bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Belediye yap-boz oynamaya devam ediyor !

 • Belediye yap-boz oynamaya devam ediyor !
 • Belediye yap-boz oynamaya devam ediyor !

      Belediye yap-boz oynamaya devam ediyor !
        İçme suyu hatlarından yollara, kaldırımlardan parklara kadar, Bolu Belediyesi’nin yaptığı veya yapıyor göründüğü ne kadar iş varsa hepsinde adeta yap-boz oynandığını daha önceki haberlerimizde de dile getirmiştik. Plansız programsız şekilde aklın estiği doğrultuda yapılmaya kalkışılan işler, bozulup bozulup tekrar yeniden yapılıyor. Bolu halkının parası, bu şekildeki savurganlıklarla resmen çöpe atılıyor. 
       
Katlıotoparkın çevresi sönmüş muma döndü             
        Hatırlanacağı gibi eski Katlı Otopark’ın güney tarafındaki esnaflar bir süre önce istemedikleri halde dükkanlarını boşaltarak çıkmaya zorlandılar ve çıkarıldılar. Burada bölgeye hareket getiren dükkanlar boşaltıldıktan sonra, katlıotoparkın altı ve çevresi bir anda sönmüş muma döndü.          
       Hurdaya çıkarılarak çöpe atıldı        
       Boşaltılan dükkanlardan kazanılan alanların Belediye Aşevine katılacağı belirtildi. Çok geçmeden bu yönde büyük bir tadilat başladı. Dükkanların camlı cepheleri tamamen kırıldı. Yerine duvarlar örüldü. Bu arada Aşevinde ne kadar mutfak malzemeleri, buzdolapları, havalandırma boruları gibi ne kadar eşya varsa dışarı çıkarılarak kamyonlara yüklenerek götürüldü. Söylenenlere göre hepsi hurdaya çıkarılarak çöpe atıldı.  

        Yeni örülmüş olan duvarlar, neden yıkıldı? 
      Katlı Otopark’ın güney cepnesindeki Kaplıca Birlik Yazıhanesi’nden Muhsin Kınacı’nın dükkanına kadar, burada bulunan dükkanlar boşaltıldıktan sonra, bu cepheye duvar örülmüştü. Şimdi ise sil baştan bu duvarlar kırılarak yeni bir tadilat başlatıldığına şahit oluyoruz. Vatandaş merak ediyor; Bir ay kadar önce örülen duvarlar, bugün neden tekrar yeniden yıkılmaya başlandı? Bolu halkı, haklı olarak cebinden çıkan paranın bu derece bir savurganlıkla çöpe gittiğine şahit oldukça, Bolu Belediyesi’nin yapılan işler ve harcanan paralar hakkında şeffaf olmasını, bunların kamuoyuyla paylaşılmasını  istiyor.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Avcı(12.5.2018 20:33:04)

  Bu sistemle bir adım yol ALINAMAZ!
  Tüm işlerini yaptırdığın mimarı ENCÜMENE sok,Oğlunun ortağını yönetime sok,aibu de yurt işlet,engelli okulu işlet,başkan yardımcısı yaptığın zengini kredi kefili yap kümes kur,girilmedik ticari olay kaldımı? bunu da yerel TV de çık açıkla "sağolsun sn.Çarıkçı kefil olmuş ta kredi çekerek kümes yapmış" ya bu dönemde kim kime milyonluk krediye kefil olur?
  Siz toplumun AKLIYLA ALAY ETMEYE DEVAM EDİN,BİZ hiçbişeyden anlamayız!
  Biz mal gibi ülkenin en pahalı suyunu kullanır,en bozuk yollarda araçlarımızı sürer,pislikten geçilmeyen sokaklarda ömrümüzü tüketiriz!Siz yeterki zengin olun,Lakin keserin sapın hesabın döndüğü gün Görüşmek dileğiyle. Reisi Cumhurumuza sesleniyorum!Biz Bolu halkı bu yönetimi haketmedik

 • Metin mert(12.5.2018 12:58:32)

  Başkanın babasının parası rahat harcıyor.sıkıntı yok,seçimlerde çevap tokat gibi gelir

 • Turan GÜÇLÜ(12.5.2018 12:57:01)

  Bolu Belediyesinin hesapları gereğince denetlense başta Alaaddin Yılmaz olmak üzere çok zor durumda kalırlar... Daha doğrusu hesap veremezler... Bunlar halkın ahını aldı. 14-15 yıl boyunca bizleri toza ve pisliğe mahkum ettiler... Bozuk yol ve kaldırımların paralarını bizlere ödettiler. Yazıklar olsun. Haram, zehir zıkkım oldun. Bu vergilerimizle yapılan harcamalarda benim de katkım olduğundan hakkımı helal etmiyorum ve AKP'li belediyeden hesap sorulmasını istiyorum.

 • Nesrin Kandemir(12.5.2018 12:36:01)

  Değerli okurlar; AKP denetimden haz etmiyor. Yaptıklarının denetlenmesini istemiyor. Bu nedenle ülkenin denetim mekanizmalarını etkinsiz hale getirmek için her şeyi yaptı... Bu durum belediyeler için de geçerli... Bolu belediyesinin yaptığı bütün işler bilime aykırı... Kamu kaynakları heba ediliyor. Yol ve kaldırımlar, kanalizasyon ve su hatları tekniğine uygun yapılmıyor. Hepsinden kötüsü de gerekli denetim işlemi yapılmadan ödemeler gerçekleşiyor. Senin, benim, bizim paramız yandaşlara peşkeş çekiliyor. Şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik yapılmıyor. Halkın görüşüne değer verilmiyor.Bunları görelim, bunları bilelim ve bu AKP zihniyetine sandıkta hak ettiği dersi  verelim.

 • adem 14 (12.5.2018 00:37:33)

  hani derler ya gider ayak ne zarar verdin yanina kar olsun, aynen ôyle

 • cihangir(12.5.2018 00:04:15)

  sayın osmanlı ahvadı soruna cevabı kendin vermişşin

 • Osmanlı Ahvadı(11.5.2018 18:54:26)

  Bu kadar israf, bukadar saçmalık osmanlıda olsaydı cezası belli idi, koskoca ülkede DENETLEME merci si diye bişi yok. Resmen her iş rezalet ve rant a dayalı. Fellik fellik çıkacak, kim devleti aliyenin malını çarçur ederse SOYUNDAN SOPUNA kadar çıkar! Doğmamış yetimin öksüzün hakkı olan durumları araştırınız! Bu tarz hakka girenlerin akıbetlerinide araştırınız! Susanlarda bu suçlara ortak,ya bi bu adam var gazetesinde yazıyo,basbas bağırıyo,diğerleri nerde? Yalayıcılığı biyere kadar yapın yarın idareciler değiştiğinde yalayamıyacaklarınız gelirse ozaman görürsünüz!
  Resmen ak parti seçilmesin diye nerde sivri işler nerde can acıtıcı insanlar var gözümüze sokuluyo! Reis akıllı adam er yada geç noktayı koyacaktır.kimsenin ettiği yanına kalmaz

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.