bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Birliğimizin başındaki 'Türkiye' adıyla övünç duyuyoruz

 • Birliğimizin başındaki 'Türkiye' adıyla övünç duyuyoruz

        “Birliğimizin başındaki 'Türkiye' adıyla övünç duyuyoruz”
         Türk Barolar Birliğinin Afrin çıkartması için yaptığı basın açıklaması Cumhurbaşkanı ve MHP liderinin gündemine oturdu. Her iki liderde Barolar Birliği'nin önündeki 'Türkiye' ve Tabipler Birliği'nin önünde bulunan 'Türk' ibarelerinin kaldırılması için harekete geçti. Buna karşılık tepkilerde arttı.

        Türkiye Barolar Birliği'nin önünde bulunan Türkiye ve Tabipler Birliği'nin önünde olan Türk kelimelerinin kaldırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu girişimlerine Bolu Barosu adına bir açıklama yapan Ferit Atalay’da katıldı. Atalay açıklamasında; “Türkiye barolar birliği ile özdeşleşen “Türkiye” ifadesi savunmayı temsil eden avukatların, baroların ve savunmanın güç kaynağıdır” dedi.

       Atalay, açıklamasını şöyle sürdürdü; Türkiye Barolar Birliği adını 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’ndan almaktadır. Yine Kanunun 109. maddesi Türkiye Barolar Birliğini bütün baroların katılımı ile oluşan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği haiz bir üst meslek kuruluşu olarak tanımlamaktadır.Türkiye Barolar Birliği 79 baronun ve savunmanın ortak bileşenidir.

       TBB’nin önündeki Türkiye ifadesi aynı zamanda yargının en önemli öğesi olan avukatların ülkeye yayılmış etkin aidiyetlerini simgelediği kadar, savunma Türk halkının yargıdaki varlığıdır. Kurumsal kimliğimizdeki TÜRK ifadesi hukukun üstünlüğü,insan hakları, adil yargılanma hakkı gibi evrensel taleplerin hayata geçirilmesinde avukatların ulusal misyonunu da tanımlamaktadır.

        TBB yıllardır oluşturduğu kurumsal kimliği ile Uluslar arası alanda TÜRKİYE’nin yüz akı olmuş ve TÜRK adıyla özdeşleşmiştir. Ulusal birliğe en ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde savunmanın tek temsilcisi olan Baroların çatı örgütü olan  TBBnin ön ismi olan TÜRKİYE sözcüğünü kaldırmanın hangi amaca hizmet edeceğinin takdirini ulusumuza bırakıyoruz.

       Bu girişimin  sonucu bölünmüş parçalanmış etnik kimliklere ve inançlara dayalı baroların ortaya saçılmasıdır. Yargıya güvenin sorgulandığı günümüzde TBB'yi ve savunma örgütlerini itibarsızlaştıracak bu girişimden Hukukun ve Hukuk Devletinin büyük zarar görmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle. savunma örgütünün tüm ülkeye aidiyetini anlatan kurumsal kimliğimizin başında yer alan TÜRKİYE sözcüğünün kaldırılmasına ilişkin   çabanın durdurulması çağrısını kamu oyu ile paylaşmayı görev saymaktayız. Bizler Birliğimizin başındaki Türkiye adıyla övünç duyuyoruz.

YORUMLAR Toplam yorum: 7
 • Remzi(8.2.2018 15:44:36)

  Sn. Tugra, TTB ve TBB Türkiyeyi yani ülkemizi ve Türk'lüğümü savunuyorlar? Ya yanlış anladınız ya da kasıtlı yapıyorsunuz. Bu ülkenin haini de bitmez, Yiğitleri de bitmez. Fetoş nasıl ki yüce dinimizi maske olarak kullanıyor ise bazı sözde  stk lar da Türk ibaresi ile ihanet, hıyanet ve delalet ile hareket etmeye devam ediyorlar.

 • Erdemli(8.2.2018 00:25:14)

  Atatürk'ün dahilide ve haricide bedbahlar olacaktır ifadesi başında TÜRK ifadesi bulunsa dahi alçakların olabileceği ifadesini ortadan mı ? kaldırıyor akıllı olmak lazım fetö de islamı kullanmadımı?
  Herkim hainlerle aynı amaca hizmet idiyorsa oda haindir. TÜRK milletinin içinde yeri yoktur. Herkesin hak ettiği yeri ve zamanı geldikçe hesabı elbette sorulur ve sorulacaktır. Bu milleti birlik içinde ayakta tutan değerler varki şuan topyekün Mehmetçiğin arkasındadır. Tabiki soysuzlar hariç.

 • Tugra(7.2.2018 21:45:25)

  Ülkemizi bu hale getirenler, Türklüğünden korkanlar, müslümanları kan gölüne atanlar şimdi birde Türkiye yi ve Türk lüğü savunanlara vatan haini muamelesi yapıyor, yazıklar olsun.  

 • Küroğlunun Torunu(7.2.2018 16:27:50)

  AKP Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan!ın TÜRK TÜRKLÜK VE TÜRKİYE ile kesin bir hesaplaşması ve antipatisi var.Ama biz 100 yıldır sahip  olduğumuz bu kavramlardan onur gurur ve şeref duyuyoruz.

 • huseyin(7.2.2018 16:11:18)

  türkiye  adına yakışır  davranmıyanların başında türk yazsa ne olacak yazmasa ne olacak gayri milli davrananlar benim güzel ülkemin ismini  kullanmasınlar kimi savunuyorlarsa onun adını alabilirler

 • Mustafa(7.2.2018 14:04:30)

  O zaman Türk ibaresini taşımak istiyorsanız T.C. Devletinin çıkarlarını başta baronuzun ve kişisel çıkarlarınızın üstünde tutarak hareket ediniz. Emperyalist güçlere şirin gözükmek için yapılan açıklamalara neden ses çıkarmıyorsunuz? Cumhurbaşkanı sonuna kadar haklı. Kurumsal kimliği Türk ile başlayacak ama ihanet odaklarına, emperyalistlere, dış güçlere hizmet edeceksiniz. Yok öyle yağma.

 • nejdet uçak(7.2.2018 12:54:54)

  sayın devlet bahçeli "milliyetcilik bu mu ? TÜRK  kelimesi bir  ülkenin oluşturduğu  ulusal  kavram dır.neden rahatsız  oluyorsunuz.SİZKİ  bu ülkede vatanını milliyetciliği  seven bir LİDERDİNİZ.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.