bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu iddialar yenilir yutulur değil !

 • Bu iddialar yenilir yutulur değil !

      Bu iddialar yenilir yutulur değil !

       Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aksoy, Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında Karadere Tüneli'nde Belediye'nin bir danışmanının olduğunu ve bu danışmana aylık 13 bin 600 TL maaş verdiğini iddia etti.
        Bolu Belediye Meclisi Nisan ayı birinci birleşim toplantısına, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aksoy’un Belediye Birimlerinin yaptığı denetlemeler ile ilgi açıklamaları damga vurdu. Belediye Birimlerinde yaptıkları denetimlerle ilgili konuşan Aksoy şok bir iddiayı da ortaya attı.

       Bu tünel inşaatının kaça biteceği hakkında öngörüleri olan var mı?

        Aksoy Karadere Tüneli'nde Belediye'ye bağlı bir danışmanın olduğunu söyleyerek; “Yapmış olduğumuz denetimler sonucunda bir rapor hazırladık. Raporu da oy birliği ile imzaladık. İlk olarak Fen işlerinde yaptığımız denetimlerde, arkadaşların ve müdürümüzün mesai kavramı gözetmeksizin çalıştığına şahit olduk. Yalnız burada tünel inşaatı ile ilgili bir danışmanımızın olduğunu gördük. Bu arkadaşa da KDV’siyle birlikte ayda 13 bin 600 TL ödeme yapıyoruz. Bu Karadere Tüneli ile ilgili başkan 15 yıldır musluklarımızdan içme suyu akacak diyor. Bildiğim kadarıyla tünel inşaatı ilk yapıldığında 20 milyonluk bir bedelle yapılmıştı. Bu ihale anahtar teslim yapılmıştı. Bu inşaat için 20 milyonun çok olduğu düşüncesiyle bu ihale iptal edildi. Daha sonra başka bir firmaya verildi. Bu inşaatın ne kadara biteceği ile ilgili bir bilgiye sahip öngörüleri olan var mı? Burada danışmanımız ne iş yapar? Bizin nasıl yönlendiriyor? Bu aldığı paralar karşısında bize nasıl bilgiler veriyor?.”

       “Bolu’da daha pahalı asansör bakımı yaptıran var mı bilemiyorum”

        Konuşmasının devamında Aksoy Belediye’nin arkasında bulunan Katlı Otopark’ın yenilenen asansörlerine Belediye’nin toplamda KDV dahil 382 bin 500 TL para harcadığını da ifade ederek tepki gösterdi. Aksoy; “Bolu Belediyesinin arka tarafında bulunan katlı otoparkın tahminen yapıldıktan 2 sene sonra asansörler yenilendi. Bu asansörlerin bir tanesinin maliyeti 127 bin 500 TL artı KDV’dir. Burada 3 tane asansör var. Yani toplam maliyet 382, 500 TL artı KDV’dir. Bu rakam mevcut asansör fiyatlarının çok üstündedir. Aynı asansör firmasında bu asansörlerin yan yana olmasına rağmen her birine 400’er lira bakım sözleşmesi yapmış. Yani toplamda bin 200 TL’ye sözleşme yapmış. Bolu’da daha pahalı asansör bakımı yaptıran var mı bilemiyorum” dedi.

       “Tarihi dokunun içerisine bu binaları yerleştirmek Bolu’ya saygısızlıktır !”

        Son olarak yeni yapılan Bolu Belediye Binasını eleştiren Aksoy; “Büyük Camii Mahallesi Yukarı Çarşıda 20 adet tescilli yapı için proje yaptırıp 159 bin TL para ödemişiz. Gene aynı bölgede Aşağı Taşhan restorasyon projesi için 75 bin TL ödemişiz. Arasta Sokak Sağlıklaştırma Ve Cephe İyileştirme İşi için 220 bin lira ödemişiz. Aynı bölgede muhdes yerlerin sökümü için 265 bin liralık ödeme yapmışsız. Bütün bu ödemelere rağmen bu tarihi dokunun içersine Yeni Belediye binasını yapmışsız. Fotoğraflara dar açıdan değil de geniş açıdan baktığınız zaman oradaki çirkinliği görebilirsiniz. Sadece binalar güzel görünebilir bu tartışılabilir. Ama o tarihi dokunun içerisine bu binaları yerleştirmek Bolu’ya saygısızlıktır” diye eleştirdi.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Avcı(10.4.2018 10:58:10)

  Harun gibiyken Karun ettiklerini,Çöp ihalesine kadar daha ne ihaleleri kimlere peşkeş çektiğini,anıt parkımızı mundar ettiğini,kaldırımlar+yolların REZALETİNİ,almadığı toplamadığı çöplerden millete abuksubuk cezalar geçirdiğini,değerli arsaları olanlara imar ve 18le ABA altından sopa göstermelerini,tüm yapılan rantabl işlerde paravan kişiler kullanılmasını,devletin imkanlarını kendi özel işlerine nasıl çevirdiğini daha gördüğümüz ve aklımıza gelmeyen onlarca durumu biz sade vatandaşlar görürken bu devletimizin milletimizin vatansever DANIŞTAYCILARI,SAYIŞTAYCILARI,HAKİMLERİ SAVCILARI görmez mi?
  Rabbim fellik fellik çıkarsın,kimseden hakkında bir iyi şey duymuyoruz! Koltuk makam ve para hırsının elbet bir sonu var.kamu malında helalleşilemez

 • Ayhan Can(10.4.2018 09:51:28)

  Vicdanlarına havale ediniz... Allah yarına bırakır ama yanına koymaz...

 • Avcı(10.4.2018 07:58:18)

  Bu iddalar ne ki! Gayet sıradan olağan şeyler, biz bu başkanın ne hallerini yedik yuttuk!
  Devasa kümeslerini,özel okullarını,aibu yurt ve kantin işletmeciliğini,parklar daki cafelerin peşkeş çekilmesini, gölköyün pis suyunu arıtma adı altında önce çakmaklara sonra şehire basılmasını,ilginç yurt dışı gezilerini ve F tipi okul açılışlarını,imarda Yaşar taşkıranla olan antin kuntin işlerini,tavuk ve beton üretimi yapan ankaralıları çok sevdiğini,18.maddeden zulümlerini,belediyemizi sebenin bir mahallesi gibi yapmasını,ülkenin en pahalı suyunu bize geçirmesini,kendini eleştiren kim olursa her yolu denemesini,kendini üstün ırk görmesini (yahudiye has özellik),pensilvanya haininin müritlerine yakınlığını,sonra tugaya çöp kont.koyup şovlarını.....

 • Metin mert(10.4.2018 07:52:28)

  Her işte bir sistem kuruluyor, işi yapanda ihaleyi verecek olan da köşe oluyor. Ye kürküm ye doymadınız, memleketi sömürmeye,bunu yapan haram helali düşünmeyiny yiyin efendiler yiyin

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.