bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Hem panayır, hem tatbikat ses getirdi

 • Hem panayır, hem tatbikat ses getirdi
 • Hem panayır, hem tatbikat ses getirdi

        Hem panayır, hem tatbikat ses getirdi
        6 Mayıs Pazar günü hem Sağlık Panayırı, hem Şehit Burak TATAR 7. Ulusal UMKE Tatbikatını aynı günde düzenleyen Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, her iki organizasyonu da başarıyla tamamlandı.

         Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu yıl yedincisi düzenlenen Ulusal UMKE Tatbikatı için ilimizin tercih edilmesi hepimiz için gurur verici oldu.  Biz de tüm imkanlarımız dahilinde eksiksiz ve ilimizin adına yakışır bir tatbikat olması için yaptığımız yoğun çalışmaların olumlu neticelerini aldık. Çok şükür ki kazasız bir tatbikat gerçekleştirdik. 81 ilden gelen 500 UMKE personelini ve Bakanlık yetkililerini en iyi şekilde ağırladık. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet DEMİRCAN olmak üzere Bolu Valimiz Sayın Aydın BARUŞ’a, Müsteşar Yardımcılarımız Sayın Doğan ÜNAL ve Sayın Seyfi UYANIK’a, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Arslan Kağan ARSLAN’a ve Daire Başkanlarımıza, Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin YILMAZ’a, Yeniçağa Kaymakamımız Mehmet Naim AKGÜL’e, Yeniçağa Belediye Başkanımız Sayın Recayi ÇAĞLAR’a ve her daim yanımızda olan paydaş kurumlarımızın değerli personeline tatbikat öncesinde ve tatbikat sırasında verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederiz.” dedi.

       Aynı gün Tatbikat için ilimize gelen Bakanlık yetkilileri, tatbikat bittikten sonra Sağlık Panayırının da açılışını yaparak standları tek tek dolaşıp bilgi aldılar.
        Sağlık Panayırı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DEMİRKOL; “Pazar günü Anıt Park'ta düzenlediğimiz “Sağlık Panayırı" etkinliğimiz yoğun katılımlı ve faydalı bir etkinlik oldu. Panayırda sağlıkla ilgili pek çok etkinliğin yanı sıra sağlık taramaları, koruyucu hekimliğe dair uygulamalar ve sağlık bilincinin artmasına yönelik faaliyetler ile hekim standları, Kızılay Kan Bağışı aracı, hastalarımızın sanat sergileri ve çocuklar için eğlenceli programlar vardı. İlimize teşrif eden Bakanlık yetkilileri de Sağlık Panayırı etkinliğimizin çok yararlı olduğunu ve Türkiye de bir ilk olması hasebiyle çok beğendiklerini ifade ettiler.” dedi.

       Sağlık Panayırında pek çok kurumun kendilerine gönüllü olarak destek verdiğini dile getiren DEMİRKOL; “Başta ilimize teşrif eden Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimiz sağlık etkinliğimizin tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir proje olduğunu ve yaygınlaşması noktasında çalışılması gerektiğini belirttiler. Bu etkinliğine katılan vatandaşlarımız da çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. Panayırımıza katılan Kızılay Kan Aracı ile yaklaşık 100 kişi kan bağışında bulundu ve Türkök kampanyasına destek verdi. Panayırımız sadece etkinlik bazında değil, aynı zamanda kişilerin sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğinin bilinmesine de katkı sağlamış oldu. Bu bağlamda bize bu etkinlik için destek veren başta Bolu Valiliği olmak üzere, Bolu Belediyesi'ne, Kızılay'a Gençlik Merkezi'ne ve panayır süresince özveri ile çalışan tüm sağlık personelimize teşekkür ederim.” diyerek sağlıkta bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • Sağlıkçı (10.5.2018 18:42:54)

  Bu gün üniversite hastanesine başhekim atandı. Hayırlı olsun.

 • Sadi (9.5.2018 02:45:47)

  Bolu Sağlık İl Müdürü Sn Demirkol bir çok çevrede Sağlık il müdürlüğünün çalışmalarını çok başarılı gibi gösterme gayreti içerisinde Ben bunun doğru olmadığını bakın nasıl izah ediyorum. 663 Sayılı KHK ile çoğunluğu Tecrübesiz kişilerden ataması yapılan Personel ile Hastaneler Yönetilemez Oralarda çok daha tecrübeli personel var. Ayrıca Siz Öğrt Üyesi Kadrosunda sıradan bir Yrd Doç iken Koskoca Sağlık Teşkilatını Tek Başınıza Yönetemezsiniz Bilime aykırı olan bu davranışlar Hastanelerin İdari Mali İşler Yöneticileri ve Yardımcıları ile Başhekim ve Yardımcılarının Tecrübesizliğine dikkat çekmek isterim. Üniversite Hastahanesinin hala Baş hekimini atayamadınız Her yer kokuyor insanlar Tuvaletini Yapamıyorlar Sn DEMİRKOL Oku Lütfen gez Dolaş

 • ARZU BEYKOZ(8.5.2018 10:18:15)

  İŞTE  ARADIĞIMIZ..ÖZLEDİĞİMİZ FAALIYETLER BUNLAR..SN.DEMİRKOL'U VE EMEĞİ GEÇEN TUM SAĞLIK PERSONELİ MESLEKDAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM..

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.