bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Emin Güz Saray'da yaşananları anlattı

 • Emin Güz Saray'da yaşananları anlattı

       Emin Güz Saray'da yaşananları anlattı        

       HUDER Bolu Şube Başkanı Av. Mehmet Emin Güz, geçtiğimiz gün düzenlenen kahvaltı programında AK Parti İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları o gün ki görüşmeye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
       Hukuki Araştırmalar Derneği(HUDER) Bolu Şube Başkanı Avukat Mehmet Emin Güz, geçtiğimiz gün düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi. HUDER Bolu Şubesi ve faaliyet gösterecekleri konulara ilişkin basın açıklaması yapan Av. Emin Güz, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. 2017 Aralık ayı sonunda yapılması planlanan ve daha sonra AK Parti Genel Merkezinin kongreyi iptal etmesi ile başlayan sürece ilişkin gelen bir soruya HUDER Bolu Şube Başkanı Av. Emin Güz, sürecin sonunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmeyle alakalı olarak cevap verdi.

       Soruyu ilk kongre tarihi verildiğinde ikinci bir aday olarak çıktığını ve seçim yapılmasınıbeklediklerini söyleyerek cevaplamaya başlayan Av. Mehmet Emin Güz,“Genel Merkezimizin verdiği karar ile kongre iptal edildi. Bunun üzerine temayül yoklaması yapıldı. Yoklamada bildiğiniz üzere ben birinci olarak çıktım. Daha sonra Genel Merkezimiz başka istişarelerde bulundu,şu anki milletvekillerimiz ve eski milletvekillerimiz ile görüştü. Yapılan istişarelerden sonar bir liste oluşturuldu. Listede temayüle girmeyen başka arkadaşlar da yer aldı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye gittik. Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız birebir görüşmemiz son derece sıcak, güzel ve insani bir ortamda gerçekleşti. Siyasete başladığım günden beri Cumhurbaşkanımız ile benim 6’ncı görüşmem olduğu için bu ortama alışığım” diye konuştu.

      “Helalleşmek için geldiğini sandık”

      Bütün özel görüşmeler bittikten sonra Nurettin Doğanay’ın da geldiğini ifade eden Av. Emin Güz, “Tabi Nurettin Bey mülakata çağrılanlar arasında değildi. Daha sonra Mustafa Ataş Beyden Cumhurbaşkanımız ile helalleşmek için geldiğini öğrendik. Sadece mülakata girenler ile ilgilibir değerlendirme yapıldıktan sonra o da çağrıldı. Bu arada konu artık kimin aday olacağı konusunda açıklama aşamasına geldi. Bu aşamada hep beraber Cumhurbaşkanımızın makamına girdik. Cumhurbaşkanımız ilk önce ‘Biz mevcut il başkanımızla devam etme kararı aldık’ şeklinde bir beyanda bulundu. Bizim tabi hayırlı olsun demekten başka bir şey söyleme gibi durumumuz yok. Burada elbette istişareler yapılmıştır” dedi.

      “‘Durumunu görüyorsunuz, size ne Akşaner’den’ dedi”

       İl Başkanlığına aday konusunun açıklanmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine dönerek konuşmaya başladığını belirten Av. Mehmet Emin Güz ayrıca şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız ‘Bir takım saçma sapan tweetler paylaşıyorsunuz’ dedi. Tabi ben anlayamadım, yani nasihat mi veriyor yoksa bana yönelik mi diyor tam anlayamadım. Daha sonra Meral Akşener’den bahsetti. ‘Durumunu görüyorsunuz, size ne Akşaner’den’ dedi. Zaten doğrudan benimle konuşmaya başlayınca bana söylediğini anladım ve şaşırma ifadesi gösterdim. Cumhurbaşkanımız o zaman benim konudan haberim olmadığını anladı ve sonra dedi ki, ‘Siz İl Başkanlığı yaptınız,aynı zamanda kurucusunuz. Yapmış olduğunuz paylaşımların önemi büyük. Bu anlamda lafın nereye varacağına dikkat ederek paylaşım yapın’ dedi. ‘Peki efendim’ diyerek konuyu kapattık.

