bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İyi ki varsınız askerlerimiz !

  • İyi ki varsınız askerlerimiz !
  • İyi ki varsınız askerlerimiz !
  • İyi ki varsınız askerlerimiz !

       İyi ki varsınız askerlerimiz ! 
          Yağmur altında ambulans bekleyen kazazedeye ilk yardım yapılırken, Olay yerinin güvenliğini almak için olay yerinde bulunan Jandarma erleri çadır tutarak yaralıyı sağanak halinde yağan yağmurdan korudu. 
         Gökçesu yakınlarında meydana gelen trafik kazası sonucu sağanak halinde yağan yağmur altında sedyede ambulans bekleyen yaralıya jandarma erlerinin kol kanat gererek çadır açan bu görüntüleri, askerlerimize iyi ki varsınız dedirtti.
         
Yaralı sayısı 3, ambulans ise 1
          Askerlerimizin kendileri ıslanırken yaralıyı korudukları Mengen Gökçesu’da çekilen bu görüntü, Bölgede önemli bir eksikliği de gündeme getirmiş oldu. Kazada yaralanan 3 kişiden 2’si Mengen’de bulunan ambulansa konulurken, diğer yaralı yaklaşık 1 saatten fazla ambulans gelmesini bekledi. Mengen'de aynı anda ikinci bir ambulans hizmetinin olmadığı belirtildi.
     

      Kaza 
       Bolu'dan Gökçesu istikametinde giden Nezaket Akın'ın kullandığı 14 GD 646 plakalı özel otomobil Taş Camii mevkiinde şarampole uçtu.
        Kaza sonucu araçta sıkışan yaralıları Bolu İtfaiyesi kaza kırım ekibi çıkardı. Yaralılardan Hayriye Sezer, Hanife Sezer ilk gelen ambulansla Bolu'ya sevk edildi. Üçüncü yaralı İsmet Akın ise diğer ambulansın gecikmesi ile ilk ambulansın ön koltuğunda bekletildi. Bolu UMKE ekibinin gelmesi ile üçüncü yaralı ambulansın ön koltuğundan alındı. Vücudunda kırıklar olduğu tahmin edilen yaralı İsmet Akın ikinci ambulans gelinceye kadar yerde sedyede bekletilmek zorunda kaldı. Sağanak yağmur altında yaralının ıslanmaması için Jandarma ve UMKE ekiplerinin yardımı ile branda çekilerek korundu. Bir saat sonra gelen ambulansla yaralı Bolu'ya kaza yerinden sevk edildi.
         Sürücü Nezaket Akın ise ayakta tedavi edildi. Mengen'de 112 Acil servisinin tek ambulansı olduğu ve ihtiyaç halinde diğer ilçelerden takviye geldiği öğrenildi.
        
 Fotoğraflar: Hüseyin Varlık   

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.