bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Onkoloji hastalarına nefes terapisi eğitimi verilecek

  • Onkoloji hastalarına nefes terapisi eğitimi verilecek

       Onkoloji hastalarına nefes terapisi eğitimi verilecek          

        Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji hastaları için Nefes Terapisi Eğitimlerine başlıyor. Nefes Terapisi eğitimleri sayesinde hastalar, nefesin sağlık üzerindeki olumlu etkilerine odaklanarak faydalarından yarar sağlayacak.

          Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma SIRMATEL ve hastanenin diğer doktorlarının ortaklaşa çalışmalarıyla onkoloji hastalarına, Yönetim ve Eğitim Danışmanı Şükran NAMDAR tarafından, ücretsiz olarak “Nefes Terapisi Eğitimi” verilecek. Proje kapsamında İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde teşhis konulan ve tedavi gören onkoloji hastalarına verilecek olan nefes terapisi eğitimiyle tüm hastalar için ancak özellikle kanser hastaları için, nefesin sağlığa ne kadar yardımcı bir etken olduğunu gösterebilmeyi hedeflediklerini belirten Şükran NAMDAR; nefesin fiziksel aşamada, psikolojik aşamada ve ruhsal aşamada olmak üzere üç farklı aşamada faydası olduğunu, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, onkoloji hastalarına, psikolojik ve fiziksel aşamada gösterdiği faydalar üzerinde duracaklarını belirtti.

       İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Vekili Ali Can ÖNAL; “Hastane Yönetimi olarak, her zaman hastalarımız için en iyisini hedefliyor ve bu yönde çalışmalar yürüterek, hastalarımıza sadece tedavi ile değil, aynı zamanda manevi anlamda destek olmaya çalışıyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda onkoloji hastalarımıza, Nefes Terapisi Eğitimi ile projelerimizden birini değerli hocalarımızın iştiraki ile gerçekleştiriyoruz. İlerleyen zaman içersinde bu ve benzeri projelerimizle hastalarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Projelerimizin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen başta İl Sağlık Müdürümüze ve değerli hekimlerimize teşekkür ederiz” dedi.


 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Dünya Durdu,inin.(17.1.2018 10:55:38)

    Asgari ücretlilere ve emeklilere nefes eğitimi verilsin ki bu kesim biraz rahat nefes alsın.Türkiye'de nefes almasını bilenler sırasıyla Futbolcular,şarkıcı-türkücüler,mankenler,dizi-mizi tırıvırı oyuncuları ile buna benzer soytarımsı uğraşlar.Toplumun nefes yollarını açmadığınız sürece nefes terapi eğitiminden bir sonuç alamazsınız.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.