       “Benim siyasi çizgim bellidir”

         Aynı zamanda köşe yazarlığı vasfı olduğu için zaman zaman toplumun her kesimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu söyleyen Av. Güz, Akşener konusuna ilişkin, “Daha sonra öğrendiğime göre Devlet Bahçeli’ye karşı Meral Akşener ve Koray Aydın gibi birkaç kişi aday olduğunda bu tip rekabet ortamlarının Türk siyasetini kaliteleştireceğine dair bir tweetim varmış. Tabi bu, dışarıdan gözlemci olarak yapılan bir yorum. Benim siyasi çizgim bellidir. 20 yıldan beri siyasete Fazilet Partisi ile başlamış ve şu an AK Parti ile devam etmekteyim. İdeolojik olarak da İyi Parti ile herhangi bir kesişme noktamız yok. Ancak buna rağmen bu paylaşımımın Cumhurbaşkanımıza benim daha önce İyi Parti’ye kayıt olduğum, sonradan çıkıpAK Parti’ye tekrar döndüğüm şeklinde bir bilgi kirliliği oluşturularak iletilmesinden kaynaklanan bir durum ortaya çıkmış” şeklinde konuştu.

        “O'nun kararının başımızın üstünde yeri vardır”

         11 Mart’ta yapılacak AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresine katılıp katılmayacağına ilişkin gelen soruya ise HUDER Bolu Şube Başkanı Av. Emin Güz, “Cumhurbaşkanımız artık bir karar vermiştir. Verdiği karar üzerine biz de aynı şekilde devam edeceğiz. O'nun kararının başımızın üstünde yeri vardır. Cumhurbaşkanımız Bolu’ya geldiğinde kongreye mutlaka gideceğim” diye cevap verdi.

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • M.E(20.2.2018 15:47:40)

  Adam size zaten fikrini açıklamış, sizin işe yaramaz olduğunuzu anlatmış, siz anlamazdan gelmiş / geliyorsunuz..! Sizde halâ BİAT siyasetini takip ediyorsunuz. Ne kadarda hevesli ve hertürlü bakterileri taşıyan Tüm yemekleri kabul eden Mideye sahipmişsiniz. AFİYET  OLSUN....!

 • Salih ÖZDEMİR(20.2.2018 12:42:52)

  Açıklaman eksik. Olan biteni tam olarak anlataydın ya.

 • ah abim(20.2.2018 10:58:40)

  ah Emin abim.İmdat Aslan'ın da işin içinde yer alması asrın hatasıydı. İçinde İmdat Aslan varsa kafadan kaybettin zaten bu arkadaş daha şurada bir kaç yıl öncesine kadar Reise neredeyse küfür edecek paylaşımlar yapar 17/25 Aralıkta "Ustayı Cin Çarptı" der sonra gezide "Saltanatı yıkan halk bu defa İstanbuldan iktidarı yıkıyor" diye göbek atar haldeydi. Sana bile 2015 yılında ortağın FETÖ.cü iması yapıp seni ve Ak Partiyi topa koymadı mı? Şu satırları yazdığım gazetenin sahibi Bolunun arşivlerinden Kamuran beye mahalle kavgasında bile söylenmeyecek laflar etmedi mi? Televizyoncuyla milleti FETÖ.ye bağladığı ve para istediği iddiasıyla göz altına alınmadı mı, halen bir karar verilmiş değil.Bu arkadaş yıllardır Rodi'nin bayii değil miydi

 • Mehmet(20.2.2018 08:31:55)

  Emin bey, Sizin yaptığınız sadakat değil Biat'tır. Neden Bolu da olan yanlışları söylemediniz? Fetö Bolu da her yeri sarmış biz bunlarla mücadele ediyoruz diyemediniz mi? Madem ki Cumhurbaşkanlığı köşküne çıktınız doğru adına ne biliyorsanız söyleyecektiniz, kırmadan dökmeden. Oralara gidiyorsunuz emme basma tulumba misali ne derlerse kabullenip geliyorsunuz sonra da açıklama yapıyorsunuz. Yapılan yanlışları, haksızlıkları, adam kayırmaları kimler dile getirecek? kimler haykıracak?

 • alp(19.2.2018 22:21:39)

  Tweet için bu görüşümdür yanlışlık yok,her parti için aynısını yaparım demeliydin.Ama diyememişsiniz.

 • ferdi(19.2.2018 20:33:30)

  ak parti Boluda belediyeden dolayı iflas etmiş çıkın imar müdürlüğüne içeri almazlar ya kapıda bekleyin her şeyin tarifi

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.