bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Laleler solarken, lale devri de sona mı eriyor?

  • Laleler solarken, lale devri de sona mı eriyor?

      Laleler solarken, lale devri de sona mı eriyor?        
      “2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira” başlığıyla üç gün önce yaptığımız haberin ardından, 2 haftalık ömrü olan laleler solmaya başladı. Bu görüntülerle birlikte haberimizin ne kadar haklı ve yerinde olduğu da ortaya çıktı. 
         Lalelere ödenen meblağın büyüklüğü dudak uçuklatırken, bu paraların bolu halkının cebinden çıktığını idrak edebilen vatandaşlar solmaya başlayan lalelerle birlikte Bolu Belediyesi’ndeki Lale Devri’nin de sona ereceği beklentisi içinde dilek ve temennilerde bulundular. 

         Geçtiğimiz haftalarda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve maiyeti hakkında soruşturma yürütüldüğünü duyan vatandaşlar; Mülkiye Başmüfettişlerinin sıkı bir denetim yaptıklarından haberdar olduklarını belirterek; “Solan lalelerle birlikte Bolu Belediyesi’ndeki Lale Devri’de inşallah sona erecek” diye temennide bulundular.   

        10 Nisan 2018 tarihli haberimiz; 
        2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira

        Bolu’da Belediyesi tarafından refujlara ve parklara dikilen ve sadece 2 haftalık ömrü olan 1 milyon 500 bin adet lale soğanı için yaklaşık 1,5 milyon lira para ödendiğini ve bu paranın Bolu halkının cebinden çıktığını biliyor musunuz?  
       Bolu halkına Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandıran Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ömrü çok kısa olan ve açmasıyla solması sadece 15 gün süren lale soğanları ile şehre güzellik katmakla övünebiliyor.  
        Senede bir kez çiçek açan ve çiçeği sadece 2 hafta açık kalan lalelerden Bolu’nun her yerine büyük bir işçilik masrafı ile birlikte 1,5 milyon adet dikildiğini Belediye’nin resmi internet sitesinden açıklayan Yılmaz bunların Bolu Belediyesi’ne, yani Bolu halkının cebine kaç liraya malolduğunu yazmıyor. 
        Bunları Bolu Belediyesi üretmiyor, satın alıyor !      
        Dikilip sökülen çiçekleri, fidanları Bolu Belediyesi üretmiyor, bunların tamamı satın alınıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün “Bebek bahçesi” adı altında işlettiği ve bir sürü insanın çalıştığı yerde mevsiminde üretilan domates biber gibi sebzelerin satışından elde edilen gelir ise, 1 kişinin maaşını bile karşılamayacak kadar cüzi bir miktarla sınırlı kalıyor. 
      2 haftalık güzellik için değer mi? 
      Ömrü sadece ve sadece 2 hafta olan lalelerin piyasada perakende olarak soğanları 3-5 liradan satılıyor. Bu soğanların tanesini Bolu Belediyesi toptan 1 liradan almış olsa, sadece lale soğanları için ödenen rakam 1,5 milyon lirayı buluyor. Yaz boyunca dikilip sökülen diğer çiçekleri de eklersek, Bolu Belediyesi bir yaz sezonunda dikip söktüğü çiçekler için belki 5 milyon liradan fazla para ödüyor. Türkiye’de borç batağında olan belediyeler arasında yer alan Bolu Belediyesi’nin böyle bir savurganlığa ne kadar ihtiyacı ihtiyacı olup olmadığını Bolu halkının takdirine bırakıyoruz.  

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • salim(16.4.2018 19:26:00)

    başkan hayal aleminde yaşıyor gerçekleri bir türlü göremiyor Bolu yaşanmaz bir il olmaya aday yazık oluyor vallahi yazık

  • Vatandaş(14.4.2018 19:25:10)

    Alattin yılmaz ın lale devri bitecek sıra onda sonrada doldurduğu küpü bozdurur...

  • bahtiyar kandemir(13.4.2018 17:18:02)

    18 saat cadde ve sokaklarda seyini kaşıyarak kıçını gezdiren Suriye'li dallamaların göz zevki tatmin olsun diye laleler dikmişlerdir! Bu Suriyeli çapsızlara nasılsa ekmek, su. ulaşım, konut, sağlık, eğitim yani her şey beleşşşş.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.