bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 Ekranla değil, akranla büyüsün çocuklar

  •  Ekranla değil, akranla büyüsün çocuklar
  •  Ekranla değil, akranla büyüsün çocuklar


     Ekranla değil, akranla büyüsün çocuklar
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve kültürel yaşam alanlarının yaygınlaştırılması, beden aktivitelerine yönlendirilmesi, ruhsal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” projesini hayata geçirdi. 
        Bu Proje kapsamında İlimizde 50. Yıl İlköğretim Okulu’nda İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Hakları İl Komitesi etkinlik gerçekleştirdi. Çocuklar çuval yarışı, İp atlama, Seksek , Yakar Top, Yüz boyama gibi etkinliklerde gönüllerince eğlendiler. Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Okul Müdürü İsmail Saykı ve Huzurevlerinde kalan yaşlılarımızdan oluşan ASP Spor Kulübü oyuncuları da katıldı. 
       
“Teknoloji bir hastalık haline geldi”     
         İl Müdürü Bekir Koçyiğit "Son zamanlarda teknoloji bir hastalık haline geldi. Çocuklarımızı teknolojinin zararlarından korumak onları sosyal hayatın içine katabilmek gerekli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmalarını sağlamak için, okuldan eve dönen çocuklar ya telefon ya da tablet alıp kendi dünyasına çekiliyor. Bu da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından tehlikeli olduğundan bakanlığımızın belirlediği politika çerçevesinde 'Ekranla Değil Akranla Büyü" projesi hayata geçirildi. Kampanyanın çocukların teknolojinin olumsuzluklarından korunabilmesi ve eski sokak oyunlarının yeniden canlanması adına önemlidir” dedi. 

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.