bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Şimdi ne olacak ?

 • Şimdi ne olacak ?

     Şimdi ne olacak ?
       Sayın okuyucular, bir hafta önceki İSTİSMAR başlıklı yazımda, cinsel suçlarla ilgili hususlarda topluma çok gaz verildi, cinsellikle ilgili aslı astarı olmayan bir dedikodu dahi toplumu galeyana götürüyor. Bu hususlarla ilgili 6 bakandan oluşan komisyonun yeni düzenlemeler önerirken bu hususu da göz önünde bulundurması gerektiğini belirtmiştim. Yazımın yayınlanmasından iki gün sonra sayın Cumhurbaşkanımız benim bu görüşümü değişik ifade ile gündeme getirerek “bu konu medya tarafından çok abartılmıştır” dediler. İzin verirseniz kendime bir pay ayırdım, teşhisimde haklı çıktığımın gururunu yaşadım. Keza EN AĞIR YÜK başlıklı yazımda da; “Eyyyyyyy Diyanet, Bekri Mustafa’nın içkisi ile, kadının yürüyüşü, gülüşü, eteğinin boyu, başının örtüsü, dudağının boyası ile uğraşacağınıza, şu kötülerle meşgul olsanız da toplumlar huzura kavuşsa olmaz mı?” demiştim. Bunun en son örneğini yani kadınla uğraşmanın son örneğini ilahiyatçı Nurettin Yıldız verdi; Mealen kadınları dövebilirsiniz dedi. Peki bu kişi bir ilahiyatçı olduğuna göre bu görüşü bir Ayet’e dayalı olmalı dedim ve acizane okuma yazması olan bir kişi olarak Kuran’ı açtım, inceledim ve o Ayet’i buldum. Peki O Ayet hangisidir ve Türkçe meali nedir? İzaha çalışayım; Ayet Nisa Suresi’nin 34.Ayeti’dir. Ayet de, yani Allah’ın kelamında ne deniliyor; Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebi ile ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Baş kaldırmalarından endişe ettiyseniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve bunlarla yola gelmezlerse DÖVÜN. Ayet bu. Peki kadınları dövelim mi? Tabii ki HAYIR. Zira Ayet emredici değil, yani dövmezseniz cehennemliksiniz denilmiyor. Şimdi bu İlahiyatçı hakkında C.Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

      Sayın okuyucular, diyelim ki dava açıldı, o zat savunmasını yaparken hakime, “hakim bey ben bu fetvamı (görüşümü) Nisa Sure’sinin 34. Ayet’ine göre verdim, eğer siz Ayet’i inkar ederseniz beni cezalandırın, yok Ayet’i doğrularsanız beraatime karar verin” derse hakimin nasıl bir karar vereceğini, doğrusunu isterseniz ben şimdiden merak ediyorum. Fetva infial yarattı ki soruşturma açıldı. Ancak konu sayın Cumhurbaşkanımızı da rahatsız etmiş olacak ki bu gün Çalışan Kadınlar Günü münasebetiyle kadınlara yönelik yaptığı konuşmada o ilahiyatçıyı ve onun gibi düşünenleri kast ederek aynen “bunlar İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar acizler” demiştir. Peki ŞİMDİ NE OLACAK? İlahiyatçılar sayın Cumhurbaşkanımızın bu görüşüne bakalım ne diyecekler. Vallahi çok merak ediyorum. Hoşça kalın

                                                               İlhami Candemir
 

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Sor ki öğrenebilesin!!!(10.3.2018 10:00:40)

  Kırbaçlayın,kamçılayın diyen bile var.Hangi kitap olursa olsun ait olduğu dönemin şartlarına göre yazıldığı için o şartlar dahilinde tercüme edilmesi gerekir ki doğru anlaşılabilsin.

 • gercek vatansever(9.3.2018 22:14:15)

  14 bolu helal olsun sana. Kitapta olmayanı kitaba söyletenlere lanet olsun.

 • Akil(9.3.2018 16:42:24)

  Bir Bu konu kalmıştı el atmadığın.

 • Vay bee(9.3.2018 13:46:51)

    Hakim, Kuran'ı Kerim'in Türkçe tercümesini isterse ne olacak?Esas mesele burda.Hakim, ben yorum,tefsir ve meal istemiyorum, sadece Kuran'ı kerimin Türkçe tercümesini istiyorum derse,Kuran'ı Kerim'i Türkçeye kim tercüme edecek?Bilmeyenler için söyleyelim;kuran'ı kerim bugüne kadar Türkçeye çevrilmemiştir.Bilmeyenler için söyleyelim,tercüme ne demektir;Tercüme her bir kelimenin cümle içersinde geçen gerçek anlamını başka dile gerçek anlamıyla çevirmektir.Örnek verelim,Soy kelimesi:Ata-Kabuğunu çıkarmak-Hırsızlık yapmak anlamlarını taşır.Ev soyuldu derseniz evin kabuğu çıkartıldı anlamazsınız.Yani tercüme kelimenin tam anlamını içerir.

 • Yazar(9.3.2018 13:45:41)

  Sayın 14 Nolu okuyucu,benim gündeme getirdiğim Ayet Türkiye Diyanet Vakfı tarafından  üç Prof.Üç Doçent'e hazırlatılan Kuran'ı Kerim ve Açıklamalı Meali dir.Bilginize

 • 14 bolu(9.3.2018 11:07:53)

  ilgili ayette geçen ve 'dövün' olarak tercüme edilen 'darebe' fiili arapçada örnek vermek,uzaklaşmak,yola koyulmak,vurmak gibi birçok anlama gelir.Kur'an'da hiçbir yerde insana vurmak anlamında 'darebe 'kelimesi kullanılmaz.Sorun kelimeyi yanlış tercüme etmekten kaynaklanmaktadır.sözünüzü dinlemeyen kadını dövün emri Kur'an 'da yoktur;peygamberimizin de böyle bir uygulaması olmamıştır,tıpkı recm diye bir cezanın olmaması,dinden dönenlerin öldürülmemesi gibi.

 • Bitik Esnaf(9.3.2018 10:22:01)

  Din Güncellenmeli sözünü bir başkası söyleseydi biatçı yalakalar demedigini bırakmazdı.
  Şimdi hepsi sus-pus.
  Talimat bekliyorlar ne diyelim diye.
  Yazık bu gibi biatçı yalakalara.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.