bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bir rüya gördüm

  • Bir rüya gördüm

                           Bir rüya gördüm
         Sayın okuyucular, dün akşam bir rüya gördüm. Rüyamı; -hayırdır inşallah diyerek- sizlerle paylaşmak istiyorum; Bir davulcu belediye meydanında hem davulunu çalıyor ve hem de cazgırlık yapıyordu; Ey ahali duyduk duymadık demeyin, hükümet bir KHK ile TBMM’sini feshetmiştir, yönetime EL KOYMUŞTUR, (yönetime el koymuştur ifadesini 27 Mayıs askeri darbesinden anımsıyorum), bir siyasi parti neyimize yetmiyor diyerek, AKP hariç  tüm siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini kapatmıştır, hükümeti eleştirenler vatan haini ilan edileceklerdir, Anayasa mülgadır yani ortadan kaldırılmıştır, (Bu mülga kelimesini de 27 Mayıs 1960 askeri darbesinden anımsıyorum). Her Türk vatandaşının otomatik olarak AKP üyesi sayıldığına hükmedilmiştir, (Keza bu da bana yine 27 Mayıs askeri darbe öncesi Türkiye radyolarından; - ki TV yoktu-sabahtan akşama kadar  VATAN CEPHESİ’NE geçenlerin- ki bu geçenlerin sayısının Türkiye nüfusunu da geçtiği söylenmişti- haberlerini anımsattı) tüm ilk öğretim okulları imam hatibe dönüştürülmüştür, kahvehanelerde her türlü oyun yasaklamış olup her kahvehaneye bir imam atanarak cemaate DİNİ ve MİLLİ bilgiler verilecektir. Dini bayramlar ve dini kutsal günlerimiz varken Milli bayramlar neyimize denilerek milli bayramlar kaldırılmıştır. Devlet dairelerinde ve özel sektörde hakka ve hukuka saygı gereği halen çalışanların hakları saklı kalmak kaydı ile bundan böyle hiç bir kadın istihdam edilmeyecektir. Erkekler bundan böyle üç erkek şahidin yanında eşine üç kez ‘boş ol’ dediğinde taraflar boşanmış sayılacaklardır. Hali vakti yerinde olan erkekler dörde kadar eş alabileceklerdir. Onsekiz yaşından küçük  çocukların cep telefonu taşımaları ve kullanmaları yasaklanmıştır. Tüm yurtta alkol satışı ve kullanılması yasaklanmıştır. Alkol alanlar eşek sudan gelinceye kadar falakaya yatırılarak dövüleceklerdir. Tövbe ederlerse affedileceklerdir. Tüm okullar (üniversiteler de dahil) kızlı-erkekli olarak ayrılmıştır. Dünya liderimiz cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu görevlerinin ömür boyu devam etmesine karar verilmiştir. Özel TV kanalları kapatılmıştır. Türkiye Radyo ve TV’nu faaliyetlerine devam edeceklerdir. Padişah Sultan II. Abdulhamit döneminde kaybedilen Ege adaları ile Balkan topraklarını Lozan Konferansı’nda geri almayan İsmet İnönü vatan haini ilan edilmiştir. Der demez - etraftaki sivil kalabalığın da benim gibi düşündüğünü sanarak- cazgırın kafasına bir odun vurdum, yere yığıldı. Bunu gören o kalabalık –meğer ki hepsi de sivil polislermiş- başladılar beni kovalamaya, ben kaçıyorum onlar kovalıyor. 
      Derken kan-ter içinde uyandım. Gördüklerim gerçek mi yoksa rüya mı diyerek bir süre kendime gelemedim. Dudaklarımın uçukladığını fark ettim. Sonra kendi kendime, Allah Allah bu kabus da nereden çıktı diye düşündüm ve Arşimet’in (söyleniş biçimi) ‘buldum buldum’ dediği gibi ben de buldum.16 yıldır gelişen siyasi olaylar iç dünyamda o kadar derin tahribat yapmış ki, bu durum kabusa dönüşerek rüyama girdi dedim. KABUS dedim ama ne acıdır ki bu kabusun özlemi ile yanıp tutuşanların bir kısmı şimdi MEPUS. Son söz olarak “Cumhuriyet reklam arasıdır” “cumhuriyet duraklama devridir” “ istiklal savaşını keşke Yunan kazansaydı” diyenlere ne desem ki diyorum. Lahavle (sabrın tükendiği durum) deyip geçiyorum. 
        Demokrasi, cumhuriyet, insan hakları, özgürlük sevdalıları bu kabus ile sizleri üzdüm ise affola…  
         Hoşça kalın.                                                          
                                                         
      İlhami Candemir  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • 4 Hanım mı ?(17.4.2018 09:10:51)

    İlhami Hocam, yazılarınızı zevkle okuyoruz... Teşekkür ederiz... Bir arkadaş 4 kadın isterem diye yazmış... Tavsiyem otursun oturduğu yerde... Biz bir tanesiyle baş edemiyoruz... Başına dert mi alsın? Saygılar...

  • Dursun YILMAZ(16.4.2018 23:23:06)

    Benimki rüya değil gerçek.İşçi statüsünde olup ta aktif olarak prim ödeyen işçilerle,emekli olan işçilerin aylık maaş hesaplamalarında işçinin TAHSİL DERECESİ,KIDEMİ,UNVANI VE EŞ DURUMU'NUN hiç dikkate alınmadığı yani işçi esir ve köle muamelesi gördüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Bolu Sosyal Güvenlik  kurumu İl Müdürlüğü 13-03-2018 tarihli yazılarıyla anlaşılmıştır.İşçi emeklisi Teknisyen,Tekniker,Mühendis,Mimar ve Doktor gibi unvanlar hiçe sayılmaktadır.Kurum bütün işçileri köle bazında değerlendirmektedir.Rüyaları bırakıp gerçeklerle uğraşabilsek inanın hiç kabus gibi rüyalar görmeyiz.Tatlı rüya görebilmek ancak gerçek tatlı HAYAT yaşayabilmekle mümkündür.NE MUTLU HAYATI HAYAT GİBİ YAŞAYABİLENLERE VE YAŞATABİLENLERE.

  • dört karı isterem(16.4.2018 15:57:05)

    Rüyanızın en güzel yeri de biz erkeklerin dört karı alacağımız olan kısmıydı. Dört karı alacağımız günler yakın mı ki acaba(!)

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.