bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi Amasya’daki kutlamalara katıldı    

  • Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi Amasya’daki kutlamalara katıldı    
  • Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi Amasya’daki kutlamalara katıldı    
  • Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi Amasya’daki kutlamalara katıldı    

       Türk Kadınlar Birliği Bolu Şubesi Amasya’daki kutlamalara katıldı       
       Türk Kadınlar Birliği, Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden yaklaşık 500 kadının katılımı ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Amasya’da kutladı. Bolu Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de Amasya’daki kutlamalarda yerini aldı.   
      Kutlama Saraydüzü Kongre ve Kışla binası önünden kortej yürüyüşü ile başladı. Yağmur altında yürüyen Kadınlar, Yavuz Selim Meydanı’nda Amasya Kadın Platformu adına ve Türk Kadınlar Birliği adına çelenk koydu.
      Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman yaptığı konuşmada: “konuşmamı duyamayacağınız için muhtemelen yapamayacağız. Bir ses sistemi olamamış, onun için ben bütün, Türkiye’nin dört bir yanından gelen değerli arkadaşlarım Türk Kadınlar Birliğinin çok değerli temsilcileri hepinizin 8 Mart’ını kutluyorum. Keşke mikrofonumuz olsaydı, sevgili Amasyalılarda söyleyeceklerimizi duysaydı ama biz kadınlar bütün Türkiye’de varız. Her yerde varız, daima var olacağız ve sesimizi en yüksek en haklarımızı ister şekilde daima haykıracağız. 8 Mart birlik, dayanışma ve umut günüdür unutmayalım. Bu mesajı Türkiye’nin dört bir yanında vermekten asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. Kutlama, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından kadınların söyledikleri marşlarla son buldu. Programa protokol üyelerinin yanı sıra Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman, Amasya Şube Başkanı Hale Ertopçu Boztepe ve yaklaşık 500 kadın katıldı.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.