bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yasak aşk cinayetinde tüyler ürperten ifadeler 

  • Yasak aşk cinayetinde tüyler ürperten ifadeler 

      Yasak aşk cinayetinde tüyler ürperten ifadeler 
        Geçtiğimiz yıl Dörtdivan ilçesinde, karısıyla yasak ilişkiye giren kız kardeşinin kocasını (eniştesini) av tüfeğiyle öldüren Hasan Adıyaman, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “Tasarlayarak adam öldürmek” suçundan yargılanmaya başlandı. Duruşmada cinayet öncesi ve sonrası tüyler ürperten ifadeler ortaya çıktı.
        Kahramanmaraş’tan Dörtdivan ilçesine gelerek, burada tavuk çiftliğinde çalışan kız kardeşinin kocası Hasan Mitiler’i, yasak ilişki yüzünden öldüren Hasan Adıyaman tutuklu olarak yargılanırken, öldürülen Mitiler’in eşi Karadeniz’in kız kardeşi Emine Mitiler ise, “Cinayete yardım etmek” suçundan tutuksuz olarak yargılanmaya başlandı.
         “Karım ile eniştem 50 gün birlikte yaşamışlar”         
          Cinayetin ardından ilk kez hakim karşısına çıkan ve savunmasında suçsuz olduğunu belirten cinayet zanlısı Hasan Adıyaman şunları söyledi; “Karım Sibel ile kız kardeşimin eşi olan Hasan Mitiler arasında bir ilişki olduğunu sezmiştim. Hasan’ın sürekli olarak elinden telefon düşmüyordu. Beni görünce de telefonu hep saklıyordu. Sezgilerimde yanılmamıştım. Bir gün evde bir telefon buldum. Hemen telefonu kurcalamaya başladım. Telefonda eniştemin numarası ve mesajlar vardı. Eşime bu durumu sorduğumda; ‘Her şeyi gördün, her şey ortada’ diye cevap verdi. Bu olaydan birkaç ay sonra karım Sibel ile eniştem Hasan, benim üç çocuğumu da yanına alarak önce Bursa’ya kaçmışlar, ardında da Bolu’nun Dörtdivan ilçesine gelmişler. Burada kısa süreli tavuk çiftliğinde çalışmışlar. Yani karım ile eniştem 50 gün birlikte yaşamışlar”

         “Utancımdan karımdan boşandım”

        Bu olaylardan sonra karım Sibel ile eniştem Hasan, Kahramanmaraş’a geri döndüler. Eşim de evimize geri döndü. Her şey bitti zannederken, bu yasak ilişkiyi yine sürdürdüler. Bizim buralarda böyle olayların olması çok yadırganır. Bende utancımdan sokağa bile çıkamıyordum. Kendisinden boşandım. Ama, çocuklarıma bakacak kimse olmadığından velayeti üzerime olan çocuklarımı boşandığım karıma bıraktım. Eşim evliğim döneminde eniştemle sürekli olarak yasak ilişkide bulunmuş”

         Kesinlikle tasarlayarak öldürme suçunu işlemedim”             
         Karısından boşadıktan sonra eniştesi Hasan’la zaman zaman görüşmek zorunda kaldığını dile getiren cinayet zanlısı Hasan Adıyaman; “Olaydan bir gün önce kız kardeşimle barışan eniştemin, eşini Kahramanmaraş’ta bırakarak, tekrar Dörtdivan ilçesine tavuk çiftliğinde çalışmak üzere geldiğini öğrendim. Bende tek amacım onu korkutmak ve yaptığını yanına bırakmamak adına, bir araç kiralayıp yanına gitmeye karar verdim. Oturduğu evi buldum ve kapıyı çaldım. Eniştem tam olarak kapıyı açmadı. Bu arada kapı önünde kapının açılıp açılmaması konusunda arbede çıktı. Omzumda bulunan av tüfeğini tam elime aldığımda tetiğe bile basmadan tüfek ateş aldı. Ne olduğunu anlamadım. Kesinlikle tasarlayarak öldürme suçunu işlemedim”

