bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Üretimi, yatırımı ve istihdamı arttırmakta kararlıyız

 • Üretimi, yatırımı ve istihdamı arttırmakta kararlıyız

Milletvekili Ercoşkun, yeni torba yasanın ayrıntılarını açıkladı; "Üretimi, yatırımı ve istihdamı arttırmakta kararlıyız"

       Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, üretim, yatırım ve istihdam artışı sağlayacağını belirttiği yeni torba yasa tasarısının ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.

       AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, açıklamasında, tasarının üretim, yatırım ve istihdama yönelik düzenlemeleri içerdiğini belirterek, şöyle konuştu:
       "Yasalaşmasını hedeflediğimiz tasarıyla bankada konut hesabı açtıranlara devlet desteği 15 bin liradan 20 bin liraya çıkacak ve ev sahibi olma imkanı genişletilecek. Öte yandan 16 yıl üzeri aracını sıfır araçla değiştirenlere de 10 bin TL'ye kadar ÖTV indirimi sağlanacak. 
       Tasarının hayata geçişiyle istihdam artışı hedefleniyor. Bunun içinde asgari ücret vergi diliminden etkilenmeyecek. İşverenlere aylık olarak verilecek 100 TL'lik destek pakette yer alacak düzenlemelerden sadece biri. Ayrıca, terör olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ikinci istihdam imkanı sağlanacak.

       EVLİLİK HAZIRLIĞINDAKİ GENÇLERE VE EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE MÜJDE
       Tasarı yatırım açısından da önemli kazanımları beraberinde getirecek. AR-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinde bulunanlar 2019 yılının sonuna kadar KDV ödemeyecek. Çeyiz için yapılan devlet katkısı arttırılacak ve 5 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkacak.
Tasarıyla, sporun gelişimini sağlamak üzere, amatör spor kulüplerinden gelir vergisi muafiyeti hedefliyoruz. 
       Meclis Genel Kurulu'nda yapılacak görüşme sonrası hayata geçecek üretim, yatırım ve istihdama yönelik bu önemli kazanımların ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını Allah'tan diliyorum."

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Vatandaş(5.3.2018 10:44:34)

  Oy avına çıkmışsınız,yorumlar çok geçerli bu nedenle boşa kürek çekmeyin bu kadar size yeter

 • Halkın Sesi(4.3.2018 22:54:53)

  Neredeyse herşeyi yurtdışından ithal edip Türkiye'yi dişarıya muhtaç edip, işçiyi, çiftçiyi, esnafı batırdınız sonunda.. Millet bogazına kadar borç-dert içinde.. En sonunda şeker fabrikalarını da satarak, gariban pancar çiftçisini de madur ettiniz.. Üstelik Amerikan mısır şurubu ile bundan sonra da halkın saglığını tehlikeye atıyorsunuz, sayın AKP'li vekil..
  Ama millet uyandı artık.. Bunun cevabını ilk seçimde verecektir mutlaka..

 • Osmanlı Ahvadı(4.3.2018 21:04:18)

  Üretim yatırım istihdamı artıracam diyen sayın vekil!
  Önce 18.madde mağdurlarını dinle, birsürü insanın arazilerini mundar ettiniz! Belediyenin imarında dönen usulsüzlükler yüzünden parmak izi girişi ve haftada iki gün ziyaret uyguladınız. o iki günde işi düşüp gelende türlü bahanelerle safsakladınız. istihdam yatırım vb şeyleri kendi rantına dönüştür ondan sonra çık onu yapacaz bunu yapacaz! Bolulu değilsin ve görevde olduğun süre içerisinde ne kattın-kattınız ilimize? Şehrin saçma sapan yapılaşmalarından bozuk yollarına,yapboza dönen işlere gıkını çıkardın mı?
  Artık bişi yapmana gerek kalmadı vekil!
  Hepiniz dünyalık peşindesiniz.Biz cebini dolduran siyasetçi ve belediyeci istemiyoruz.

 • Bitik Esnaf(4.3.2018 19:53:25)

  Bence başka bir şey için kararlisiniz da, onu şimdi buradan yazmayayım.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.