bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yıkım neden yarım kaldı?

 • Yıkım neden yarım kaldı?
 • Yıkım neden yarım kaldı?
 • Yıkım neden yarım kaldı?
 • Yıkım neden yarım kaldı?

     Yıkım neden yarım bırakıldı?

      Beşkavaklar Mahallesi’nde okuldan kaçan öğrencilerin ve alemcilerin mekanı haline gelen ve vatandaşlara korku salan metruk bina için geçtiğimiz yıllarda mahkeme tarafından yıkım kararı çıkmıştı. Bolu Belediyesi yıkım ekipleri tarafından 2 kiriş ve 1 kolonunun yıkılmasıyla mahkeme kararına uyularak yıkım başlanmıştı. Ancak Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun devreye girmesiyle binanın yıkımı durdurulmuştu. Binanın yıkılmasının durdurulması için olay tekrar mahkeme taşındı. Ancak mahkeme yinede binanın yıkılmasına karar vermişti. Bunun üzerine konu arsayı hibe eden aile tarafından Danıştay’a taşındı. Danıştay 6. Daire Başkanlığı da yıkılma kararının düzeltilmesi isteminin reddine karar verdi.
       Mahkemenin kesinleşmiş olan yıkım kararı ne zaman uygulanacak? 
      Binanın yıkılması için Danıştay’dan karar çıkmasına, yani yıkım kararının kesinleşmesine rağmen Bolu Belediyesi’nin yarım bırakılan yıkımı neden tamamlamadığı merak edilirken, mahalle sakinleri de okuldan kaçan öğrencilerin ve tinercilerin mekanı haline gelen binanın bir an önce yıkılarak temizlenmesini istiyorlar.  

YORUMLAR Toplam yorum: 2
 • Metin mert(10.2.2018 14:21:55)

  Bu işler hep böyle bu memleketde, dayın varsa dağları aşarsın her şekilde, dayın yoksa düz yolda işlerini yapamazsın.yazıklar olsun,....

 • Avcı(9.2.2018 22:00:43)

  Bu arsanın sahibi ile birebir görüşme imkanına sahip oldum.aile Arsayı cami vakfına bağışlanmış,palazoğlunun idaresindeki vakıf zamanla cami vakfının arsasına sahip çıkıp kendinin gibi hareket etmiş,haklı olarak bağışçı aile itiraz etmiş.daha sonra Alaaddin yıkım için ekibi gönderdiğinde Palazoğlu dönemin başbakanı Davutoğluna alaaddini direk aratıyo ve durduruyor(tabi Tokadi ye çöreklenen düzceli ekibin dozeri durdurma çabalarını saymıyoz bile)
  Adalet yerini bulmuş,burasını rantabl işlere çevirmeye çalışan bu ekibe yargı en güzel cevabı vermiş! Allah merhumenin hayrını kabul etsin. Bu mahalle sakini olarak inşaallah enkısa zamanda yıkılırda bi çocuğumuzun canı yanmadan atlatırız bu badireyi

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.