         “Aynı tüfekle kendimi vurmak istedim”
          Tüfek ateş aldığında eniştesinin kanlar içerisinde yere düştüğünü de gördüğünü itiraf eden Adıyaman; “Eniştemi kanlar içerisinde görünce korkup olay yerinden kaçtım. Kiraladığım araçla cinayet mahalline yakın bir göl kenarında durdum. Korkutmak istediğimin eniştemin ölmüş olacağını aklıma getirerek, aynı tüfekle kendimi vurmak istedim. Ama, gözümün önüne 3 çocuğum gelince vazgeçtim ve olayda kullandığım tüfeği göle attım. Yargılanmak için memleketim Kahramanmaraş’a geldim. Burada polise kendim teslim oldum. Cinayet yeri Bolu olduğu için tutuklanarak Bolu’ya getirildim” dedi.

       Tüfeği internetten almış
       Cinayet zanlısı Hasan Adıyaman, cinayette kullandığı ve cinayet sonrası göle attığı otomatik av tüfeğini bir internet sitesinden aldığını da itiraf etti. Son günlerde işlenen cinayetlerde kullanılan otomatik av tüfeklerinin internet sitelerinden satışının yapılması ise kafaları karıştırdı.
         “Senin kocan mezara, benim ki de cezaevine girsin”             
          Mahkemeye Kahramanmaraş ilinden SEGBİS sistemiyle katılan ve cinayete ortaklık suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Hasan Mitiler’in eşi, cinayet zanlısı Hasan Adıyaman’ın kız kardeşi olan Emine Mitiler, öyle bir ifade verdi ki, mahkeme heyetini bile şaşkına çevirdi. Emine Mitiler, kocasıyla kaçıp, yasak ilişki yaşayan yengesinin kocasıyla yasak ilişkide bulunduğunu belirterek; “Sibel bir gün bana gelip, senin kocan mezara girsin, benim kocam da cezaevine girsin diye teklifte bulundu. Ben ağabeyimin işlediği suça ortaklık etmedim. Ağabeyimin eşi ile benim kocam, ağabeyime kumpas kurdular” şeklinde konuştu.
         “Kocasını cinayet işlemeye o azmettirmiştir”         
         Öldürülen Hasan Mitiler’in ağabeyi Mahmut Mitiler’de, yengesi Sibel Cülfük’ün suçlu olduğunu belirterek; “Buruda yargılanması gereken tek kişi vardır. O da Sibel’dir. Sanık sandalyesinde onun oturması gerekirdi. Kocasını cinayet işlemeye o azmettirmiştir. Her şeyi Sibel yapmıştır”

        Kocam suçsuzdur, asıl suçlu biziz !“
         Mahkemede bir şok daha yaşandı. Cinayet zanlısı Hasan Adıyaman’ın eşi de SEGBİS sistemiyle duruşmaya tanık olarak katıldı. Sibel Cülfük, eşinin suçsuz olduğunu açıklayarak şunları söyledi; “Hasan benim 3 çocuğumun babasıdır. Her ne kadar boşanmış olsak da benim kocamdır. O suçsuzdur. Burada suçlu arıyorsanız, biri benim diğeri de kendisiyle yasak ilişkiye girdiğim Hasan Mitilerdir. Yazıktır günahtır, onu suçlamayın. Suçsuz yere o ceza çekiyor. Boşandığım kocam yasak ilişki yaşadığım Hasan’ı öldürmeye gitmemiştir. Onu korkutmak için olay yerine gitmiştir. Hatta kocam ölüm onu sevindirir diyordu hep, ben yanlış ilişkiler yaşadım. İlişki yaşadığım kişi beni zamanında bıraksaydı, böyle bir olay yaşanmayacaktı” diye konuştu. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.