bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sarayda aşevi kapatılmıştı

 • Sarayda aşevi kapatılmıştı
 • Sarayda aşevi kapatılmıştı

        SARAYDA AŞEVİ KAPATILMIŞTI
        Bolu Valiliği Bolu Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün organizesinde yapılacak 4. Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri’ne II. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu da davet edildi.

      
       Aşçılık sanatı denilince dünyada ve Türkiye’de önce Mengen ilçemiz sonra Bolu ilinin adı akla gelir.
      Ancak son yıllarda, daha doğrusu Mengen Belediyesi’ni CHP kazandıktan sonra AKP’li Belediye Başkanı A. Yılmaz’ın uluslararası Mengen Aşçılık Festivali’ni Mengen ilçesinden ve Mengen’in dünyaca ünlü aşçılarının elinden almak için Bolu’da Yeniçağa’lı aşçılarla birlikte ayrı bir festival organize etmeye başladı.
         ALAADDİN YILMAZ’IN İNADI
         Her ne kadar ulusal ve yerel anlamda Yılmaz’ın bu konuda bir başarısından söz edilemezken, Alaaddin Yılmaz inadından vazgeçmemekte direniyor.
       Bu yıl ki organizasyonuna İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu Valiliğini de katan Yılmaz havuz basınında festivalin(!) propagandasına şimdiden başladı.
        OSMANLI TORUNU DAVETLİ
        Bu yılki organizasyonuna havuz basınının ve gericilerin, II. Abdülhamit hayranı tarikatların ilgisini çekebilmek için Alaaddin Yılmaz kendisinin II. Abdülhamit’in torunu olduğunu iddia eden Nilhan Osmanoğlu’nu da davet etti.
       Nilhan Osmanoğlu, Alaaddin Yılmaz’ın Osmanlı Mutfağı adını vermeye çalıştığı organizasyonda jüride yer alacak ve Osmanlı yemeklerinin tadına bakacak.
        SARAYDA AŞEVİ KAPATILMIŞTI
       Ancak başta Alaaddin Yılmaz’ın, düzenleyicilerin ve Nilhan Osmanoğlu’nun bilmediği, bilmek içinde bir çaba göstermediği önemli konu ise, Osmanlı’nın son dönemlerinde saraylarda padişahlar için yemek üretilmediği, aşevinin kapatıldığı, saraya yemeklerin İstanbul’un meşhur Konyalı, Pandelli ve Abdullah gibi lokantalarında Abdülhamit hazretlerinin damak tadına göre üretilip gönderildiği biliniyor.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 12
 • Vatandaş(7.2.2018 12:04:39)

  Alattin yılmaza ahçılık çok yakışır, seçimi kaybedince mesleğini bulmuşsun,hayırlı olsun.

 • Murathan enesoğlu(6.2.2018 17:36:31)

  Bakın sayın sadullah bey neden bahsettiğini bilmiyorum ben has ve has boluluyum Mengen bürnük köyündenim sen kafandan sallamamıştım işleri bırak arkadaş...seninle muhatap bile olmam seviyene inmem bile hangi yarışmada ücret alınıyor asomderde yapıyor burda aşçılığın önemi anlatmak mesele cüzdan doldurmak değil arkadaş umarım anlamışsındır...şimdi işine bak daha fazlada düşme dernek başkanısın bolulusun derneğin Bolu derneği bolularla yürü derneğinde yabancılarla değil!!!!!!

 • sadullah önal(6.2.2018 17:15:09)

  murathan bey mengen aşçılık festivalinin organizasyonunda son iki yıldır taşpakon var taşpakon başkanı urfalı başkan yardımcısı konyalı bilginize

 • Murathan enesoğlu(6.2.2018 16:45:25)

  Ya arkadaş sen Yepad başkanı olabilirsin . Sen hiç ona buna bulaşma kendi rantlarınız İçin Bolu’yu kullanmayın arkadaş aşçılık bolu Mengen ile özdeşmiştir bu kadar basittir senin derneğinde kaçtane Yeniçağ’larının var kaçtan bolulu var onu söyle dernek adıyla tırı vırı işleri bırak adam gibi Bolulularla ilerle sana zaten mengende destek verir Bolu’da yeniçağada bırak şimdi ortalığı karıştırmayı....

