bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Gölcük’te katliam zaten yapılmış !

 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !
 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !
 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !
 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !
 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !
 • Gölcük’te katliam zaten yapılmış !

Videosunu izlemek için aşağıdaki linki tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=8dZM4CNDBKI&feature=youtu.be     Gölcük’te katliam zaten yapılmış !

       Gölcük’ün Bolu Belediyesi’ne verilmesinden sonra burada yaşanan ağaç katliamını, Murat Demir isimli bir vatandaşımız google-eart uygulaması üzerinden yıllara göre tespit ederek fotoğraf ve videolarla gözler önüne serdi.         

       Orman Bakanlığı tarafından Gölcük’ün işletilmesi ve bakım hizmetlerinin Bolu Belediyesi’ne verilmesinden sonra başlayan tahribat, yüzlerce çam ağacının katledilmesiyle devam etmiş. Gölcük tabiat Parkı’ndaki ağaç katliamını Bolulu Doğa Sever Murat Demir Google eart üzerinden 2006 yılından itibaren bugüne kadar tespit ederek fotoğraflarla gözler önüne sermiş.  

       Bu bir suç duyurusudur        

       Gazetemizin çok eski personelinden olan ve halen Kadaredeniz Ereğli’de ikamet eden Murat Demir, Gölcük’teki ağaç katliamını görsel olarak anlatan bu çalışmasını gazetemiz okurlarının yorumuna sunarken; “Doğup büyüdüğüm Bolu İli’nin ve ülkemizin doğa harikalarından biri olan GÖLCÜK'ün, ihale ve satış haberlerini görünce duyarlı tüm vatandaşlar gibi tedirgin oldum ve aklını yitirmiş bir güruhun para ve peşkeş çıkarları uğruna inanılmaz bir karara doğru gittiğini gördüm. Bunun altından neyin ve nasıl çıkacağını tahmin ettiğim için bir bilgisayar uygulaması ile O bölgenin geçmiş uydu görüntülerini inceledim ve KAHROLDUM. O cennet parçasının içinden yüzlerce ağacı kesmişlerdi bile. Yani kılıf hazırlanmış sıra minareyi çalmaya gelmişti. Bu durum karşısında sessiz kalmam karakterime uygun değildir. Bu tespitlerimi yıllara göre orman sahasındaki katliam gibi kesimi, fotoğraf ve video halinde sizlere hazırladım. Aynı zamanda bu bir SUÇ DUYURUSUDUR. Lütfen izleyin ve paylaşın ki, buna sebep olanlar ve devamından medet umanlara haddini bildirelim” diye çağrı yaptı. 

YORUMLAR Toplam yorum: 21
 • Özgür(4.1.2018 23:36:19)

  Yorumcular yazmışlar; Gölcük derhal belediyeden alınmalı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce işletilmelidir. Mevcut o güzel ev ve kır gazinosunun dışında hiç bir yapılaşmaya izin verilmemelidir. Mangal yakılmasına izin verilmemelidir. Gölcük fotoğraflara yansıyan eşsiz bir tablodur. Başka Gölcük yok. Bolu halkı her şeyi ile buraya sahip çıkmalıdır...

 • susunuz(4.1.2018 12:36:24)

  Rüzgardı,yağmurdu,kardı,devrikti.Boşuna kendinizi yormayın.Burdaki ağaç katliamını ya da yıkımını neyse en iyi bilen Orman Müdürlüğüdür.Ama onlarda çıkıp gerçeği açıklayamazlar.Katliam vardır deseler orman müdürlüğünde bir çok amirin koltuğu gider.Onun için susarlar,konuşamazlar,korkarlar.Devir öyle bir devir.Açıkta yapılması gerekenler,gizli,gizli yapılması gerekenler açıkta yapılır olmuş.Bir dürüst orman görevlisi çıksın açıklasın.Gerçek ortaya çıksın.Bir şey değişirmi,değişmez.İhale yine yapılır,Yine proje uygulanır.Bakan bile açıkladı.Tepkiler bizim için önemli değil diye.İhale yine yapılacak deniyor.Bakıyorum birileri sanki vatan kurtardı.Ülkede yıllardır değişimin farkında değiller.Öyle her şeye maydanoz olma devri geçti.

 • kerim(4.1.2018 11:14:15)

  Kesim yok diyenler boşu boşuna konuşmayın daha önce Seben den gelirken Bolu görünmezdi şimdi çıkın da bakın her taraftan Bolu görünür oldu.Orman kalmadı.

