bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira

 • 2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira
 • 2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira
 • 2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira

        2 haftalık güzellik için 1,5 milyon lira
        Bolu’da Belediyesi tarafından refujlara ve parklara dikilen ve sadece 2 haftalık ömrü olan 1 milyon 500 bin adet lale soğanı için yaklaşık 1,5 milyon lira para ödendiğini ve bu paranın Bolu halkının cebinden çıktığını biliyor musunuz?  
       Bolu halkına Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandıran Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ömrü çok kısa olan ve açmasıyla solması sadece 15 gün süren lale soğanları ile şehre güzellik katmakla övünebiliyor.  

        Senede bir kez çiçek açan ve çiçeği sadece 2 hafta açık kalan lalelerden Bolu’nun her yerine büyük bir işçilik masrafı ile birlikte 1,5 milyon adet dikildiğini Belediye’nin resmi internet sitesinden açıklayan Yılmaz bunların Bolu Belediyesi’ne, yani Bolu halkının cebine kaç liraya malolduğunu yazmıyor. 
        Bunları Bolu Belediyesi üretmiyor, satın alıyor !      
        Dikilip sökülen çiçekleri, fidanları Bolu Belediyesi üretmiyor, bunların tamamı satın alınıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün “Bebek bahçesi” adı altında işlettiği ve bir sürü insanın çalıştığı yerde mevsiminde üretilan domates biber gibi sebzelerin satışından elde edilen gelir ise, 1 kişinin maaşını bile karşılamayacak kadar cüzi bir miktarla sınırlı kalıyor. 
      2 haftalık güzellik için değer mi? 
      Ömrü sadece ve sadece 2 hafta olan lalelerin piyasada perakende olarak soğanları 3-5 liradan satılıyor. Bu soğanların tanesini Bolu Belediyesi toptan 1 liradan almış olsa, sadece lale soğanları için ödenen rakam 1,5 milyon lirayı buluyor. Yaz boyunca dikilip sökülen diğer çiçekleri de eklersek, Bolu Belediyesi bir yaz sezonunda dikip söktüğü çiçekler için belki 5 milyon liradan fazla para ödüyor. Türkiye’de borç batağında olan belediyeler arasında yer alan Bolu Belediyesi’nin böyle bir savurganlığa ne kadar ihtiyacı ihtiyacı olup olmadığını Bolu halkının takdirine bırakıyoruz.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • TURHAN(11.4.2018 00:04:03)

  YETKİLİLER, BOLU CADDELERDEN  İBARET DEĞİLDİR, MAHALLELERDEKİ SOKAKLARDA KALICI  ÇİÇEK  GÖRMEK İSTİYOR LÜTFEN ORALARIDA GÖRÜN. YORUMLARI GÖZLEMLİYEN YETKİLİ BULUNDURUN BU YORUMLARI GÖRÜN GÖRÜN GÖRÜN??? CADDE VE KAVŞAKLAR SİZLERE OY VERDİĞİNİ SANIYORSANIZ  BİLEMEYİZ.

 • sema(10.4.2018 21:53:43)

  Yazikki ne yazik.yıllarca o ekilen çiçeklere hic anlam veremedim.sümbül lale dikmek ne yahu.yillik bitki diksen tekrar sokup atmasan.zamandan insan gücünden tasarruf etsen olmazmi.Aferin diyen oldu sanki bize.biz bunlari ektikndiye belediye kasasina ödül yagdi sanki.ben bir vatandaş olarak aciyorum .o çiçekler sokulurken ise yarayacaklar bile cop posetine konup atiliyor.yazik yahu.yapmayin.lale değilde gül olsa ne olur.yillarca kullan.yilda birkez bakin yap yeter.

