bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sebenli, Seben Belediye Başkanı'na soruyor!

 • Sebenli, Seben Belediye Başkanı'na soruyor!

         Sebenli, Seben Belediye Başkanı'na soruyor!
         AKP’li belediyeler kendi aralarında en beğenilen belediye başkanları adı altında her yıl bir yarışma düzenlerler. Bu yılda Karadeniz Bölgesinde ilçe belediye başkanları kategorisine Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ aday.

        SEBEN'Lİ TURAN YILMAZ SORULARI

         Bununla ilgili yarışmaya SMS ile katılarak vatandaşlar oy verebiliyor.

      Bolu Belediyesi ise AKP’lileri Özbağ için oy kullanmaları için propaganda yapıyor.

     Ancak Süleyman Özbag’a hemşehrilerinden eleştiriler geliyor.

     Hem de oldukça sert eleştiriler.

      Seben tarihini araştıran, fotoğraf sanatçısı Turan Yılmaz, Özbağ’a şu soruları sordu;

      “ŞEYH UÇMAZ, MÜRİDİ UÇURUR!”

        “Esenbey Otomotiv İnşaat Turizm, Taşımacılık, Temizlik ve Gıda Sanayi Dış Ticaret Ltd.Şti tarafından Bolu Belediyesine tahsis edilen, Bolu Belediyesince de, Seben Belediyesine tahsis edilen 34 LV 6848 plakalı Volkswagen Passat marka araç, Bolu Belediyesinde görevli sürücü tarafından, Seben Belediye Başkanını her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Bolu’dan Seben’e, Seben’den Bolu’ya getirip  götürmektedir.

        Seben Belediyesi'nin 2-3 adet binek aracı ve yeterince sürücüsü olmasına rağmen, belediye başkanı niçin Bolu Belediyesi'nin tahsis ettiği araçla Bolu’dan Seben’e, Seben’den Bolu’ya gelip gider?

        Aracın akaryakıt ve diğer masraflarını kim/ler ve nasıl karşılar?

       Belediye başkanı, 3-4 yıldır haftanın Salı ve Perşembe günleri ilçedeki görevinin başında neden bulunmaz!

       Bunu sorgulayacak ve buna dur diyecek bir merciye, bu güne kadar rastlanılamadı!”

      “OYLAMA YAPILIRKEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK LAZIM!”

        Haftanın Pazartesi günleri saat:10.00-10.30 sularında Devletin aracıyla, şoförüyle Bolu’dan Seben’e gelip, 2-3 saat ilçede kalıp, sonra Bolu’ya döneceksin.

       Salı günleri ilçede hiç bulunmayacaksın.

        Çarşamba günleri saat 10.00-10.30 sularında Bolu’dan Seben’e gelip 3-4 saat kalacaksın.

       Perşembe günleri yine ilçede hiç bulunmayacaksın.

       Cuma günleri 10.00-10.30 sularında Bolu’dan Seben’e gelip 3-4 saat kalacaksın. Gelip giderken müşteri, af edersiniz ‘yolcu’ taşıyacaksın.

       Hafta sonları Bolu’da olacaksın. Haftada toplam 8-9 saat, ayda 4 gün, senede 48-50 gün çalışacaksın!

      Seben’de kalırken kaloriferini mesai saatleri içinde 4-5 yıl belediye işçisi yakacak.

      Bahçeni belediye işçileri temizleyecek, betonunu atacak.

       Devletin aracına binip, yandaş kişilerle ilçeye bağlı kaplıcalara gideceksin!”

YORUMLAR Toplam yorum: 21
 • Turan Yılmaz (15.2.2018 19:50:11)

  "HAKKIMIZI İSTİYORUZ" (BOLUNUN SESİ GAZETESİ) YORUMSUZ!
  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın 2015 yılında ihaleye çıkardığı ve DDI Teknoloji ve Bilişim Çözümleri Araştırma Geliştirme Hizmetleri firmasına verildiği, arşivdeki geçmiş yıllara ait kurumsal evrakların taraması yapılarak dijital ortama aktarılması için belirli süreli iş sözleşmesi adı altında işe alındık. Yapılan iş 15 ocak 2018'e kadar devam edip, ilgili tarihte son buldu. İhaleyi alan firmayla teminat mektubu imzalanmasına rağmen, ne şirket ne de Bolu Belediyesi emeğimizin karşılığı olan maaş ödemesi ve diğer tüm haklarımızı ödememiştir. Bu mağduriyetimizi üst işveren olarak adı geçen Bolu Belediyesi ve Süleyman Özbağ ile birkaç kez görüşmemize rağmen hiçbir çözüm bulamadık.

