bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Vatandaşımızın emlak vergisi yükünü hafifleteceğiz

 • Vatandaşımızın emlak vergisi yükünü hafifleteceğiz

        Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yeni yıldan itibaren zam beklentisi duyulan emlak vergisi konusunda önemli bir açıklamada bulunarak, “Belediyelerin emlak vergilerine yüksek oranlarda zam yapmalarının önüne geçecek yasal düzenlemeyi Allah’ın izniyle yeni yıl öncesi hayata geçireceğiz. Bu sayede vatandaşımızın emlak vergisi yükünü hafifleteceğiz” dedi.

       Emlak vergilerine uygulanan fahiş orandaki zamlar nedeniyle vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler üzerine hükümet düğmeye bastı. Hükümet, Meclis’te kabul edilen Bazı Vergi Kanunları ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerinde gündeme almaya hazırlanıyor.
       AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yeni yıl öncesi zam beklentisi duyulan emlak vergilerini Meclis’in yasal düzenleme ile frenleyeceğini ve bu sayede emlak vergisi esas birim değerlerin, bir önceki dönemde belirlenen birim değerlerinin yüzde 50’sini geçemeyeceğini açıkladı. 
       Milletvekili Ercoşkun, fahiş oranlardaki zam uygulamalarına son verecek, vatandaşların emlak vergisi yükünü hafifletecek düzenleme hakkında şöyle konuştu:

      “EMLAK VERGİSİ ZAMMINDA BELEDİYELERE TAVAN ORAN KISITLAMASI GETİRİLİYOR”
        “Belediyelerin emlak vergisi değerlerinde yaptıkları aşırı artışları önlemek üzere tavan fiyat getiren yasal düzenlemeyi önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşeceğiz. 
2017 yılında bütün belediyeler arsa ve arazilerin emlak vergisine esas değerlerini belediye komisyonları vasıtasıyla yeniden belirlemiştir. Belirlenen bu değerler 2018 yılında vatandaşın ödeyeceği emlak vergisinin hesabında kullanılacaktır. Aşırı yüksek belirlenen değerlerin önüne geçmek için 2017 yılında arsa veya arazi değeri neyse 2018 yılı için yapılacak değer artışı, bu değerin yüzde 50’sini geçemeyecek şekilde düzenleme yapılacaktır. Allah’ın izniyle bu yasal düzenleme çalışmamızla, vatandaşımızın emlak vergisi yükünü hafifleteceğiz.”

 

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • bos(8.11.2017 08:37:55)

  puahahahhahaha

 • önder Pek(7.11.2017 23:25:21)

  Senin verdiğin kanun teklifi bile kendi partin tarafından reddedildi,bu durumda dahi sen çıkmış hala bu halka hikaye değil masal anlatıyorsun.Geçeceksin bunları.

 • 29 milyarder(7.11.2017 17:12:43)

  Gelirin % 90'ı 29 milyardere aitmiş.Çalışın çalışın....

  Allah'ın on pulunu bekleye dursun on kul
  bir kişiye tam dokuz dokuz kişiye bir pul
  kurt yapmaz bu taksimi kuzulara şah olsa.

  Gelir dağılımı adaletsizliğinde  78.sıradayız.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.