bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Çin'e gitmek için davete gerek kalmadı

  • Çin'e gitmek için davete gerek kalmadı

       Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından uygulanan vizelerde yapılan yeni düzenleme ile işadamlarından Çin’e ticari vize alırken istenen resmi kuruluş davet mektubunun kaldırıldığını ifade etti.

      Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Çin’e iş amaçlı seyahat edecek olan kişilerden istenen ve Çin resmi kurumlarından alınan davet mektubu nedeniyle iş dünyasının ticari vize temininde bugüne kadar güçlükler yaşadığını ifade ederek, Ekonomi Bakanlığı’nın girişimleri sonucu bu uygulamada iş dünyasını rahatlatacak yeni düzenlemeye gidildiğini belirtti.

      “Resmi Kurum Onaylı Davet Mektubu Kaldırıldı”

       Başkan Türker Ateş, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Çin’e yönelik vize başvurularında internet sistemine geçildiğini, e-vize uygulamasının başlatıldığını ve M kodlu ticari vize başvurularında istisnai bir uygulamaya gidildiğini söyledi. Ateş konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Ekonomi Bakanlığımızın bu konudaki girişimleri sonucu, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından tanındığı belirtilen meslek örgütlerine üyeliklerini ve firmada çalıştıklarını ispatlayanlardan bugüne kadar istenmekte olan resmi kuruluş onaylı davet mektubu istenmeyecek. Bunun yerine Çin’de bulunan bir firmadan temin edilecek davet mektubu yeterli olacak. Söz konusu meslek kuruluşları listesinde Ticaret Odalarının da bulunması nedeniyle, Oda üyesi firmalarımıza bu konuda zaman kazandıran önemli bir kolaylık sağlanmış oldu. Bu düzenlemenin, Çin ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine olumlu tesir edeceği kuşkusuzdur. Katkısı olan herkese iş dünyası olarak teşekkür ederiz.”

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.