bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Üniversitelerimiz...?

 • Üniversitelerimiz...?

     Üniversitelerimiz...?
       Bu eğitim-öğretim kurumlarının adını söylerken bile heyecan duymalıyız ve biraz düşünmeliyiz. İlk-orta, Lise tahsilini diyelim ki mükemmel tamamlamış 18-19yaşlarındaki gençlerimizin üniversite tahsiline başlamaları, onlar için hayatlarının en önemli dönüm noktasıdır.
     Bir kere hemen şunu söylemek ve yazmak istiyorum ki-MİLLİ EĞİTİM, Türkiyemizde asla ve asla ÖZEL OLAMAZ. Nitekim Milli Savunma’nın da özel olamayacağı gibi. (söz sözü hatırlatıyor-Kattiyyen Milli Savunma Bakanlığı’nın Müsteşarı sivil kaynaklı olmamalıdır. Taaa kuruluşundan beri Milli Savunma Bakanlığı’nın Müsteşarı ORGENERAL rütbeli askere aittir ve doğrusu budur. Sivil bürokrat Milli Savunmadan ne anlar...?
     Gelelim asıl konumuza: Üniversitelerimiz... Ve tıp fakültelerimiz... Sayın okuyucularım, şimdi size tam gerçekleri yazacağım, bunu biliniz 1980’lere kadar İstanbul-Ankara Tıp fakültelerinin birinden mezun olan bir doktor, Anadolu’da görev yaptığında bütün branşlarda muktedirdi. O doktor İlçede tek başına küçük ve orta ameliyatları bile yapardı. Ankara Veteriner Fakültesi mezunları da aynı yetenek ve bilgi sahibi idiler.... ÇÜNKÜ, Ankara veteriner ve tıp fakültelerini, ikinci cihan harbinden kaçan alman hocalar, aynen Almanya’daki gibi kurmuşlardır.
     Teşhirhaneler, laboratuvarlar, klinikler, anatomi, patoloji, farmakoloji-histoloji-embriyoloji VS. salon ve uygulamalı kısımlar, hep Almanların eseridir. Öğrencinin yetişmesindeki uygulamalar ise, son derece ağır-kat'i bir sistemdir. Bu fakültelerin öğrencileri o tarihlerde gezme-tozma bilemezler, her hangi bir kafede öyle saatlerce asla oturamazlar.... çünkü zaman yoktur, tam öğrenilecektir, ders çalışılacaktır.
    Ve onun içindir ki İstanbul Tıp ve Ankara Veteriner ve Tıp fakültelerinin diploması dünyanın her yerinde geçen beynelmilel diplomalardır.
    Siz bu fakülteleri ne sanıyorsunuz-içlerine girip nasıl bir öğretim aldıklarını gördünüz mü...? Öyle derslere devam mecburiyeti olmayan herhangi bir yüksek okul mu zannettiniz ki, şimdi bölüp parçalıyorsunuz.?
    20 yeni üniversite kurulacakmış... Şahsen çok üzülürüm. Ortaokul seviyesine indirilen üniversitelerden mezun olanların bu memlekete katiyen faydaları olamaz. Okumuşun cahili felaket timsalidir. Hele de ÖZEL ÜNİVERSİTELER OLURSA. Çünkü maalesef PARA HER GÖRÜŞÜN VE HER ŞEYİN önüne geçmiştir. Milletimizin eğitim ve kültür normları her alanda para hırsının ve menfaatin birinci madde olduğunu gösteriyor. Ki MİLLİ EĞİTİM ASLA ÖZEL OLMAMALIDIR.
                                     
    Dumlu DEMİRCİOĞLU

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • İdari personl e Cevap (18.5.2018 11:32:05)

  Yazdıklarım seni çok sinirlendirmiş. Devam et gene yazıcam, bu ülkede bir sürü ODTÜ, Boğaziçi, Ankara, İst, Hacettepe meuzunu yabancı dile bilen bir sürü zeki genç varken, genel sekreterlerin memurların hepsinin açık öğretim mezunu olması tesadüf mü?  Bak baklaım doğru dürüst 4 yıllık okul okumuş kaç tane memur var. Şu işe bakın açıköğretim mezunu fakülte sekterterleri ünv işlerini yapacak, ünv geliştirecek vay vay vay dünyanın sonu gelmiş.. Şimdi onların çocukları ünv. bitiriyor onlara da kadro açın.

 • İdari Personel (13.5.2018 18:37:16)

  Üniversitelerin Öğretim Kadrolarına alınanlar malesef Yine Siyasetin ve Üniversite EGEMENLERİNİN hatta Şehir Dayılarının çocukları yakınları ve benzeri olanlarıdır. ESKİ REKTÖRLERDEN BİRİSİNİN Yakınlarına bakın Öğretim Kadrolarında görev yaparlar Bu Tesadüf değildir Üniversitede Bilim üretilmez FİLİM üretilir Bir labratuvar bulumazsınız bilime hiç bir katkısı olamaz ancak daha önce bulunmuş bilginin kuşaktan kuşağa aktarılması ve yeni buluşların da içlerinde çok zeki ve bilgili olan belki on binde birisinin çalışmaları ile olur diğerlerinin hepsi Kaymaklı kadro sahibidir ve asla istisna hariç o Kadrolara TORPİLLİ gelen insanlardır ve Genellikle ÜNİVERSİTE içerisinde EGEMENLEŞMİŞ Olan Kişilerin ve uzantıların Torpilli Yakınlarıdır

 • Sadi (13.5.2018 18:33:00)

  aibü Rumuzlu Öğretim Üyesine sesleniyorum. Yazarken haddini bil. Akademik ve İdari olan Tüm personelin Torpilli olduğunu yazmışsınız. Terbiyesizlik Yapmayın hiç bir İDARİ Personelin Torpilli girmesi mümmkün değildir Onlar Merkezi sınavlar girerler ve direk atamaları KPS Ya da EKPS ile olur. KPS çıkmazdan önce de adam gibi sınav yapılırdı bu ülkede. bir tane bile örnek gösteremezsiniz ama hizmet, temizlik ve benzeri görevlerde esasen devlet memuru olmayan KPS kapsamı dışında alınanlardan bahsetmiyorum onlar zaten hizmet personeli günün akşamına kadar en çok çalışan en çok ezilen ve en az para alan personeldir. Burada konumuz Memurlar ve Öğretim Kadrosudur. Gelelim AKADEMİSYEN olan Kadrolara evet haklısınız Bir tane bile TORPİLSİZ Yoktur

 • aibü (13.5.2018 13:48:16)

  Öğretim üyesi olarak itiraf ediyorum, alınan tüm idari ve akedemik personel torpillidir. KPSS yi geçemeyen, öğretmen bile olamayan araştırma görevlisi olmuştur. Onuncu sıradaki adam birinci sıraya çıkarılmıştır. Sağ olsun hayri hocam ve onun atadığı juri üyeleri. Yabancı dil jurisi zaten bir felaktet, ne derseler yapıyorlar bunlar belli bir kaç kişi...

 • Asım ŞAİR(13.5.2018 12:02:53)

  Müdürüm her hafta yazılarınızı severek okuyorum. Memleket meseleleri hep ön planda,tıpkı bu günkü yazınız gibi.. Kutluyorum ellerinize sağlık.. Saygılarımla...

 • aykırı(12.5.2018 21:01:33)

  Adını soyadını imla kurallarına göre yazamayan onbinlerce üniversite mezunu dolu bu ülkede. Ülkemizin  tuzu bile kokmuş!

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.