bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Adnan Oktar'ın kanalını şikayet ettiler

 • Adnan Oktar'ın kanalını şikayet ettiler

      Oktar ve kedicikleri hakkında suç duyurusunda bulundular
       Diyanet-Sen Bolu Şubesi Başkanı M. Bayram Tekeşin ve üyeleri A9 kanalının sahibi Adnan Oktar adına Bolu Cumhuriyet Savcılığına Türkiye genelinde eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.

       Adliye binası önünde üyelerle bir araya gelerek basın açıklaması yapan Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen Bolu Şube Başkanı M. Bayram Tekeşin, açıklamasında şunları söyledi; “Öncelikle, Kahraman ordumuzun Afrin'de başlattığı harekatın başarı ile sonuçlanması için Rabbimizden ordumuzu muvaffak kılmasını temenni ediyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dilerken kahramanları yetiştiren ailelerine sabır ve metanet diliyoruz” dedi.

      OYNANAN OYUNUN HERKES FARKINDA

      Tekeşin, açıklamalarını şöyle sürdürdü; Bu çetin günlerde maalesef biz millet olarak İstiklal mücadelesi verirken bazı mahfiller bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşindedir.

      Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam'ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir.Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte Müslüman ahlaki sınırları zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır.

       BUNA ANCAK GÜLÜNÜR

       Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sahneleyen Adnan Oktar'a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet'i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet'in ve alimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır.Adnan Oktar Diyanet'in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte ama kendine saldırı olduğunu hissettiğinde de özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına ve kepazeliklerine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır.Soruyoruz Adnan Oktar'a senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da devletin anayasası ve ekonomik yapısıüzerine kurulu olan bir devletanlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanet'in sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor? İsrail'e sevgi gösterisinde bulunan Adnan Oktar İsrail ve Hristiyan memleketlerdeki Dini Kurumların bütçelerine de aynı mantıkla bakıyorsa buna ancak gülünür.

       Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail'e hayranlığınıtehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar'ın İsrail'e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet'e göstermesini kendisinden bekliyoruz.

      İSLAMA YÖNELİK KULLANDIKLARI DİLLERİ İADE EDİYORUZ

       İslam'a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam'a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam'ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır.Süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklere ediyoruz.İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarınıört pas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır.Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır.

        KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

        Diyanet'in bu fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan bir takım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar'ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır.

       İslam'a ve insanlığa karşı isyandır.Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, rnankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir. Utanmıyorlar! insanları Kur'ân ve Sünnet'ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız.Hakimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin.Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen Bolu şubesi olarak bütün Türkiye geneli eş zamanlı basın açıklamasında ve suç duyurusunda bulundukve konunun takipçisi olacağız. 

YORUMLAR Toplam yorum: 16
 • turan soy(15.2.2018 13:21:14)

  Atatürk Türkiyesinde yaşayan bir hanım, nasıl giyineceğine ve nasıl konuşacağına kendisi karar verir ve kendine haset edenlere veya iffetsizlik iftirası atan zevata nasıl cevap verilmesi gerektiğini de bilir. Diyanetin maaşlı memurlarına duyurulur....

 • ADEM ÖZLÜ(10.2.2018 20:48:28)

  T C  kanunları yeterli  değil,  diyanet  sen   göreve kalkışmış, aşagıda  yazılanlara  bir  bakın,  böyle  işlere  bakacakların  geçmişinin uygun  olması gerekliliğini  unutmuşlar, mış ,kulağınıza  küpe olsun, bu  millet  her  şeyin  farkında.

 • XY(7.2.2018 17:12:42)

  Ya birde utanmadan poz vermişler.
  Ensar yurtlarında çocuklara tecavüz edilirken niye ses çıkarmadınız? Hırsızlık ve yolsuzluk işleri için niye ses çıkarmadınız?
  İnsan biraz utanır be!

  Yazacak çok şey var da, neyse !

 • İsmail YILDIRIM(7.2.2018 10:18:11)

  Yazmayayım diyordum ama genede duramadım. Sayın Diyanet-sen yetkilileri imamların, hocaların mezarlıklarda v.s. yerlerde para karşılığı Kur'an okuması yanlıştır, günahtır diye bir yorumunuz olacak mı acaba, çok merak ediyorum.

 • ADALET özüdoğru(6.2.2018 20:46:48)

  DEVEYİ hamutuyla  yutanlara  neden  senelerden beri ses  çıkarmadınız, diyanet  elamanı hocalar  türkiyede görevli avrupaya  üc beş  sen  görevli  gidiyor oradan da hacca  torpilli görevli gel  keyfim gel türkiyedeki  maişini  alıyor almanyadaki  maaşını  da  alıyor hacca arabistana  gidiyor hac  hacarası da  alıyor  , bir ayda üç  ballı maaşı milletin  vergilerini cebine indirenlere, DEVEYİ  HAMUTUYLA yutanlara senelerdir sözünüz yok, ayıbıhiç  yok,  demi onlar  yandaş, Adnan oktar bir ayda üç  yerden  para almaz haramdır der hak etmiyorum  der üç yerde çalışmadım  der  yanlışlıkla alsa bile  geriye  devlete verir,  sizler camilerde doğruluk  vaazı verenler duvarlara konuştuğunuzun farkında olun, veya da  ilmiyle amel  eden olun .

