bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

5'inci kata nasıl tırmandığını anlattı

  • 5'inci kata nasıl tırmandığını anlattı
  • 5'inci kata nasıl tırmandığını anlattı
  • 5'inci kata nasıl tırmandığını anlattı
  • 5'inci kata nasıl tırmandığını anlattı

“Aşkla çıktım”

Bolu’nun Gerede ilçesinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Berfin Yıldız’ı, başından vurarak öldüren katil zanlısı Cihat Kaycı’nın cinayet günü sevgilisinin kaldığı evin 5’inci katına çıkıp çıkmadığının tespiti için apartmanda keşif yapıldı.
     

        18 Aralık 2016 tarihinde Gerede ilçesinde sevgilisi Berfin Yıldız’ın kaldığı apartmanın 5’inci katına tırmanarak çıkıp yatak odasına girdiği konusunda Orta Mahalle Alem Efendi sokak Numara 12 adresindeki aparman önünde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti nezaretinde keşif yapıldı.

        Hakkında, tasarlayarak adam öldürme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen katil zanlısı Cihat Kaycı, olay gününü soğukkanlılıkla anlattı.

       Kaycı, Bolu Ağır Mahkemesi başkanına; “Benim tırmandığım yer apartmanın ön cephesi değil arka cephesi. Sevgilimin kaldığı daire 5’inci katta olduğu için. Aşkım için tırmanmaya karar verdim. Önce birinci kattaki doğalgaz borusuna tırmandım. Oraya basarak ikinci katın balkonuna çıktım. Balkonları da tırmanarak 5’inci kata kadar çıktım. Olay saati çok geçti ve hava çok soğuktu. Tırmanırken eldiven de kullanmadım. Tek korkum o saatte bölgeden birilerin geçip geçmemesiydi. Bu endişeyle yine de 5’inci kata tırmandım. Çevikliğime çok güveniyordum. Ayrıca birileri görseydi büyük risk olurdu” dedi.

       Kat aralıkları tek tek ölçüldü

       Mahkeme heyeti, cinayet zanlısına yaptırdığı keşif sonrası balkon aralıklarının yüksekliğinin ne kadar olduğunu tespit etmek amacıyla kat aralıkları polis eşliğinde tek tek ölçülerek tutanaklara yazdırıldı. Keşif boyunca zanlının soğukkanlı olduğu ve olay gününü tek tek anlatması gözlerden kaçmadı. Keşif nedeniyle bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

        5’inci kata 1.5 ila 2 dakika arasında tırmanmış

        Cinayet olmadan önce katil zanlısının dış kapı yerine apartmanın 5’inci katına tırmanması ve buruda öldürdüğü genç kız öğrencinin yeni sevgilisiyle yakalandığı ve zanlının yatak odasında yakaladığı genci yaraladığı evin apartman girişindeki ziller de mahkeme heyeti tarafından bilirkişiye fotoğrafları çektirildi. Zanlı aparmanın dış kapısını olay günü kullanmadığını tekrar dile getirirken 5’inci kata 1.5 ila 2 dakika arasında tırmandığını da itiraf etti.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.