bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İzzet Babamızı gururla andık 

 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 
 • İzzet Babamızı gururla andık 

       İzzet Babamızı gururla andık 
       
Bolumuzun Babası İzzet Baysal aramızdan ayrılışının 18’inci yılında mezarı başında binlerce kişinin katıldığı anma töreni ile anıldı.
        Bolumuza kazandırdığı yüzlerce eser ile herkesin gönlünde taht kuran ve bu nedenle Bolu'nun Babası olarak anılan Dünyaya örnek gösterilen Büyük Hayırsever İzzet Baysal, aramızdan ayrılışının 18'inci yıldönümünde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsü’ndeki Anıt Mezarı’nın başında anıldı.  
        İzzet Baysal’ın anmak için biraraya gelen binlerce kişi, Kampus’te Kültür Merkezi önünden Anıt Mezar’a kadar, “Bolu’nun babası İzzet Baysal” sloganlarıyla yürüdü. 
        İzzet Baysal’ın yeğeni ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, eşi Solmaz Baysal ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, binlerce kişiyi mezarlığının girişinde karşıladı. İzzet Baysal’ın mezarı başında düzenlenen törene Bolu protokolü’nün yanı sıra sivil toplu kuruluşları, her yaştan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşma yapan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, "Bir şehrin gerek tarihinde gerek hafızasında o şehrin 7'den 70'e bütün halkının gönlünde yer edinebilmek ve her fırsatta hayırla yad edilmek bu fani dünyada çok az kişiye nasip olmuş bir meziyettir. 1980'li yıllardan itibaren tüm helal kazancını memleketin hizmetine sunan İzzet baysal işte bu müstesna insanlardan birisidir. Ülkenin neresinde olursanız olun, Bolu denilince akla ilk gelen İzzet Baysal olmaktadır" dedi.
      “Bırakmış eserlerle kendini ölümsüz kılabilen Dünyada çok az insan vardır”
       Bolu Valisi Aydın Baruş ise, "İnsanın fani hayatında bırakmış olduğu eserler kendi ölümünden sonra onu ölümsüz kılabilmektedir. Dünyada bunu başarabilen insan sayısı çok sınırlıdır. Bunun için içinde yaşadığınız toplumun hafızasında ve yüreğinde çok derin izler bırakmanız gerekir. İzzet Baysal bu izleri bırakabilen müstesna şahsiyetlerden birisidir" şeklinde konuştu.
       Konuşmanın ardından Bolu İl Müftüsü Orhan Genç tarafından dua okundu. Daha sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından İzzet Baysal'ın kabrine karanfiller bırakıldı.

     SALON PROGRAMI   

     Anıt Mezardaki programın ardından salon programına geçildi. AİBÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

      Daha sonra ise İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreter Mustafa Yaman tarafından İzzet Baysal Vakfı'nın kuruluşu, vakfın kurumsal ve mali yapısını gösteren bir sunum gerçekleştirildi.

      Programın devamında “Yöneticilerin Dilinden İzzet Baysal” videosu katılımcılara izlettirildi. Çekilen kısa filmin ilk konuğu ise Devlet Eski Bakanı Kazım Oksay oldu.

     Anma programının devamında uluslararası dergilerde yayınları çıkan 41 akademisyene çeşitli hediyeler verilirken, ilk ödülü Bolu Valisi Aydın Baruş ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal verdi. Akademisyenlere takdirname ile İzzet Baysal madalyonunun yanı sıra 1500 TL’lik de para hediyesi verildi.

       Program katılımcılara verilen kokteylin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
 • Kemal ERCAN(6.3.2018 09:56:35)

    Ruhun şadolsun,mekanın cennet olsun,Allah rahmetiyle muamele etsin İzzet babam.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.