bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı

 • Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı
 • Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı
 • Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı
 • Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı
 • Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı

        Mengen’de Gastronomi Kampüsü'nün temeli atıldı

        İzzet Baysal Şükran Günlerinin 29. yılında 11 Mayıs Cuma günü yeni Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsünün temel atma töreni büyük katılım ve coşkuyla yapıldı. 
        İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve değerli eşleri, Mütevelli Heyeti, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Belediye Başkanı Turhan Bulut’un ev sahipliğinde tören alanına Mengen halkının büyük coşkusu ve yöresel folklör ekibi gösterileri ile giriş yaptılar. Gerçekleşmesi uzun yıllardır beklenen kampüsün temel atma töreninde Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl ,Gökçesu Belediye Başkanı  Atilla Ateş, önceki dönem Valilerinden Ali Serindağ, önceki dönem Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer , önceki dönem Bolu Belediye Başkanlarından Necdet Gören , Geyve’den  Ali Kaya , Bolu Kent Konseyi üyeleri , Siyasi Parti temsilcileri , Ulusal Aşçılık Federasyonu üyeleri , Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Temsilcileri ve diğer aşçı sivil toplum örgütü üyeleri , Mengen Dernekler Federasyonu temsilcileri de katıldı.
         

         Bulut, Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü için teşekkürlerini sundu
         Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Turhan Bulut; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a ve Mütevelli Heyeti Üyelerine İlçeye kazandırdıkları çok büyük bir yatırım olan Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü için teşekkürlerini sundu ve tüm konuklara ayrı ayrı teşekkür ederek İlçede bulunmalarından büyük onur duyduğunu dile getirdi.
       

         Baysal, sevgi ve ilgilerinden memnuniyet duydu
         Ardından İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, konuşmasını yaparak öncelikle kararlılığı için Belediye Başkanı Turan Bulut ve Mengen’e Kampüs Kazandırmak için çok istekli olan Mengen halkını tebrik ederek Kampüsün temel atma törenine kadarki aşamalarından bahsetti ve İlçe halkının kendisine olan büyük sevgi ve ilgilerinden dolayı gurur ve memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
        Ardından AİBÜ Rektörü Sn. Mustafa Alişarlı konuşmasını yaparak Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü’nün hayırlı olmasını diledi. Sonrasında İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın konuşmasını yaptı ve büyük hayırsever merhum İzzet Baysal’a şükranlarını sunarak İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Turhan Bulut İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a, AİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı’ya ve İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın’a plaket takdim etti. Yapılan duaların ardından Aşçı Federasyon ve Dernekleri tarafından Sn. Ahmet Baysal’a aşçı üniforması giydirildi. Sonrasında hep birlikte butona basılarak Kampüsün temelleri atıldı.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Şemsettin GÜRTÜRK(14.5.2018 14:19:03)

  Mengende İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsünün açılmasıyla, Mengenimizde  sosyal, ekonomik ve eğitim yönünden çok büyük gelişme sağlanacaktır. Bu kampüsün açılmasında çok büyük emeği geçen saygıdeğer büyüğümüz sayın Ahmet Baysal Abimize ve diğer kişi ve kurumlara Teşekkür ederiz. Allahtan Ahmet Abimize ve herkese sağlıklı uzun ömürler vermesini diliyorum.

 • Murat PEÇENEK(14.5.2018 00:59:27)

  Mengen İzzet Baysal Aşçılık ve Gastronomi Eğitim Kampüsü Projesi Mengen'e bir okul fikri olarak yola çıkmış,Hayırsever İşadamı vakıf mütevelli heyet üyesi Orhan Uçar'ın ortaya attığı gastronomi ve ahçılık fikrinin benimsenmesiyle,Vakfın başkanı Ahmet Baysal'ın önderliğinde hayata geçmeye başlamıştır.Bolu'muz İzzet Baysal Vakfı'nın tüm emeği geçen her üyesiyle gurur duymaktadır.Takdir bizden.Hizmetin en güzeli onlardan.Allah razı olsun...

 • Deli Ömer(12.5.2018 21:42:08)

  Ak partili zatlar yok nedendir? Seçim mi yok acaba. Boykot mu yapiyorlar. Alaaddin Başkan kaçirmazdı boyle şeyleri. Yazıık...

 • MENGENLİ(12.5.2018 18:17:26)

  ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN MENGENİMİZDE İZZET BABAMIZIN BİR ESERİNİ GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.