 • Turan Yılmaz (15.2.2018 19:14:15)

  Devlet işine, Devletin aracıyla gidilir.“Esenbey Otomotiv İnşaat Turizm, Taşımacılık, Temizlik ve Gıda Sanayi Dış Ticaret Ltd.Şti" ne ait araçla gidilmez.Yorum yapanların, haberin son üç cümlesini tekrar okumalarını, anlamadılar ise bir daha okumalarını tavsiye ederim!O fiilleri görmezden gelmek, onları onaylamaktır!Onaylıyorsanız hiç problem yok demektir!

 • Turan Yılmaz (15.2.2018 18:39:11)

  "CEVAPCI": ya sizin adınız soyadınız yok, ya da adınızı soyadınızı yazmasını bilmiyorsunuz?Bak her şey 'sizden' yana, kimden ve niçin korkuyorsunuz!Yoksa, aranan şahıslardan mısınız???

 • Turan Yılmaz (15.2.2018 18:29:47)

  İsmail Yıldırım bey: habere konu olan olayı en güzel şekilde ifade etmenizden dolayı teşekkür, adınızı ve soyadınızı yazma cesareti göstermenizden dolayı da sizi tebrik ediyorum.Selam ve sevgilerimle...

 • büyük başkan(14.2.2018 14:28:42)

  Seben tarihinde yatırım yapan en büyük başkanlan himet almatadır.

 • CEVAPCI(14.2.2018 12:28:34)

  TURAN YILMAZ SEN ESKİ MÜDÜRLERDENSİN SENİN NE FAYDAN OLDU SEBENE SEN CEVAP VER BAKALIM TEK İŞİN ÇALIŞAN VAKTİNİN TAMAMINI SEBEN İÇİN AYIRAN İNSANLARLA UĞRAŞMAK.

 • Sebenli Birisi(13.2.2018 19:29:33)

  Peki Süleyman başkan 7/24 sebende dursa idi. Üniversite,kyk yurdu,toki 1 ve 2 etap,seben gölü ve sulama projeleri,nallıhan-seben-bolu yolu yapım proje ve ihalesi, Cok amaçlı salonu ve seben merkeze yapılacak olan butik otel,solaklar kaya evlerinde kale gibi bir restaurant ve bungalov konaklama tesisi çevre düzenlemesi, Atatürk parkı,seben içindeki sıcak asfalt ve kaldırımlar,belediyeye alınan son model araç ve iş makinaları ve yapılacak olan daha birsürü proje sizce olurmuydu? Bundan önceki başkanların sebene yaptıkları onlarca yatırımı gördükten sonra suleyman başkan hiç çalışmamış görevini sürekli yolculuk ederek geçirmiş. Anlayana. Ne Sen, Ne Ben, Önce SEBEN...

 • SEBENLİ(13.2.2018 16:37:24)

  SÜLEYMAN BAŞKANIN İLÇESİ İÇİN HİZMET ETMESİ SEBENLİLERİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR ANLAMAK ZOR. BAŞKAN BU GÜNE KADAR SEBENİN ADINI DUYMADIĞI HİZMETLERLE TANIŞTIRDI. DAHA DESTEKLEMEK LAZIM DİYORUM

 • Hüsnü kuru(13.2.2018 13:40:25)

  Başkanlık yapmadıktan sonra Ha Seben de olmuş ha Bolu da olmuş ne fark edecek.Ama sanmasınlar bu devran böyle sürüp gidecek.

 • sebenlilere(13.2.2018 12:07:44)

  Hala yol , spor salonu , Toki tutturmuş gidiyor YANDAŞ EZİKLER. İlçe kapanacak nüfus yok ,iş yok , gençlerin ilçede kalmalarını sağlayacak olanaklar yok. 60 yaş üstü takılın orada. başkanınızda çok başarılı ya akşama kadar kahvede çay içer , emekli maaşınızı yersiniz.

 • tahsin cavuş(13.2.2018 11:48:52)

  seben belediye başkanına bende sorıyım bakalım bolu belediyesine ne kadar sebenli varsa doldursun her birimin başına sebenli olanları ya şef ya sorumlu yapsın işe alınacaklara o karar versin ondan sonra da milletten oy istesin önce secilmiş oldugu ilcesinde görevinin başında hiç durmasın aday olması bile etik degil yoksa birilerinin yerine adaymı hazırlanıyor

 • emekli(13.2.2018 11:46:03)

  seben belediye başkanı , bolu belediyesinde personel alım işlerinden sorumludur en iyi yaptığı iş sebenli olsun da bir iş bilmesin yinede bolu belediyesine işe almaktır.vasıfsız elemanları sırf sebenli eş dost diye belediyeye sokmak tek görevi bu.. işte vicdan burda devreye giriyor el insaf... bumu insanlık..

