bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Türk Oğlu Türküm Ben, hem de Müslümanım… 

 • Türk Oğlu Türküm Ben, hem de Müslümanım… 

     Türk Oğlu Türküm Ben, hem de Müslümanım… 
  Nesillerin, kavimlerin, ırkların en yücesi olan TÜRKLÜK, çok şükürki bizim milletimize nasip olmuştur. Aynı zamanda dinimiz olan İSLAM da yine bizim milletimiz içindir. Her iki toplum ve inanç yücelerin yücesidir.
  Yer yüzündeki canlıların en mükemmeli olan insan, madde ve mana yapısıyla gerçekten tam olarak Türklüğü ve tam olarak islamı yaşıyorsa, onu, yaradanında mükemmel bir kulu kabul edilir ve hakiki Türklüğü yaşayan ve uygulayan kişide hiç şüphe yokki yüce bir insandır.
  TÜRK olan insan, NE MUTLU TÜRKÜM diyen ve damarlarında asil kan taşıyan insan nasıl olmalıdır...? Bana göre... Dürüst, ciddi, görevini tam yapan, eğitimli, vatan-millet sevgisi taşıyan, asla gerçeklerden ayrılmayan, yetkilerini kötüye kullanmayan, katiyyen hak ve hukuk dışına çıkmayan, makamı ile görevini istismar etmeden vicdanlı bir kişi Türklüğü ile her zaman övünmelidir.
 İSLAM olan, Müslümanım diyen bir kişi ise: Yaradan’ın bütün emirlerini yerine getirmeğe çalışan, temizliğe önem veren, söz bir ALLAH bir felsefesini benimseyen, tam dürüst, disiplinli, manevi kültürü olan, inancının dışına kaymayan, tarafsız vicdan sahibi olup gerçekleri gören, safsata uydurulmuş dinimizle alakası olmayan görüş ve düşünceleri evvela kendi vicdanında yorumlayan, bi hakkın islamın şartlarını yerine getiren, yaradılışı ve yapısı ile aidiyet hissine kapılmayan, kula kul olmayan kişi ömrü boyunca tam Müslümandır.
 O zaman akla şu geliyor: Gerçek TÜRK ve gerçek MÜSLÜMAN tam manası ile bir şahısta toplanmışsa o şahıs TAM BİR İNSANDIR.
  TÜRKLÜĞÜN vecibelerini yerine getirmiyorsa yapısı ile eksiktir ve bu kişi müslümanlığa layık değildir. 
 İslam’ın emirlerini yerine getirmiyor, yanlış düşünce ve uygulamalr içindeyse, o kişide  TÜKLÜĞE layık değildir.
   Bizim arzumuz TÜRK MİLLETİ’NİN asil olduğu, muhteşem bir inanca sahip olduğu için, bu her iki birbirinden ayrılmaz düşünceyi taşıması, uygulaması ve tam bir insan olmak sevdasından ayrılmamasıdır.
  Müsbet ilimlere önem verilmesi, dini kullanarak tamamen safsata uydurma düşüncelere asla taviz verilmeden insanlığımızı bilelim.
   Ne güzeldir TAM BİR TÜRK VE TAM BİR MÜSLÜMAN OLMAK. 
                                                          Dumlu DEMİRCİOĞLU

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Zekeriyya(22.1.2018 13:08:08)

  "ırkların en yücesi olan TÜRKLÜK" bu nasıl olur.
  Ermeni, Alman veya başka ırktan farkı nedir
  "Dürüst, ciddi, görevini tam yapan, eğitimli, ....bir kişi Türklüğü ile her zaman övünmelidir."
  Bu özelliklere sahip başka ırktan olanlar ne yapmalıdır.
  Bu özellikler Türk ırkına mı aittir

 • hakkı hakyemez(21.1.2018 22:56:36)

  Cep telefonunda arabanda   kullandığın elektrikde vs  madein  türkey yazıyorsa ,  şu an  yazdığın  yazıyı yayınlarken  kullandığın  teknolaji buluşunda  söz  sahibi  isen gözlüğünün camını imal  edebiliyorsan  madenlerini yerli  malzemeyle kendin  işliyorsan adaleti tesis etmişsen   ileri insanlığa varmışındır.

 • Asil ensaroğlu(19.1.2018 10:56:14)

  HER  şeyden  önce İNSAN,  dünyadaki en üstün  canlı insandır, dinli insan  dinsiz insan  diye  ayrılamaz,dinde, seçim  insana  aittir, yaratandan  başkası  bu  konularda  yargılayamaz, önce İNSAN nettir.

 • Henry Mencken(18.1.2018 10:32:33)

  İman dolu bir insan, basitçe net ve gerçekçi düşünme yeteneğine kaybetmiş (veya hiç sahip olmamış) kişidir. Sadece aptal değildir; aslında hastadır. Daha da kötüsü tedavi edilemez.
  Henry Mencken

 • emar(17.1.2018 16:17:28)

  Dini olmayanlar için övünmenin de anlamının olmaması gayet normal. Övünmek için önce müslüman olmak gerek, onu da sen anlayamazsın felsefik.

 • Felsefik.(17.1.2018 14:11:06)

  Dünya'da Dini ile övünmek sadece Müslümanlara özgü bir özellik.İnsanın Dininin olması yada olmaması övünç kaynağı olacak bir şey değildir.Din ile övünmek sadece insanlar üzerinde algı operasyonları için kullanılmaktadır.Ne olursan ol ,en önemli olan şey İNSAN olabilmeyi bilmektir.Kocaman ve koyu bir nokta.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.