 • Dikkat(4.1.2018 09:49:08)

  2016 yılındaki rüzgar ve kar nedeniyle oluşan devriklerden bahseden arkadaşlar.resimlere biraz daha dikkatli bakmanızı rica ederim. Bu yıkılan ağaçlar yıkıla yıkıla gelmiş, yola 15-20 metre kala durmuş mu? Siz hangi yola düşen ağaçtan bahsediyorsunuz? Başka var mı böyle açılan bir alan? Lütfen yapılan yanlışları savunma gayretine düşmeyelim. Bu vatan bizim.

 • Murat demir(4.1.2018 02:16:56)

  Eveet...tüm yorumları okudum..benim hayatım Bolu ormanlarında geçti ve bu haberin içinde yer almamın sebebi doğal ile doğal olmayanı anlayacak bilgiye ve tecrübeye sahip olmamdır.her mevsim o ormanlarda bulundum ve ailemin büyükleri hep ormancıydı.resimleri dikkatle incelerseniz kenarlar değil ortalar temizlenmiş oysa rüzgar ilk önce yol kenarlarını yıkar..resimdeki durum ise kenarlarda 5-6 sıra ağaç bırakılmış ama içerler talan..kimse aklımızla alay etmesin..ve koskoca bölgede sadece ihale alanı..ayıptır,ahlaksızlıktır, Sevgiyle ve ahlakla yaşamak dileğiyle

 • Kemal(3.1.2018 23:22:06)

  Buraya bazı kişiler kışın yaşanan devriklerden dolayı buranın kelleştiğini yazmışlar. iyi güzel de devrik sadece orayı mı açmış. Devrik kış aylarında ormanın her yerinde yaşanıyor. Ama orada belli bir alan neredeyse tamamen kelleşmiş. Birazı kardan birazı da fırsat bu fırsat denilip kasten kesilmiş olamaz mı? Hani eskiler ormanlık alanlardan gasp edilerek elde edilen tarlalara  AÇMA derler ya, işte aynı onun gibi birşey olmasın?  

 • halit keskin(3.1.2018 23:04:10)

  Yuh olsun..yahu bukadar düzgün arada setler bırakarak yıkılan orman ancak bu iktidar zamanında olur..kılıfa uymuyor...insanın gözüne bakarak dalga geçiyorlar...bu ormanı (burayı ve doruğa kadar alanları) yıllardır talan ediyorlar..

 • TURHAN(3.1.2018 22:35:01)

  SAYIN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ RÜZGARDAN KAÇ AĞAÇ DEVRİLDİ, KAÇ METRE KÜP AGAÇ ORMAN İŞLETME DEPOLARINA İRAT KAYDEDİLDİ AÇIKLAYIN. YALOVADA ATATÜRK AĞACI KESMEMEK İÇİN NE EMİR VERİYOR.FATİH SULTAN MEHMET AĞAÇ KESEN İÇİN NEDİYOR ,LÜTFEN DUYARLI OLAKIM SAYGILARIMLA.

 • Gültekin Karaca(3.1.2018 22:30:51)

  Hakan A. rumuzu ile yazan kişinin yorumunu çok doğru buluyorum. Belediyeler doğayı korumayı düşünmüyorlar ve her yeri rant için kullanıyorlar. Bu nedenle güzel Gölcük hemen Bolu Belediyesinden alınmalı ve eskiden olduğu gibi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından işletilmelidir.

 • eğrisi doğrusu(3.1.2018 22:20:37)

  Gölcük hakkında insanların duyarlı olması güzel. Ancak ihale istenilen kişi alamadığı için iptal edildi ve muhtemelen yeniden ihale yapılır (karacasu daki ormanın arsası gibi). Ancak ağaç katliamı haberide doğru değil. Orada 2016 ilkbaharında rüzgar nedeniyle çok göçük oldu.

 • Orman Köylüsü(3.1.2018 22:04:36)

  Murat Demir kardeşım 2015-2016 kışında ordaki afeti yakından görseydin keşke yolların kapandındı binlerce ağac kökünden devrildi  temizlemek bile 1 yıl sürdü cefayı oradaki köylülerle orman teşkilatı çekti aradan 2 yıl geçmiş havadan bakıpta araştımadan yorum yapmak çok uygun olmamış saygılar

 • Yeni Fidanlar Dikilsin(3.1.2018 21:29:47)

  İyi güzel rüzgar devirdi falan diyorsunuz ama o gün bugündür neden ağaçladdırılmadı o bölgeler?