 • İsmail YILDIRIM(6.2.2018 15:01:55)

  Çok ilginç, bir ben seyretmemişim (yalana gerek yok, bir iki sefer kanal değişiminde bende gördüm) şu meşhur Adnan hocayı, Diyanet-sen'liler bile seyretmişler, ama bütün kabahat Adnan hocada, yaptığı program diğer hocalar tarafından beğenilmemiş, daha dikkatli bir şekilde hazırlanmalı.

 • Murat ERMİŞ(6.2.2018 14:53:27)

  Geç kalmış olmasına rağmen Yerinde bir Karar. Önemli olan bundan sonrası Ne yazık ki Ülkemde varsa, YARGI MENSUPLARIMIZA Ait.

 • Muratthan(6.2.2018 11:03:43)

  Ey memur sen, sizlerin yaptığı İslama ve insanlığa karşı isyan değilmidir? Ehil olanları bay pas edip liyakatsiz kişileri koltuklara doldurmanız İslamın ve insanlığın neresinde var. Açıklayın.

 • Cenap(6.2.2018 11:00:31)

  Ehmet, sendikacılık adına liyakatsız kişileri koltuklara doldurtman ile Adnan Oktar denen şahsın yaptıkları ile aranızdaki fark nedir? Adnan denen şahıs aleni kıvırttırıyor siz ise gizli...........

 • sendikalı(6.2.2018 09:54:00)

  bunların sendikacılıgı siyaset üzerine, yıllarca çalışana sendika diyerek hak alıyorlar sonrada luzümsuz işlerle ugraşıyorlar beyler bunlara ayırdıgınız zamanı işinize ayırsanız çalışan daha mutlu olur

 • Osmanlı Ahvadı(6.2.2018 09:19:37)

  Bugüne kadar neredeydiniz ey diyanet mensupları? Mahmut Alan denen bi adam var,hepinizi toplasak bi Mahmut etmiyo,Mücadele o adamın verdiği gibi olacak,korkak kaçak göçek desinler diye yapmayın bişeyleri! Yorumcu arkadaşlardan biride yazmış şu oğlancılık yapan ulusal haberlere çıkan oluşumları da bizahmet açığa çıkarsanız!
  Ya göründüğünüz gibi olun,ya olduğunuz gibi görünün!
  Adnan Oktar denen soyu belirsiz hala devlet eli ile engellenemeyip,toplumun sinir uçlarına dokunmakta.
  Ülkemizde topyekûn temizlik ve düzen şart.Ülkesine ihanet edenlerin,toplumun ahlakını bozanların,uyuşturucu ile gençleri kıranların Katli vacip

 • Polat(6.2.2018 08:48:09)

  türkiye de toplasan bu kanalı seyreden sikayet eden kesim kadar izleyen vardır. Hatta şikayet edenlerin bile izlediklerine eminim. Siz pamuk işlerine bakın Adnan öldüğünde tıkarsınız pamuğu alırsınız intikamı ...

 • ziya orhan(6.2.2018 00:19:10)


  Beyler sizler bizlere sürekli kendi hayat görüşünüz için saygı ve kırmızı çizgi talep ederken, bizlerin sizlerden ayrı düşünenlerin yaşam alanıma sürekli davetsizce girmeye devam ediyor, ülkemi, çocuklarımın yaşam hakkını, gelecek nesillerimizin sağlığını tehdit etmeye devam ediyorsunuz.Kendi dünya görüşünüz için ülkenin genç beyinlerini imam hatiplere mahkum ederek bilimden, gerçeklerden alıkoyup, birer robot yetiştirmeye çalışıyorsunuz.Ha unutmadan şunu da sizlere söyleyeyim: Din Allah ve kul arasında olduğunu tekrar hatırlatırım. Size de tavsiyem  kimsenin de işine de  dinine  karışmayın.  

 • Köroğlunun torunu(5.2.2018 22:12:19)

  Şimdiye kadar neredeydiniz.Bu hssasıyetinizi Ensar'daki çocuk istismarında  kadın cinayetlerinde hırsızlık yolsuzluk uyuşturucu ve fuhuşun bu kadar yayılması karşısında da gösterseydiniz keşke.

 • Bitik Esnaf(5.2.2018 21:45:05)

  Aslında uzunca bir yazı yazdım. Fakat bu yazdıklarıma 'bazı' insanlarımız hazır olmadığı için sildim.

  Sanırım bu şikayet edenler Adnan OKTAR'ın, diyanet çalışanlarının aldıkları maaşın nereden, hangi vergilerden ödendiği ile ilgili yaptığı yoruma kızdıkları için.
  En azından Oktar ne yapıyorsa Turksat'ta tüm halka açık kanalında yapıyor.
  Bir de kapalı kapılar ardında türlü naneler yiyip başka görünenlerden Allah korusun...

 • Alp (5.2.2018 21:31:51)

  Günaydın.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.