bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Önce Bolu ve çevresinde ilk 10’a girelim de…!

 • Önce Bolu ve çevresinde ilk 10’a girelim de…!
 • Önce Bolu ve çevresinde ilk 10’a girelim de…!

  Arşiv

 • Önce Bolu ve çevresinde ilk 10’a girelim de…!

       Önce Bolu ve çevresinde ilk 10’a girelim de…!
       Dünyada yaşanabilir şehirler arasında ilk 10’a girmeyi hedeflediğini açıklayan sloganlarla kendisini reklam etmeye çalışan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, bunu söylerken, yaptığı hangi işin tam ve doğru- dürüst olduğunu yine kendisine sormak gerekiyor. İlçemiz Gerede ile bile mukayese edilemeyecek kadar başarısızlığı ortada iken, Dünya’da ilk 10’a girmekten bahsetmek, ister istemez akli denge durumunu sorgulatıyor.          
        Dünyada yaşanabilir şehirler arasında ilk 10’a girmeyi hedefleyen Bolu Belediyesi tarafından yapılan ve yapıldığı günden beri bırakın görme engellilerin yolunu bulabilmesine yardımcı olmayı, normal insanlara bile yürürken çelme takıp düşmelerine neden olan sözde engelli yolu nihayet sökülüyor. 
      Sert plastik bir maddeden yapılan ve doğru dürüst montelenmediği ve yanlış malzeme seçildiği için yapıldığı günden beri, engelsiz insanların bile ayağının takılıp düşmesine neden olan sözde görme engelli yolunun belediye meydanındaki kalıntıları nihayet temizlenmeye başlandı. 
       Yaklaşık 7-8 yıl önce ilçemiz Gerede’de yapılan görme engelli yolları yapıldığı ilk günkü gibi sapasağlam dururken, Bolu Belediyesi’nin yapmış olduğu yüz karası engelli yolunun son kalıntıları da kazıyıcılarla kaldırılarak çöpe atılıyor.          
16.11.2013 tarihli haberimiz; 
        
       
Gerede Belediyesi kadar olamadık!

       Gerede Belediyesi'nin yaptığı görme engelliler yolu

       Bolu Belediyesi tarafından görme engelliler için yapılan yürüyüş yolları yapıldığı günden bu yana sürekli onarılıyor. Önce yapıştırıcısı olmamış denildi. Yapılan yolun hemen hemen tamamı söküldü yeniden yapıldı. Ancak yeniden yapılan görme engelliler yürüyüş yolunun sürekli kenarları kalkma yaptığı için, tekrar tekrar onarımdan geçmeye devem ediyor. 
  
       Gerede Belediyesi bir defa yapmış, tam yapmış !
       Geçtiğimiz günlerde Gerede’ye yaptığımız bir ziyaret sırasında, ilçe belediyesinin Bolu Belediyesi’ne örnek olacak çalışmasını görerek imrendik. Gerede Belediyesi görme engelliler yolunu kaldırımın içine gömmüş. Bir kere yapmış tam yapmış.
      Bizler BolununSesi Gazetesi olarak, hangi partili belediye olursa olsun, işini düzgün yapan herkesi takdir ediyor ve örnek olarak göstermeye devam ediyoruz.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • Metin mert(10.2.2018 14:29:01)

  Geçen sene imar durumu belgesine 100 tl verdiğim para,bu yıl,220 tl olmuş.yazık belediye hizmet yerimi yoksa vatandaşı kazıklama yerimi bundan sonra sizin gibi soygunculara oy moy yok.yeterince memleketi,vatandaşı soydunuz.