 • Sebenli(3.1.2018 21:08:48)

  Haberlerinizi bazen takdir ediyorum ama bu haber biraz yanlı bir bakış açısıyla yazılmış sebenli olduğum için ve herzamsn ordan geçtiğim için biliyorum hatta ı sene devrikten dolayı yolda baya beklemiştik o kadar çok devrik oluşmuştuki birazda canım sıkılmıştı üzülmüştüm. Ben bu şekilde görmüştüm zaten yetkililer bir açıklama yapar herhalde kamuoyunu tatmin edecek bir şekilde.

 • vatandaş(3.1.2018 20:43:26)

  murat demir kardeşim.duyarlılığınıza gönülden katılıyorum.rant için talan edilmiş gibi görünen işaretli açıklıklar 2015-16 kışında fırtınayla yıkılan,akabinde devriklerin temizlendiği alanlardır.tam o dönem 3-4 defa oradan gidiş gelişim vardır.duyarlı kardeşlerimize de teşekkürler

 • Hakan. A.(3.1.2018 19:56:47)

  Eyyyy Orman ve Su İşleri Bakanı; sizlere tavsiyem Bolu Belediyesine kiralamış olduğunuz Gölcük Tabiat Parkını daha fazla gecikmeye neden olmadan belediyeden geri almanızdır. Belediye bu doğa cennetine zarar vermektedir. Eğer bunu yapmazsanız sakın ha bir daha oy için kapımızı çalmayın, pişman olursunuz...

 • Gerçek(3.1.2018 17:40:17)

  Başta bir BOLU lu ve doğa sever olarak, GÖLCÜK başta olmak üzere doğanın ve ekolojik dengenin korunmasını sonuna kadar savunuyorum. Ama bir doğa gerçeğini de unutmayalım. O yıl kar yağışı arkasından oluşan soğuk, ağaçlar üzerinde aşırı bir yük getirdi. Arkasından çıkan şiddetli rüzgar ise, rüzgara açık tepe alanlardaki bir çok ağacın devrilmesi ile sonuçlandı. Bunun sonucu olarak bu alan açıldı. O yıl buraya giderek devrik ağaç fotoğraflarını da çekmiştim. Toplumumuzun duyarlı olması çok güzel, ama doğru bilgilere de ihtiyacımız var.

 • M.e(3.1.2018 14:50:31)

  Ben teknik olarak görüntülerden anlamam ama, 2010 - 2015 Yıllarına ait görüntüler zannedersem Rüzgar marifetiyle tahrip olan yerler, ben görmüştüm.! 2016 - 2017 yıllarına ait görüntülerde yine zannedersem Orman İdaresine sorulması gereken bir görüntü.Çünkü Kesim özelliği taşıyan görüntüye benziyor. Yanlışsa İnsaflı, doğruysa tepkide haklı kalmak lâzım.

 • misafir(3.1.2018 14:11:05)

  kestiginz agacların gövdeleri ......

 • Bitik Esnaf(3.1.2018 14:00:56)

  AKP'li Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gölcük Tabiat Parkı ihalesinin iptaline ilişkin, "İhale tepkiler olması üzerine değil, rekabet oluşmadığı için iptal edildi" dedi.

  Meali : Halkın tepkisini takan yok. Yeterli ve beklediğimiz paraya ulaşamadık bu yüzden iptal oldu.
  İyi oku bunları Bolu Halkı iyi oku...
  Oy verdikleriniz sizin tepkinizi bile hiçe sayıyor.

 • nejdet uçak(3.1.2018 13:31:09)

  BU ÜLKENİN SİZİN GİBİ DUYARLI VE SEVEN İNSANLARA İHTİYACI VAR.SAĞOLUN.

 • FERAHİ fens(3.1.2018 13:31:03)

  Lütfen haberimizde gerçekçi olalım.Bende Gölcük teki yapılaşmaya karşıyım. Fakat burada orman içindeki büyük açıklık 2016 yılındakı rüzgar devriğinden olmuştur. yoksa burası orman tarafından çok sıkı denetlenmektedir. Lütfen insanlarımızı boşuna galeyana getirmeyelim. yoksa yapılan haklı yürüyüşlere gölge düşürür. buna dikkat etmemiz önemli olduğu düşüncesindeyim.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.