bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

En pahalı suyu tükettiğimizi CHP yeni öğrenmiş ! 

 • En pahalı suyu tükettiğimizi CHP yeni öğrenmiş ! 

       En pahalı suyu tükettiğimizi CHP yeni öğrenmiş ! 
       CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Belediyesi’nin 2018 yılında su fiyatlarına yapmış olduğu zammı, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile sert sözlerle eleştirmiş. 
       Bolu Halkı adına BolununSesi Gazetesi olarak size ‘Günaydın’ diyoruz. Siz bunu yeni mi öğrendiniz? Biz bunu 10 sene önce yazmışız. Muhalefet mi dediniz? Kusura bakmayın, onu da biz Bolu’da sadece 1-2 gazete olarak hakkıyla yapıyoruz!

        Türkiye’nin halen en pahalı suyunu kullanan Bolu’da, Belediye 2018 yılı itibarıyla su fiyatlarına yüzde 10’luk zam yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu da bu zamlara tepki göstermek için parti binasında basın toplantısı düzenledi. Türkoğlu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan su fiyatları konusunda zam yapılmamasını isteyerek; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kasım ve Aralık ayı içerisinde Bolu Belediye Başkanına çağrıda bulunarak, Bolu’da yaşayan herkesin ortak sorunu olan su fiyatları ile ilgili 2018 yılında yapılacak zammın yapılmaması hatta su fiyatlarının iyileştirilmesi konusunda çalışma yapılmasını talep etmiştik. Ama dikkate alınmadı ve Ocak ayından itibaren Bolu halkı çok daha pahalı su tüketmeye başladı” dedi.
         “Bolu’da 3 TL, Kocaeli’de 0,52 Krş, Sakarya’da 0.93 Krş.”
          Açıklamasının devamında Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyelerin su fiyatlarıyla, Bolu’nun su fiyatlarını kıyasladıklarını belirten Türkoğlu; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman biz halkın yanında halkın menfaatine siyaset yapmaya, halkın sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz. Bolu Belediye Başkanımız su fiyatları konusunda inatçı tutumuyla tekelleşmiş tüccar niteliğinde ısrarcı. Bolu Halkının ne kadar pahalı su içtiğini örneklerle göstermek istiyorum. İlk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarını ele alalım. Kocaeli Belediyesi normal abonesine gönderdiği su faturasını incelediğimizde metreküp birim fiyatı 0.52 kuruş. Kocaeli Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan bir vatandaş 0.52 kuruşa bir metreküp su alıyor. İkinci örneğim Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden. Sakarya Büyükşehir Belediyesi işletmelere verdiği metreküp su fiyatının tutarı 0.93 kuruş. Atık su bedeli ise 0.40 kuruş. Şimdi gelelim Bolu’ya. Biz suyun metreküpüne 3 TL veriyoruz. İşte diğer illerle bizim ilimizdeki su fiyatlarının arasındaki fark bu. Ayrıca atık su bedeline baktığımızda metreküpüne 1.1 TL para veriyoruz” dedi.
      “Türkiye’nin en pahalı suyunu biz tüketiyoruz”
        Son olarak, Bolu’nun ne kadar pahalıya su içtiğini göstermek için sahada çalışma yapacaklarını açıklayan Türkoğlu; “İşte insanlarımızın bu konuya dikkatini çekmek için önümüzdeki günlerde hızlı bir şekilde sahada çalışma yapacağız. ‘Türkiye’nin en pahalı suyunu biz tüketiyoruz’ başlığı ile hazırladığımız broşürleri apartmanlara, daire sakinlerine, cadde de vatandaşa vererek ne kadar pahalıya su tükettiğini belgeli bir şekilde insanlara göstereceğiz” diye konuştu. 

      25.02.2008 tarihli BolununSesi Gazetesi arşiv haberi; 
       Su zammına vatandaş öfkeli!

