bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Özmen ve Bakırcı neden istifa etti?      

 • Özmen ve Bakırcı neden istifa etti?      

         Özmen ve Bakırcı neden istifa etti?      
         Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeliğini yürüten Hakan Özmen ve Berkay Bakırcı Bolu Belediyesi Meclis Başkanlığı’na gönderdiği dilekçe ile meclis üyeliği görevlerinden istifa ettiler. İstifaların hemen ardından siyasi kamuoyunda çok çeşitli iddialar gündeme oturdu.  
       İnşaat Mühendisi Hakan Özmen istifa dilekçesinde; “2009 ve 2014 yıllarında Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilerek 9 yıldır aralıksız sürdürdüğüm, elimden geldiği gücümün yettiği kadar en iyi en doğru şekilde görevimi yapmaya çalıştığım Belediye Meclis Üyeliği görevimden bugün itibarı ile istifa ediyorum.
        İlgili dönemlerde, çok sevdiğim şehrimize birlikte hizmet etme fırsatı bulduğum Bolu Belediyesi’nin tüm meclis üyelerine, çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim. İstifam konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim” yazdı.
        Makine Mühendisi Berkay Bakırcı da istifa dilekçesinde ; “Gördüğüm lüzum üzerine Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum” şeklinde gerekçe göstermeden kısa bir metin yazdı. 
       
Ak Parti, İmar Komisyonu’na Özmen ve Bakırcı’yı istedi !        
        Hakan Özmen’in istifası, Bolu Belediyesi İmar Komisyonu seçimlerinde yaşanan tartışmalar nedeniyle gerçekleştiği ifade edildi. Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye meclis grubu yeni dönemde Mustafa Aksoy ve Erkan Nahit Gürkan’ın imar komisyonunda yer alması için, Bolu Belediye Meclisi’ne de bu yönde önerge verdiler. Ancak AK Partili meclis üyelerinin imar komisyonu üyeleri Hakan Özmen ve Sabri Güngör’ü yeniden imar komisyonuna önermesi ve bu isimlerin seçilmesinden kaynaklandığı öğrenildi. 

         Berkay Bakırcının istifası; Belediye Meclisine seçildiği günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi ile herhangi bir düşünsel ve örgütsel bir birlikteliğinin olmaması sonucu normal olarak karşılandı. Bilindiği üzere Bakırcı; Mehtap Mısırlıoğlu ve Tanju Özcan’ın özel tercihleri sonucu CHP’den Meclis Üyesi yapılmıştı.  

        Hakan Özmen Belediye’ye mi hazırlanıyor ?
        Yerel seçimlere 1 yıl kala CHP’de Genel Merkez’in aday olacakların ortaya çıkması yönündeki açıklamaları dolayısıyla Hakan Özmen’in istifa ettiği ve Belediye Başkan Adayı olarak Tanju Özcan’a rakip olacağı söylentileri ortaya çıktı. 
     
 

       AKCHP’li iddiaları…!       
        Diğer bir iddiada Hakan Özmen ve Sabri Güngör’ün yerine  Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz karşısında çok etkili muhalefet yapan Erkan Nahit Gürkan ve Mustafa Aksoy’un AKP meclis üyeleri tarafından CHP önerge listesine rağmen, İmar Komisyon üyeliklerine seçilemediler. Burada akıllara İmar Komisyonu’ndaki büyük Rant ve ALaatin Yılmaz’ın kişisel tercihinin etkili olduğu belirtildi. İstifa eden Özmen ve Bakırcı’nın CHP içinde AKP ve Nurettin Doğanay’a en yakın isimler olduğu da diğer bir neden. İstifalar konusunda CHP içinde yapılan GİZLİ toplantıdan bir sonuç çıkmadığı ve İl Başkanı Kazım Karsu’nun istifaları engelleyemediği de ortaya çıktı.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 14
 • artizle(12.4.2018 10:19:53)

  Hakan Özmen mecliste ne yaptıda belediye başkanlığında yapacak. sağın sol görüntülü bir zatı muhterem. berkay bakırcı??? gelde içme... chp nin meclis azalarına bakarmısınız...! bence mahalle ihtiyar heyetinden biraz farkı olmalı chp nin meclis azalık kurumu.. :)))) hal böyle ise tanju özcan ın adaylığı doğru tercihtir. bazı artizlerden uzak durmak lazım gelir, nacizene boluyu seven bir vatandaş olarak...

