bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu’da 100’e yakın kişiye dava açtı 

 • Bolu’da 100’e yakın kişiye dava açtı 

        Bolu’da 100’e yakın kişiye dava açtı 
        Adnan Oktar’ın 'kecidikler' ve 'aslanlar'ı, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar eşliğindeki müstehcen görüntülerinin altına hakaret içerikli iletiler yazan binlerce kullanıcıyı savcılıklara şikayet ederken, Bolu’da bu sayının 100’e yakın olduğu belirtiliyor. Aynı şekilde sosyal medyayı sürekli taratarak kendisi hakkında eleştiri yapan yüzlerce kişiye Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da dava açıyor. Ancak bu davaların hemen hemen tamamı beraatle sonuçlanıyor. 
       A9 televizyon kanalının sahibi ve yöneticisi Adnan Oktar, kendisi ve kedicikleri hakkında hakaret veya tehdit gibi suç oluşturabilecek şekilde sosyal medya üzerinden iletiler yazan binlerce kişiye davalar açıyor. Oktar’ın avukatları aracılığı ile sosyal medyayı sürekli tarattığı belirtilirken, sadece Bolu’da mahkemeye verdiği insan sayısının 100’e yaklaştığı ifade ediliyor. 
     
 Rekor halen Alaaddin Yılmaz’ın 
       Adnan Oktar’ın Bolu’da dava açtığı insan sayısı 100’e yaklaşmış olsa da, Sosyal medya üzerinde sürekli tarama yapan Avukatı Fikret Çıracı vasıtasıyla Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 100’den çok daha fazla kişiye dava açtığı biliniyor. Bu nedenle Bolu Adliyesi’nde en fazla kişiye dava açma konusunda rekor halen Alaaddin Yılmaz’a ait bulunuyor.  
     
 Adliye Oktar ve Yılmaz'ın açtığı suç duyurularıyla boğuşuyor 
       Göz zinası yapmak isteyenleri tahrik ettiği için dinci geçinen birçok kişinin bile zaping yaparak en öncelikli izlediği A9 kanalının sahibi ve yönetici Adnan Oktar, bir taraftan bu kanalı seyredip, bir taraftanda da sosyal medya üzerinden kendisine küfür ve hakaretlerde bulunan, hatta tehdit mesajları yazanları tek tek tespit ederek Türkiye’nin neresinde olursa olsun dava açarak mahkemeye veriyor. 
       Oktar’ın sadece Bolu’da dava açtığı kişi sayısının 100’e yaklaştığı belirtilirken, bu konuda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın eline kimse su dökemiyor. Alaaddin Yılmaz kendisine yapılan eleştirilerin içinde hakaret olsun ya da olmasın, hepsini mahkemeye veriyor. Ve açtığı davaların hemen hepsi ilk celsede beraatle sonuçlanıyor. 
        Ancak açılan davalar, duruşma aşamasına gelene kadar Cumhuriyet savcılıklarını ve savcılık talimatıyla mahkemeye verilen herkesin ifadesini almak durumunda olan Emniyet Müdürlüklerinin bilişim suçları birimlerinde çalışanları, lüzumsuz yere oyalamaktan başka bir işe yaramıyor.    
       
Oktar ve müritlerinin avukatı çok !
        Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu Savcılıkları, Adnan Oktar, Oktar'ın kedicikleri ve aslanlarının yaptığı yüzlerce suç duyurusuyla boğuşuyor. İddiaya göre, sosyal medyada iletiler eşliğinde müstehcen görüntülerini paylaşan müritler, vatandaşlar tarafından yoğun şekilde eleştiriliyor. Tehdit, küfür ve hakarete varan yorumlar alan müritler zaman zaman bu vatandaşlara yine aynı tarzda yanıt vererek tahrik ediyor.

       İş bu noktadan sonra savcılığa taşınıyor. Büyük bir avukatlık şirketiyle anlaşan müritler, deyim yerindeyse dedektif gibi iz sürerek, hakaret içerikli yorum yapan kullanıcıları tek tek araştırıp gerçek kimlik ve adreslerine ulaşıyor. Müritlerin avukatları aracılığıyla yüzlerce sosyal medya kullanıcısı hakkında, “hakaret” ve “tehdit’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte, suç işledikleri tespit edilen vatandaşlar hakkında dava açılıyor.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • heyhat lüzümsuz(17.4.2018 10:23:29)

  HEYHAT denen kişi, senin eniştenin arkadaşı da bir sürü dava aldı ona bir şey diyemiyorsun hayırdır zoruna giden nedir

 • Heyhat(16.4.2018 19:22:04)

  A. Yılmazın avukatı aynı zamanda FETÖ sanığı olan Abdullah Onurlu isimli şahsın avukatlığınıda yapıyor. Dünya şimdilik dönüyor bakalım ne zaman duracak?

 • dinci(16.4.2018 15:53:35)

  Kedicikler sokakta kalmasın diye hepsine bakmaya talibim valla1

 • buse mor(14.4.2018 16:59:40)

  o zaman kedicikler çok başarılı diyorum.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.