bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Gölcük konusu yargıya taşındı

  • Gölcük konusu yargıya taşındı

       Gölcük Platformu Dönem Sözcüsü Murat Ataman, Gölcük Tabiat Parkı ile ilgili yargıya başvurduklarını açıkladı.
        Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Gölcük Platformu Dönem Sözcüsü Murat Ataman; “Bilindiği üzere, Gölcük Tabiat Parkının, doğallığına zarar verecek şekilde yapılaşmasının önünü açacak ihale, halkımızdan gelen yoğun itiraz ve tepkiler üzerine iptal edilmiştir. 2016 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandığını öğrendiğimiz Bolu Gölcük Tabiat Parkı Revizyon Planında yer alan plan kararları, Gölcük Tabiat Parkı'nın yapılaşması yönünde sürekli bir tehdit oluşturmaktadır. Söz konusu plan ve plan kararlarının uygulanması, Gölcük tabiat Parkının doğal kaynaklarını yok edecek ve buranın ticari bir alana dönüşmesine neden olacaktır. Bizler Gölcük Platformu olarak Gölcük Tabiat Parkının korunması, gelecek nesillerin de bu alandan faydalanabilmelerini engelleyecek kararlar içeren gelişme revizyon planının amacıyla, söz konusu gelişme planının iptali istemi ile 07.03.2018 tarihinde idari yargıya müracaat ile dava açmış bulunmaktayız. Bolumuz ve ulusal kamuoyunun desteği ile söz konusu planın iptali ve Gölcük Tabiat Parkı’nın doğal bütünlüğünün korunması için Gölcük Platformu olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • ERHAN ADALET(10.3.2018 10:02:29)

    YA  KOSKOCA  BOLU  HALKI gölcüğü  korumaya  yetmedi  aylardır basınıda var  halen sonuçsuz, en  büyük  HALK diye  basıa na  bağıranlara  sormuyormusunuz HALK  büyükse dediğini  neden yapmıyorsun,  seni vekil yapanı neden dinletemezsiniz anlamadım.

  • modernalı(9.3.2018 17:32:53)

    Gölcüğe sıcak asfalt yapılsın yol berbat durumda.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.