 • Dursun YILMAZ(12.4.2018 01:26:00)

    Siyasete herkesin aklı erse 80 Milyonluk ülkenin 70 Milyonu açlık sınırında yaşar mıydı?

 • YANKI(11.4.2018 23:40:27)

  İstifayı niye önlemeye çalışıyor anladım. AKEPE nin suyuna gidenler bırak istifa etsin.

 • yalnız kurt(11.4.2018 21:24:45)

  bunlarda başkanın CHP deki truva atlarıydı

 • sözde muhalif(11.4.2018 19:58:30)

  CHP Bolu milletvekili Tanju özcan başka olmak üzere Koskoca CHP bolu örgütü bir tek bolununsesi gazetesi bir tek Kamuran kadar muhalefet yapamadınız, yapamadınız. yazık size  

 • bolulu(11.4.2018 19:14:01)

  Sosyete solcuları istifa etmiş. İyi olmuş. Kör istedi bir göz Allah verdi 2 göz.

 • CHE QUVERA(11.4.2018 16:34:35)

  Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyolar. bunların neden aç olduğunu sorduğum zamansa; bana komünist diyolar.DEMİŞ CHE QUVERA...

 • KENDİNİZE GELİNMİŞ...(11.4.2018 16:32:29)

  DÖN BABA DÖNELİM HACILARA GİDELİM... KENDİNİZE GELİNMİŞ VATAN EVLATLARI FALAN FISTIK... KENDİNİZE GELİN SONRA BİZE GİDELİM...EMLAK VE RANT DIŞINDA NE VAR???

 • Kendinize gelin(11.4.2018 13:16:27)

  Klavyelerinin başında atıp tutan insanlar, araştırmadan kim Bolumuza hangi hizmeti vermiş Bolumuz için ne mücadeler etmiş hiç sorgulamadan iftira atıyorsunuz. Önce kendinize bir bakın. Güzel bir hizmette bulundunuz mu hiç Bolumuza bir faydanız güzel günler aydınlık gelecek için en ufak bir mücadeleniz oldu mu da memleketin genç iyi niyetli vatansever evlatlarına iftira atıyorsunuz?

 • Halkın Sesi(11.4.2018 11:04:51)

  Birşeylerin döndüğü kesin de.!!
  ".... Dur bakayım ne olacak"-Aziz Nesin

 • bb@mynet.com(11.4.2018 10:50:26)

  Yerinde bir karar olmuş . söz konusu 2 kişinin CHP politikaları ile zaten alakaları yoktu. Biri inşaatlarım belediye ile sorun yaşamasın derdin de , diğeride isim yapayım 2 kombi fazla satarım derdinde. Chp den de istifaları yerinde olur.

 • şahin(11.4.2018 09:57:58)

  akıl ve mantık var neden CHP li üyelerden özellikle bu adamların imar komisyonunda olmasını ister ki Alaatin başkan demekki pastayı beraber paylaşıyorlar tiksinti duydum

 • fazlı ak(11.4.2018 09:49:49)

  Genel Başkanları Liyakat der ama Tanju ve Mehtap Belediye Meclis üyeliklerinde hatır, gönül, çıkar, rant şeklinde meclis üyeliklerini dağıtırlarsa böyle olur acımam acırsam namerdim  partiden de istifa etsinler AKP ye geçsinler

 • Yetmez(11.4.2018 08:56:39)

  Meclisden istifa etmeleri yetmez. Partiden de etmeleri lazım.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.