bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi

  • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi
  • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi
  • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi
  • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi
  • 2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi

       2 yıl mücadele ettiği kanseri ailesinin desteğiyle yendi

       Bolu'da yaşayan Yasemin Karamanlıoğlu Aksoy (41), 2 yıl boyunca mücadele ettiği lösemi hastalığını, çocukları ile ailesinin desteğiyle yenip, sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

         Evli ve 2 çocuk annesi Yasemin Karamanlıoğlu Aksoy, 2014 yılında geçirdiği ameliyat sonrası vücudunda oluşan morluklar üzerine doktoruna başvurdu. Karamanlıoğlu'na, yapılan tetkikler sonucu lösemi teşhisi konuldu. Hastalığını öğrenen Yasemin Karamanlıoğlu, Bolu’da bir süre tedavi olduktan sonra Ankara Tıp Fakültesi’nin hematoloji servisine sevk edildi. Aksoy, 2,5 yıl Ankara´da gördüğü kemoterapi tedavisinin ardından Almanya´da yaşayan bir kişiden yapılan ilik nakliyle sağlığına kavuştu.

        Yasemin Karamanlıoğlu Aksoy, hastalığını eşi, 2 çocuğu, ailesi ve sevdiklerinin desteğiyle yendiğini söyledi. Hastalığı yenme konusunda önemli etkenlerden birinin umudu kaybetmemek olduğunu belirten Aksoy, bu süreçte ilginç dekoratif pastalar yapmaya ve binlerce parçalı yapbozları birleştirmeye başladı.

         "Almanya´dan bağış yapan bir kişiden alınan ilikle hayata döndüm"

         Hastalığı öğrenme sürecini anlatan Karamanlıoğlu, "Geçirdiğim ameliyat sonrasında vücudumda ciddi morarmalar olduğunu gördüm. Bir günde 17 yerimde morluk oluştu. Doktora gittiğimde kan değerlerimde değişiklik yoktu; ama aradan 3 ay geçince kan değerlerim alt üst oldu. 2015 yılının Aralık ayında hastaneye yattım. Temmuz 2016´da ilik nakli oldum. Türkiye´den ilik bulunamadı. Ailemden de hiç kimsenin bana iliği uymadı. Almanya´dan bağış yapan bir kişiden alınan ilikle hayata döndüm" dedi.

       "Bir tüp kanla hayat kurtarabilirsiniz"

        Bir tüp kan vererek, hayat kurtarılabileceğini vurgulayan Aksoy, "Bizim hastalığın başlangıcı yok. Kan kanseriyiz. Kemoterapileri çok ağır geçmekte ve gerçekten bir odanın içine hapsediyorlar ve o odada yaşıyorsunuz. Eşimle birlikte mücadele ettik. Ailem hep yanımdaydı. Benim yanımda olup dua edenlere çok teşekkür ediyorum. Yoğun bakımda ciddi ağır süreçler geçirdim; ama şu anda buradayım. 1 yıldır evimdeyim, çocuklarımla birlikteyim. Mutluyum. Herkesten tek bir isteğim var. Bir tüp kanla hayat kurtarabilirsiniz. Lütfen insanlara yardımcı olun. Çok kurtulmaya ihtiyacı olan insanlar var" diye konuştu.

        "Yoğun bakıma yattığımda bile umudumu kaybetmedim"

         Ailesinin, iyileşmesinde en büyük etken olduğunu belirten Yasemin Karamanlıoğlu Aksoy, şunları söyledi:

         "İyileşmemde en büyük etken, ailem. Yani herkes, bana sahip çıktı, o süreçte. Eşim, yanımdan hiç ayrılmadı. Ablalarım, hiç ayrılmadı. Ben hastanedeyken, çocuklarımın ihtiyaçlarını gördüler. Zaten ilk öğrendiğimde bu hastalıkla savaşacağım ve iyileşeceğim demiştim. Hiç umutsuzluğa düşmedim. Yoğun bakıma yattığımda bile umudumu kaybetmedim."

        Yapboz ve pasta yapma tutkusu

        Yoğun bakım ünitesinde kaldığı süreçte kendince hobiler geliştirdiğini aktaran Aksoy, "Hastanede puzzle yaparak, vakit geçirmeye başladım. Bir haftada 2 binlik puzzle bitiriyordum. Daha sonra evime geldiğimde yaş pastalar, kurabiyeler yaparak, vakit geçirmeye başladım. Artık bağımsızım ve sağlık konusunda iyiyim, şükürler olsun" dedi.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • ENDER ÖZÇELİK(9.3.2018 11:39:43)

    Ey güzel kardeşim, En güzellere layıksın, Yüzünden Gülücük eksik olmasın. Sağlığın ve Mutluluğun daim olsun.Sizleri seviyoruz.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.