bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yedigöller’de aşk başkadır  

  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  
  • Yedigöller’de aşk başkadır  

     Yedigöller’de aşk başkadır  
       Kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, kavak ağaçlarının yapraklarını kimi sarartarak, kimi kızartarak rengarenk konfetiler halinde üzerinize dökerken, yeşil renginden hiçbir zaman ödün vermeyen sarıçam karaçam ve göknar ağaçlarının yeşili ile tam bir renk armonisi sunan Yedigöller sonbaharda aşklara ev sahipliği yapıyor. Ormanın temiz havasını, göllerin muhteşem manzarasını ve şelalelerin huzur veren sesini dinlemek, gerçek mutluluğu yaşayabileceğiniz bir gün geçirmek için, doğa terapisi için, sonbaharın renklerini doyasıya yaşamak ve aşkı en derinden hissederek yaşamak için, biraz eziyet çekmek gerekse de, inanın Yedigöller size çok iyi gelecek.
     

        Yedigöller harikasını çoktan keşfeden binlerce kişi sonbahardaki eşsiz güzelliklerini doyasıya yaşamak için şu günlerde akın ediyorlar. 
       

       Bolu’dan 42 km’lik yolun bu yıl asfaltlanması nedeniyle ziyaretçi sayısı geçmiş senelere nazaran kat be kat artmış durumda. Özellikle hafta sonlarında aşırı kalabalık nedeniyle sorunlar yaşanabiliyor.
     

       Yedigöller Milli parkının içinde park yeri bulamayan sürücüler, dar olan yolun sağına ve soluna araçlarını park edince, ortada tek aracın geçebileceği bir alan kalıyor. Bu da milli parkın içinde trafiğin kilitlenmesine neden oluyor.   
     

       Yedigöller’in aşk hikayesi;  
       Yedigöller ismi bilinen efsanelere göre 7 ayrı aşk hikayesi barındırır... Bu yedi gölün bulunduğu yere 7 aşık çift gelmiş. Bunların her biri bir yere ayrılmış. Büyük gölün olduğu yerde en büyük çift. Küçük gölün olduğu yerde ise en küçük çift kamp yapmış. Sazlıgölde ise damat geline sürekli saz çaldığı için sazlıgöl olmuş. Nazlıgöl'de de gelin damada sürekli naz yaparmış bu yüzden orası nazlıgöl olmuş. Masal bu ya 7 aşık çiftin yerine 7 tane göl. Bu hikayeleri dinleyince ister istemez aşık çiftlerin siluetlerini sanki renk cümbüşünün aralarında görüyorsunuz ve size göz kırpıp kaçtıklarını düşlüyorsunuz. Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl, İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Seringöl olmak üzere yedi gölden oluşur. Hepsi ayrı güzellikte olan göllerin etrafı doğanın renk sandığının cömertliği sayesinde büyülü bir atmosfer oluşturur. Her rengin bin bir tonu göl sularına yansıyarak izlemeye doyum olmayan manzaralar sunar doğa severlere...

       Fotoğraflar: Metin Ferah 
 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.