 • cıplak vatandaş(6.2.2018 16:04:50)

  padişah seviciliği hastalıklı bir ruh halidir. NOKTA ....

 • sadullah önal(6.2.2018 15:48:32)

  sayın murtahna enesoğlu

  neyidüğü belirsiz dediğiniz kişi dünya aşçılar birliği başkanı bilginize

 • Naim yetkin(6.2.2018 15:15:55)

  Saygıdeğer hemşerilerim
  Bu yazıyı tamamen siyasi amaç uğruna yapılmış bir yazı olarak görüyorum. Bunca yapılan emek uğraş siyasi kıskançlık larınıza heba etmeyiz bolu mengen yeniçağa li aşçılar olarak Bolu muzu tanıtmak amacıyla uğraşıyoruz. Sırf partizanlık yaparak yarışmamıza gölge düşüren bu yazıyı kiniyorum

 • Murathan enesoğlu(6.2.2018 13:35:08)

  Yaa bu kadar olmaz...Bolu’da yarışma düzenliyorlar hiçbir şekilde Türk aşçı olmuyor puanlamada doldurmuşlar yabancıları...birde bu neyi belirsiz kadın eksikti bıraksınlar ya... geliyorlar aşçıyız diye orlarda hava atıyorlar besleyip gönderiyorlar elin yabancılarını kardeşim burası Türkiye bizim aşçılarımız olsun jüride onlar puanlasın ve Mengense yapıyor festival sanatçısından tut gayet seviyeli geçiyor gayet güzel geçiyor...yapmasınlar Bolu’da kardeşim bunu

 • sadullah önal(6.2.2018 12:57:45)

  haberinizi ve yorumlarınızı okudum yeniçağalı aşçılar diye ifade ettiğiniz derneğin başkanıyım yarışmanın jurilerini organize eden yeniçağa profesyonel aşçılar derneği başkanı olarak benim mengen festivaline vurgu yapmışsınız bizim mengen festivali ile ilgili görüşümüz aynıdır bolu olmadan mengen olmaz yeniçağa olmaz haberin orjinalini anadolu ajansında temin edebilirsiniz kaldıki bu yıl valilik ve belediye demişsiniz biz dört yıldır valilik belediye il milli eğitim birlikte yarışmayı yapıyoruz siyasi olaylarınıza derneğimizi lütfen alet etmeyin yarışma ile ilgili bilgi almak isterseniz ulaşabilirsiniz
  saygılarımla

 • Osmanlı Ahvadı(6.2.2018 09:09:42)

  Bu başkanın tüm hareketleri tribünlere oynama hareketi,bugüne kadar yaptığı hangi işte hayr olmuş bundan sonra olsun. Reisi seçtirmemek ak partiyi b.k lamak adına şehrin her yerini mahvetti.
  Sevgili HEMŞEHRİLERİM  bu adamın bolumuza attığı kazık 50senede düzelmez! Hala nasıl o koltukta? Yandaş yalaka gazeteciler hariç bu adamı seven varmı? Bir kişi gösterin sadece bir!
  Resmen iğreniyorum.

 • Tercüman-ı Ahval(6.2.2018 08:30:33)

  Yarın bir gün bu şahsın Osmanlı torunu olmadığı ortaya çıksa, bunlar yine ''kandırıldık'' dese, biz yine bir neşelensek...

 • Bitik Esnaf(5.2.2018 19:55:58)

  Nilhan hanım yerine bir yetim, öksüz davet etse daha iyi olurdu.
  Ama saraya yakın isimler olmalı ki, birilerinin gözüne girebilmeli.
  Bknz: Hülya Koçyiğit.

  Sahi, halk hala yiyor mu bunları =)

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.