bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu'nun yatırım gündemi; Şehir Hastanesi

 • Bolu'nun yatırım gündemi; Şehir Hastanesi

      Bolu'nun yatırım gündemi; Şehir Hastanesi       

      Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yeni yatırım gündemini ‘Bolu Şehir Hastanesi Projesi’ olarak açıklayarak, “AK Parti Ailesi olarak, önümüzdeki hafta bakanlığa giderek bu önemli projeye Allah’ın izniyle son noktayı koyacağız” dedi.

        Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 90 milyon TL’lik Güney Çevre Yolu Projesi’nin ardından sıradaki yatırım gündemini ‘Bolu Şehir Hastanesi Projesi’ olarak açıklayarak, “AK Parti Ailesi olarak, önümüzdeki hafta bakanlığa giderek bu önemli projeye Allah’ın izniyle son noktayı koyacağız” dedi.

       AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, katıldığı bir televizyon programında Bolu’nun yatırım gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. 
      Canlı yayında ekranları başındaki izleyicilere Güney Çevre Yolu Projesi’nin ayrıntılarını aktaran Ercoşkun, diğer ulaşım yatırımı gündeminde ise, Bolu-Mudurnu ve Bolu-Seben karayollarındaki yol yapım çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü bildirdi.

      “BOLU, ŞEHİR HASTANESİ PROJESİ’NE SAHİP OLACAK”
        Milletvekili Ercoşkun, bir başka önemli yatırım açıklamasını ise, AK Parti Hükümeti’nin sağlık alanındaki reform yatırımları arasında gösterilen ve Bolu’da hayata geçmesi heyecanla beklenen ‘Şehir Hastanesi Projesi’ oldu. 
      Milletvekili Ercoşkun, Bolu’da ne zaman ve nerede hayata geçeceği merakla beklenen yatırım hakkında şöyle konuştu: 
      “AK Parti hükümetlerinin en başarılı hizmetlerinin sağlık alanında olduğunu söyleyebiliriz. Bolu Şehir Hastanesi projesi ilk olarak 2008-2009 yıllarında gündeme geldi. O dönem Bolu sağlık yöneticilerinin farklı yönlendirmesi ile süreçte bir gelişme olmadı. Aslında o dönemde bir adım atılsaydı belkide Mersin’de Yozgat’ta olduğu gibi Bolu Şehir Hastanesi de tamamlanmış olacaktı.
Projenin kamu-özel ortaklığı ile yapılması, metropol kentlerin yatırımda öncelikli olması ve mevzuat yetersizlikleri nedeniyle şehir hastanesi projesinin Bolu’da hayata geçişi ertelendi. 
Şehir hastanesi projesi yatırımın da Bolu Türkiye’de 38’nci sırada. Kişi başına düşen yatak kapasitesi ve sağlık hizmetlerinden vatandaş memnuniyetinde Türkiye’nin ilk 10 ilinden biriyiz. Hatta 7 veya 8’nci sırasındayız. 

      “AK PARTİ AİLESİ, BAŞKENT’TE BAKAN EROĞLU İLE BULUŞACAK”
       Şehir hastanesi projesinin hayata geçmesi için yer meselesini bir an önce çözmeliyiz. Bu noktada da Sağlık Bakanlığı’nın önerilerini dikkate alarak hareket edeceğiz. Bu kapsamda, Bolu’nun Bakanı olarak gördüğümüz, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Sadece Ali Ercoşkun olarak değil, AK Parti Ailesi olarak, yani milletvekili arkadaşımla, belediye başkanımızla birlikte Başkent’e giderek, önümüzdeki hafta bu işi Allah’ın izniyle noktalayacağız. Daha sonra da yatırımın hayata geçmesini bekleyeceğiz.”

YORUMLAR Toplam yorum: 18
 • tokayiiii(9.11.2017 09:24:07)

  Zzzzzzttttt........tokayiiiiiiii.....

 • 29 milyarder(7.11.2017 17:13:21)

  Gelirin % 90'ı 29 milyardere aitmiş.Çalışın çalışın....

  Allah'ın on pulunu bekleye dursun on kul
  bir kişiye tam dokuz dokuz kişiye bir pul
  kurt yapmaz bu taksimi kuzulara şah olsa.

  Gelir dağılımı adaletsizliğinde  78.sıradayız.

