bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    

  • Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    
  • Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    
  • Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    
  • Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    
  • Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    

       Tüm doğallığıyla ahşaba ruh veriyor    
       Doğada yaşamı sona eren asırlık, yüzlerce yıllık ağaçlar, O’nun elinde yeni bir hayat ve ruh kazanıyor. Tufan Temiz ve ortakları Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde özgün tasarım ahşap mobilyalar üretiyor. Büyük çaplı ağaçlardan tek parça halinde ağacın kendi öz desenini koruyarak elde edilen ahşaplardan üretilen çok şık ve doğal mobilyaların bir başka örneği bulunmuyor. 
         Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren doğal Ahşap ev eşyaları üreten Tufan Temiz ve ortaklarının ürettikleri mobilyalar son yıllarda moda haline geldiği için yoğun bir talep görüyor. 
       Kendi tarzımızı yansıtarak ahşaba ruh veriyoruz       
       Yeni moda ahşap işçiliği ile ilgili gazetemize açıklama yapan Tufan Temiz daha çok sehpa, büyük ve küçük masa siparişleri aldıklarını belirterek; “Yurt dışından getirdiğimiz çok büyük çaplı ağaçları burada istediğimiz gibi biçerek desenlerini ortaya çıkarıyoruz. Farklı desenlerde, farklı masalar ve sehpalar yapıyoruz. Ağacın kendi öz desenini hiç bozmadan en iyi görünücek şekilde belirginleştirerek ortaya çıkarıyoruz. Ama en önemlisi kendi tarzımızı yansıtarak ahşaba ruh veriyoruz. Kişiye özel tasarımlar yapıyoruz. Ortaya çıkarttığımız eserlerin başka bir örneği olmadığı için müşterilerimiz özel tasarımlar isteyebiliyor. Örneğin bir kafenin sahibi çok sayıda masa isterse yapıyoruz, ama o masalar arasında bile mutlaka bir farklılık oluyor. 
         Ahşaba aşığım 
         Büyük çaptaki ağaçları biçtikçe desenleri ortaya çıkıyor. Desenler ortaya çıktıkça bizim hayallerimizi körüklüyor. Böylece güzel işlere imza atıyoruz. Ahşabı sevdiğimiz için, ruhumuzu vererek çalışıyoruz. Hayal gücümüzü yansıtıyoruz. Ortaya çıkardığımız her ürünün adeta ayrı bir kimliği oluşuyor. Ahşapla uğraşmak beni çok mutlu ediyor. 
        Ahşaba dokunarak hissetmem lazım        
        Benim yaptığım her şey tek oluyor ve hiçbiri birbirine benzemiyor. Butik çalışıyoruz. Zımpara yaparken, üzerinde çalıştığım ahşabı hissetmem lazım. Neresinde pütür var neresinde yamukluk var hissedebilmek için eldiven kullanmıyorum. Ahşaba vereceğim ruhu yakalamak için ona dokunmam lazım. Ahşabın sıcaklığı hiçbir malzemede bulunmaz. Onun için ahşap işçiliği yaparken, onu hissederek yapmak gerekiyor” dedi. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Kenan Akca (8.3.2018 11:14:28)

    Tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.