       Bolu'da herkes suya yapılan % 35'lik zammı konuşuyor. Vatandaş Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a öfkeli. Bolu Belediyesi suya yaptığı % 35'lik zam ile 1 metreküp suyu 2,20 YTL'ye vermeye başlayarak, bu rakamla suyu en pahalı kullanan iller arasında zirveye yerleşti.

       Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, suya yaptığı son zamla Bolu halkına en pahalı suyu içiriyor. Aralarında büyükşehir belediyelerinin de bulunduğu illerin metreküp fiyatlarıyla karşılaştırıldığında, su kaynakları yönünden en zengin iller arasında yer alan Bolu'nun halkı, suyu en pahalıya kullanan iller arasında zirvede yer alıyor.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • isa sorgucu(17.1.2018 22:17:18)

  Bizim   şehre  mudurnuya da ersan  bey  gibi arkadaşlar lazım,   mudurnu  bolu  gibi kaynak  suyu kullanmadığı  halde gelin  görün ki fiatta boludan  aşa kalmaz, halk  kendine konuşur,  ahir  zamanda  millet  vergileri  kaldıramadığı için  dağa çıkacak.

 • Solda Bir Yenilik(17.1.2018 22:14:58)

  Solda yeni bir parti gerekiyor. Chp sembolik bir parti haline gelmeli. Nasıl ki Sağ da İYİ parti kurul mhp sembolikleşiyor, Solda da aynı olmalı...

 • bolulu(17.1.2018 21:43:53)

  E bu kadar savaurganlık ne ile kapanacak.

 • kıçıyla okuyanlar(17.1.2018 16:01:20)

  Sorunları zaten biliyoruz. Halka anlatmana gerek yok. Halk bunu bilmesine rağmen nasıl hala gidip bu partiye oy veriyor hiç analizini yaptınız mı ak saçlı arkadaşlarınızla? Nasıl çözüm bulacaksınız sen onu söyle. Biz iktidar olursak yarı yarıya indiririz desene.

 • Taş yuvarlanır...(17.1.2018 14:19:56)

  Dünya standartlarında asgari ücret ile ve Emeklilerin emekli maaşları ile neler alınabiliyor?Avrupa ülkelerinden 8 tanesini araştırın da gerçekleri görmeye çalışın.Nasıl araştıracağız,yabancı dil mi biliyoruz diyeceksiniz.Araştırabilen işçiler ve emekliler var.Gözünüz aydın olsun.Havanda dövülecek su kalmadı,buharlaşdı.

 • kıçıyla düşünenler(17.1.2018 12:06:56)

  Beyinle kıç yer değişince yorumlarda ona uygun oluyor tabii.İyiyle kötü,güzelle çirkin,eğri ile doğru,adalet ile adaletsizlik...Bunları çoğaltabilirsiniz.Kısacası bütün ahlaki,insani,yasal,sosyal,kültürel hatta islami değerleri günden güne aşınan değil,aşındırılan,git gide duyarsızlaşan ve düşünmekten yoksun bir toplum.İstenen böyle bir toplumdu..Eserinizle övünebilirsiniz..

 • Bitik Esnaf(17.1.2018 10:48:55)

  Kimi kendini yakar,
  Kimi işkur'un önünde soyunur parasızlıktan.
  Yandaş medya susmaya devam etsin,
  Herkes neyin ne olduğunun farkında.
  Kimi çıkarları için susuyor,
  Kimi de içeri atılma korkusuyla.

 • Niepce(17.1.2018 09:12:18)

  Kapalı kapılar ardında delege hesapları yapıldı, isteyene ilçe başkanı, isteyene il başkanı, isteyene de belediye başkanlığı adaylığı sözleri verildi. Adına da partide birlik sağladık dediler. Şimdi de suyun pahalı olduğu akıllarına geldi. Her şey yoluna girdi değil mi, öyle mi sanıyorsunuz gerçekten?

 • rasim(17.1.2018 06:43:35)

  taze daha yakında kafasına vururlar susar yeni gelin misali

 • Kaynak Belirt(17.1.2018 00:56:05)

  Kaynak Belirt!

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.