 • emekli(13.2.2018 11:45:50)

  seben belediye başkanı , bolu belediyesinde personel alım işlerinden sorumludur en iyi yaptığı iş sebenli olsun da bir iş bilmesin yinede bolu belediyesine işe almaktır.vasıfsız elemanları sırf sebenli eş dost diye belediyeye sokmak tek görevi bu.. işte vicdan burda devreye giriyor el insaf... bumu insanlık..

 • İsmail YILDIRIM(13.2.2018 10:16:12)

  Öncelikle Sebenlileri tebrik ediyorum, Başkanlarına sahip çıkıyorlar. Ancak burada atlanılan bir konu var yazıda Belediye Başkanı çalışmıyor, bir iş yaptığı yok şeklinde bir yorum hatta bir ima bile yok. Sıkıntı Sayın Başkanın sanki Bolu Belediye Başkan Yardımcısı konumundaymış gibi hareket etmesi, tabi ki Bolu'ya gidecektir, görüşmeler yapacaktır ancak bu Bolu Belediye Başkanı ile Seben'de geçirdiği süreden fazla geçirecektir anlamına gelmez, burada sap ile samanı karıştırmayalım. Sayın Özbağ Seben Belediye Başkanıdır Bolu Belediyesinin bir yöneticisi, idarecisi değildir. Sebene daha çok vakit ayırmalıdır. Dışarıdan benim gözlemlediğim bu şekilde.

 • DOĞRU(13.2.2018 09:50:55)

  SEÇİLMİŞLERİN HİZMET ETMELERİ GÖREVLERİ FAZLA ÇALIŞMALARI ONLARA BEYTÜLMALİ İSTEDİĞİ GİBİ  KULLANMA HAKKI VERMEZ.KENDİ MALLARI GİBİ TASARRUFLU KULLANMALILAR.YOKSA VEBALİ BÜYÜK OLUR

 • Siradan(13.2.2018 09:43:43)

  Bende aynı fikirdeyim.sebende seçilmiş bolu belediyesi elemanı gibi rahatsız edici ve fazla lüzumsuz arkadaş çok iyi yazmış

 • Adem(13.2.2018 09:04:58)

  Haftanın her günü akşama kadar başkanlık makamında oturup ta yaşadığı şehre bir çivi bile çakamayanları düşündükten sonra, Seben'e onlarca yatırım yapan, ilçenin tanıtımı için her türlü girişimde bulunan, turizm açısından ilçenin tanıtımı için her türlü imkanları seferber eden, bürokrasiden ilçeye biraz daha fazla kaynak koparabilmek adına sürekli dirsek temasından olan bir başkanın klasik belediye başkanları gibi koltuğunda akşama kadar oturup gelen gidenlere çay kahve ısmarlamasını mı bekliyorsunuz? Akşama kadar belediye binasında oturup hizmet etmekten aciz bir başkan mı istiyorsunuz yada akşama kadar ilçe için koşturan mücadele eden bir başkan mı? Ne sen ne ben önce SEBEN.

  Saygılar

 • Sun Star(13.2.2018 04:00:08)

  Keser döner sap döner, tarih bu yolsuzluları asla unutmaz.

 • Sebenli(12.2.2018 22:45:05)

  Sebenli Turan, böyle eleştiri yapacağına Sebene yapılan yatırım ve hizmetlere baksın. Süleyman Özbağ’ın tek sözü ile Seben’e yapılan yatırımları, Belediye hizmetlerini görsün. Solaklar Kaya evlerirestaurant, Seben yolu, Seben parkı ve tesisi, yolların asfaltı, ilave TOKİ, yeni belediye araçları, yeni spor salonu......

 • Köroğlumum Torunu(12.2.2018 22:25:06)

  Deveye sormuşlar boynun neden eğri. cevap vermiş nerem doğruki.

 • TURHAN(12.2.2018 21:11:18)

  HELAL OLSUN ŞAYET DOĞRUYSA İYİ GÖZLEMLENMİŞ. TABİKİ BUNA GÖREDE EN BEĞENİLEN  BAŞKAN OLABİLİRMİ ,BUNA SEBENLİ LER KARAR VERECEKTİR. SAYGILARIMLA.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.