 • Hacamat Velioğlu(9.2.2018 20:06:00)

  Belediyenin yapması gereken sadece ve sadece iyi bir altyapı ve üst yapı planlaması ve bunun ciddi ve sürdürülebilir şekilde takip edilmesidir. O reklam yapıp milleti uyuttukları dünyanın yaşanabilir ilk 10 şehri böyle yapmıştır çünkü. Bugün Avrupa'da ve dahi amerikada birçok şehrinin planları 100 yıl önce yapılmıştır. Tabii AY denen şahıs plan falan yapmak şöyle dursun orda burda "Türkiyeden kendi planını yapan tek şehir" falan diyerek yeni bir plan yapılmasını da engellemiş ve eski plana sürekli değişiklik yaparak eşe dosta ( ya da kim daha fazla avanta verirse) kıyak geçmiştir.
  Yani özetle AY, bırak Bolu'yu ilk 10 şehir arasında sokmak, 15 sene önceki durumunun bile çok gerisine götürmüştür. Dahası şehrin her tarafına o kadar çok müdahe etmiştir ki, bunları düzeltmek bile yıllar alacaktır.

 • OSMANOĞLU(9.2.2018 14:20:42)

  GAYET BASİT VER PARAYI GİR SIRALAMAYA VER HABER OLSUN HABER

 • bolulu(9.2.2018 09:23:11)

  yav he he

 • Mehmet(9.2.2018 09:08:26)

  Libya, Yemen, Irak ve Suriyedeki savaş görmüş şehirlerle yarışacaktır Alaattin. O ülke şehirleri savaşlar sebebi ile bu durumda Bolu'muz ise yap boz ve plansızlık, keyfiyet yüzünden bu durumda. ALLAH başta FETOŞ olmak üzere tüm fetoşçuları sonda ile gezdirsin İnşallah.

 • Numan(9.2.2018 04:47:06)

  mega köy muhtar ve azaları...iki sanal film..oldu da bitti buyurun güler misin ağlar mısın gidin yerinde görün maketle muket farkını

 • Avcı(8.2.2018 19:30:02)

  Srilanka da okul açarak dünya da ilk 10a girdi!
  Güzelim bolumuzu mahvettin, Allah ağzından burnundan ve bilimum her yerinden fellik fellik çıkarsın. İmar kapısına görüşme günü salı cuma yazmışlar sanki vatandaş olarak ben dolandırıcılık yaptımda benim yüzünden bu uygulama, yazılan günde gidersin suratına bakan sorun çözebilen yok. Allah belanızı versin,18. maddenizinde yapacağınız işlerinde tümünün Rabbim hesabını sorsun.Yediğiniz haklarımızı fitil fitil çıktığını görürüz inşaallah.
  Bu belediye ve bu vekillerle daha da oy verirsem Allah benimde belamı versin. Yeterse yeter yaa, her yaptığı iş rezalet olurmu.Bu adam Belediye mizin başkanlığını HAK ET Mİ YORRRRR. OKADAR

 • Vatandaş(8.2.2018 17:04:57)

  Vatandaşını en iyi soyan ilk üç arasına kesin girer. Hizmet yok yol, kaldırım yok. siz rüya mı görüyorsunuz.

 • Özer Özcan (8.2.2018 16:45:00)

  Dünyada yaşanabilir ilk on şehir arasına girmek.. Algı yaratmak için afaki söylem. Pekala, şu anda dünyada yaşanabilir olan ilk on şehir hangileri acaba?...Rakiplerimizi bilmek hakkımızdır elbet. Kimlerle yarışacağız? Yarışın kriterleri nelerdir? Karadeniz Bölgesinde, Türkiyede, Avrasyada değil. Dünyada efendiler, dünyada... Gülermisin, ağlarmısın?

 • EYÜP AHİ(8.2.2018 16:13:01)

  Biz yazarken, söylerken;
  Halkın parasının çarçur edilmesini önlemek için uyarmak istiyoruz.
  Bizi mahkemeye verip, susturmak istiyor.
  her defasında da haklı çıkıyoruz.
  Olan halkın cebinden çıkan paralara oluyor.
  Şimdi yine bu masrafı belediye hizmetlerine zam yaparak bizden çıkaracak.
  Biz yine böyle yazacağız, tekrar mahkemeye verileceğiz.
  Halkımız da ses çıkaramadığı için zamlı ödemeye devam edecekler....

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.