bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Tutuksuz geldiği duruşmadan cinsel istismarcı olarak cezaevine gönderildi

  • Tutuksuz geldiği duruşmadan cinsel istismarcı olarak cezaevine gönderildi

      Tutuksuz geldiği duruşmadan cinsel istismarcı olarak cezaevine gönderildi        

        Bolu’da, 16 yaşındaki akrabası S.Y.’ye, ablasının evinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan 17 yaşındaki Cihan D., görülen ilk duruşmada salondan kelepçeli halde çıkarılarak cezaevine gönderildi.

         Edinilen bilgiye göre, Bolu’da yaşayan 16 yaşındaki lise öğrencisi S.Y., 2016 yılının Haziran ayında temizlikte yardımcı olmak için akrabaları olan E.Y.’nin evine gitti. Gün boyunca yapılan temizliğin ardından gece E.Y.’nin evinde kalan S.Y., sabah üzerini giyinmek için girdiği odada evde bulunan E.Y.’nin kardeşi 17 yaşındaki Cihan D.’nin cinsel saldırısına uğradı.

       Yaşadığı travmayı atlatamayan S.Y., olaydan 6 ay sonra evinde ilaç içerek intihara teşebbüs etti. Ambulansla hastaneye kaldırılan S.Y., tedavi gördüğü sırada yaşadıklarını yanında refakatçi olarak kalan akrabası G.Ç.’ye anlattı.

       G.Ç.’nin durumu S.Y.’nin ailesine haber vermesi üzerine aile 17 yaşındaki Cihan D.’den şikayetçi oldu.

      Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Cihan D., ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya cinsel istismara uğradığı iddia edilen S.Y. ve ailesi de katıldı.

      “KENDİ İSTEĞİYLE BERABER OLDUK”

       S.Y. ile uzaktan akraba olduklarını ve cinsel ilişkiye S.Y.’nin de rızasıyla girdiklerini söyleyen tutuksuz sanık Cihan D., “ben bir organizasyon şirketinde çalışıyorum. Gece geç saatlerde ablamın evine gittim. Sabah kalktığımda ablam evden çıkarken S.Y.’yi de evine bırakmamı söyledi. Ablam evden çıkınca S.Y. ile aramıza bir yakınlaşma oldu ve cinsel ilişkiye girdik. Ama bu ikimizin de isteğiyle gerçekleşti. Daha sonra neden intihara teşebbüs etti bilmiyorum” dedi.

      “YATAĞA İTTİ, BOĞAZIMI SIKTI”

        Duruşmada yaşadıklarını korku dolu gözlerle anlatan 16 yaşındaki S.Y., tecavüze uğradıktan sonra Cihan D. tarafından kimseye söylememesi konusunda da tehdit edildiğini belirterek, “E.Y. ablamın evine temizlik için gitmiştim. İşimiz geç bitince onun odasında beraber kaldık. Sabah E.Y. işe gitmek için evden ayrıldığı sırada Cihan D. abiye, beni evime bırakmasını söyledi. E.Y. evden çıkınca ben de üzerimi değiştirmek için odaya girdim. Cihan D. arkamdan odaya girerek beni yatağın üzerine itti. Daha sonra boğazımı sıkarak bana tecavüz etti. Defalarca yapmamasını söyledim, ağladım, direndim ama ona mani olamadım” şeklinde konuştu.

       “YAŞADIKLARIM İÇİMDE BÜYÜDÜ”

        Yaşadığı olayın zaman geçtikte içinde büyüdüğünü ve geçirdiği travmayı atlatamadığını söyleyen S.Y., “Olayı sınıf arkadaşlarımdan birisine anlattım. Bana emniyete gidip şikayetçi olmamı söyledi ama yapamadım. Bir çıkış yolu bulamadığım için evde bulunan ilaçları içerek intihar etmek istedim” dedi.

          İTİRAFI SES KAYDINA ALDI

           Mahkemede tanık olarak dinlenen G.Ç. tecavüz olayının aydınlatılmasında büyük rol oynadı. G.Ç., ifadesinde; “S.Y. aslında benimde akrabam. İntihara teşebbüs ettiğini öğrenince ziyaretine gittim. Çok üzgündü kendisi, baskı yaparak arkadaşımdan tecavüz olayını öğrendim. Hemen Cihan’ın cep telefonu numarasını alarak, Cihan’la bir arabada buluştuk. Hemen cep telefonumun ses kaydını açtım. Cihan, S.Y., yaptıklarını tek tek anlattı. Tecavüz ettiğini itiraf etti. Bu işi de zorla yaptığını açıkladı. Bunların hepsi ses kaydında mevcuttur” demesi üzerine mahkeme heyeti, ses kaydının çözümünün yapıldığını ve Cihan’ın bu kayıtta zorla tecavüz olayını gerçekleştirdiğini itiraf ettiği gerekçesiyle mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan zanlının tutuklanmasına karar verdi. Cihan Doğan, tutuklanarak polis gözetiminde cezaevine gönderildi.

     TUTUKSUZ GELDİ, KELEPÇEYLE ÇIKTI

       Mahkeme heyeti Cihan D. ve S.Y.’nin ifadelerinin ardından karar vermek için kısa bir ara verdi. Duruşmaya tutuksuz sanık olarak katılan Cihan D.’nin suçu işlediğine kanaat getiren mahkeme heyeti, sanığın kaçma şüphesi olduğu ve adli kontrol şartlarının tutuksuz yargılanması için yeterli olmadığını belirterek tutuklanmasına karar verdi.

        Cihan D., polis ekiplerince kelepçelenerek cezaevine götürüldü.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.