 • Erdinç TOK(10.4.2018 16:33:08)

  Milliyetçi duygularımızın hamasi nutuklarla zirve yaptığı,devlet yönetenlerimizin tüm dünyaya kafa tutarak gururumuzu okşadığ,ithalat nedeniyle pantolondaki deliğin büyüdüğü günümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü geçiremedği veya sözünün geçmediği,anlamadığımız şekilde bizi üzen döviz, faiz sarmalı füze gibi yukarılara çıkıyor.Düşsün desinler tak diye düşsün.Düşürün desinler,emir yarine gelsin.Olmuyorsa her türlü yasal,siyasal,askeri silahlar kullanılsın.Yanlışmıyım.Ha bir de..Asıl konumuz lale ise...Lale Osmanlı da bir dönemin sonu olmuştur.İnşallah teşbihte hata yapmamış oluruz...Saygılarımla...

 • bolulu(10.4.2018 15:47:03)

  Uydurma emlak vergisi koyar 1 yerine 3 öderiz.

 • vatandaş(10.4.2018 14:58:50)

  belediye başkanının dediği gibi aynen katılıyorum bolu halkı afyon yutmuş demişti ya aynen öyle OSMANLI GERİ DÖNÜYORMUŞ MUŞ YA O BAKIMDAN LALE DEVRİ YAŞIYORUZ İŞTE DAHA NE İSTİONUZ BOLU HALKI BULDUNUZ BUNAMAYIN ... HERKES İŞİNE BAKSIN PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DEVRİNDE OLDUĞUNUZ AKLINIZDAN ÇIKMASIN.. YOKSA TİZZ KELLENİZ VURULA....

 • Bitik Esnaf(10.4.2018 14:12:36)

  İtibardan tasarruf olmaz.
  Bir kısım muhtarları da İspanya'ya geziye yollamışlar.
  Çatlayın patlayın =)
  Dolar 4 Euro 5 Benzin 6. suyundan da kooooy.
  Artık rabia işareti yaparken dolar'ın kaç tl olduğunu hemen anlarız =)
  Şeker fabrikaları da satılıyor 2 gitti bile.
  Ama bakın önümüzdeki seçimlerde Niğde ve Kırşehirde akp yine kazanır.
  Fabrikaları sattılar ama yol yaptılar hahaha.
  Ekmeğe muhtaç kalacaksınız. Devam edin böyle...
  Elbet değirmenin suyu bitecek.

 • Ömer faruk Dalsarar(10.4.2018 14:09:42)

  YAZIK
  Bu zihniyette ki yerel yöneticiler 2 metre kare alana üç beş tane lale dikerler,sonra halka dönüp güzelliklerden söz ederler  sen de onlara bakıp tatlı tatlı hayallere dalarken birde bakmışsın güzelim GÖLCÜK ve devamında diğer ormanları imara açarak yandaşlarına  peşkeş çekerler. Tanıyın bunları.

 • Avcı(10.4.2018 13:57:13)

  Bizler Demekki bu kendi işini-şirketini yönetemeyip batıran adamın güzelim ilimizin yönetmeye kalkmasını hakettik! Gelmiş geçmiş boluya en büyük maddi manevi zararı veren belediye başkanıyla karşı karşıyayız! Hiçbir işinde Allah rızası ve insana fayda yok! Gram Hakkım helal değil,biran evvel AKP nin silkelenip bunları temizlemesi lazım,son yaptıkları tüm işler zaten AKP bidaha seçilemesin hesabıyla yapılmakta,Reis'i Cumhur duy sesimizi,yeter artık illallah dedik biz bu belediye ve ekibinden, AKP ye gram yakışmayan bir yönetim şekliyle karşı karşıyayız

 • Nejdet uçak(10.4.2018 13:31:26)

  OSMANLI DEVLETİDE  BU LALE DEVRİNİ YAŞAMIŞTI.  SADECE BOLUYA HAS DEĞİL  TÜM "AKP" BELEDİYELERİ LALE DEVRİNİ YAŞIYORLAR. .

 • sandunya(10.4.2018 13:09:04)

  Geçen yıl refujlara dikilen sardunyalar ki bunların da tanesi bu yıl 7,5 liradan satılıyor. Kış boyunca seralarda canlı olarak tutulabilecekken, güz sonu hepsi sökülüp çöp poşetlerine doldurularak atılırken görmüştüm. İçim acımıştı.  

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.