bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Açığa alınan eski Rektör geri dönecek mi?

  • Açığa alınan eski Rektör geri dönecek mi?

     Açığa alınan eski Rektör geri dönecek mi?
       Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un Abant İzzet Baysal Üniversitesi FETÖ/PDY yapılanması davasında yargılanırken YÖK tarafından üniversitedeki görevinden açığa alındığı ve halen açıkta tutulduğu öğrenildi. 
      Alınan bilgiye göre Coşkun’un, 22 Aralık’ta görülen ve beraat ettiği duruşmadan 2 gün önce YÖK tarafından açığa alındığı ve halen açıkta olduğu belirtildi. 22 Aralık’ta ki duruşmada beraat eden Hayri Coşkun’un YÖK tarafından görevine geri iade edilmesi bekleniyor.  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • polat dinçsoy(5.1.2018 19:48:17)

    Adil bir yargılama sonucu Yüksek Mahkeme Sayın rektöre beraat kararı verdi. Fetönün olmadığı bir kurum var mıydı? Bolu adliyesinin halini 16 temmuz sabahı gördük.17 hakim ve savcı tutuklandı.Avukatlar cabası. Ay da falanmı yaşıyorsunuz.

  • Üniper(5.1.2018 08:46:53)

    Şimdiye kadar görevde kalması hataydı, Fetöden yargılanıp meslekten atılmayan üniversitede bahar ve kendisi dışında hiç kimse yok. Neden? Türk ceza kanununa göre beraat etmeniz yetmiyor, yükseköğretim mevzuatına göre fetöden meslekten atılmanız gerekiyor.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.