 • C.D.(7.11.2017 00:33:45)

  Milleti artık bıktırdınız. Belediyelerde her türlü yolsuzluk ve usulsüzlük varken, bunların yargılanmaları yerine görevden alınmaları tercih ediliyor. Suçlular cezalandırılmıyor ve kamu paraları çar çur ediliyor. Kul hakkı yiyorsunuz. Kul hakkı yiyen iflah olmaz. AKP'nin de sonu geldi artık......

 • S. Demircan(6.11.2017 23:04:14)

  AKP inşaat işini sevdi. Tüm ihaleler yandaşlarına veriliyor. Şehir Hastaneleri de birilerini zengin etme aracıdır. Pahalı sağlık sistemine ve hastayı müşteri olarak gören anlayışa hayır diyorum.

 • Salih ÖZDEMİR(6.11.2017 16:32:11)

  Gelişen ve büyüyen bir il olarak Bolu şehir hastanesi olmalıdır.10 15 sene sonra mevcut hastaneler yeterli olmayacaktır.Özel hastanede en ufak rahatsızlıkta 3 5 filim ve tahlil yapılıyor yani vatandaş resmen soyuluyor.Şehir hastanesi ne karşı çıkanlar ileriyi göremeyenlerdir ve art niyetlidirler.Bu konuda vekili destekliyorum. Tabi belediye başkanı engel olmazsa.

 • Gültekin KARACA(6.11.2017 14:29:23)

  Bu proje hastayı müşteri olarak gören ve sağlık giderlerini artırırken yandaşları zengin eden bir projedir. Aklı olan sorgulasın ve tepkisini ortay koysun. Bolu'da Şehir Hastanesi tamamen gereksizdir ve kamu kaynakları birilerine peşkeş çekilmektedir.

 • Sayın Vekilim(6.11.2017 14:09:07)

  Bolunun en önemli ihtiyacı Ankara ve İstanbul'a ve Hava alanlarına kolay ve konforlu ulaşımı sağlayacak olan Hızlı TREN dir. HIZLI TREN Bolu'da yaşayanların yaşam kalitesini ve Bolunun gelişimini arttırmada en önemli faktör olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca BOLU gibi küçük bir ilde trafik sıkışıklığı ve otopark sorunu her gün giderek artan bir problem haline gelmektedir. Mantıklı ve objektif planlama yapılmadan yapılan çevre-yolu projesi   sorunu çözmeyip yeni çevre kirliliği problemine yol açabilir. Bahçelievler mahallesi ve İzzet Baysal Caddesi etrafında sürekli yeni konut ve iş-yeri yapılmakta fakat otopark problemi düşünülmemektedir. Valilik meydanı ve çevresinde  büyük bir yeraltı otoparkı şehir hastanesinden daha acil bir ihtiyaçtır.

 • Ahmet Cengizli(6.11.2017 13:40:21)

  Yani Kayseri Şehir Hastanesi için firmaya ödenecek 1,5 yıllık kira bedeli karşılığında (1200 Yataklı) bir Devlet Hastanesi yapılabilecektir!

  -İngiltere’de yapılan çalışmalar, 1 adet Şehir Hastanesi için harcanan parayla, 3 adet Devlet Hastanesi yapılabileceğini ortaya koymuştur.

  -Sağlık çalışanları, taşeron işçi haline getirilecektir…

  Değerli Okurlar;

  Bu proje yeni değildir. Küresel sermayenin Dünya Bankası aracılığıyla kendisine iş sahası açması için yapılmış bir sömürü aracıdır.
  -3-

 • Bitik Esnaf(6.11.2017 13:38:59)

  Bakan Eroğlu mu ???

  Hani şu yanan ormanlık alan için, merak etmeyin buralar imara açılmayacak ve eskisinden daha fazla ağaçlandırılacak deyip otel inşaatına izin veren 'BAKAN' ...

  Bolu ormanlarına mukayet olun.

  İlgili haber ; http://www.radikal.com.tr/turkiye/bakana-bu-fotografi-sordu-hani-yanan-yere-otel-yapilmayacakti-1400302/

 • Ahmet Cengizli(6.11.2017 13:38:47)

  -Sağlık tamamen PARALI ve PAHALI hale getirilmektedir.
  -Şehir Hastanesi yapılan İllerde yatak sayısı artmamaktadır. Denizli’de 1000 (Bin) yataklı Şehir Hastanesi kurulacak. Denizli Merkezdeki KAPATILACAK Devlet Hastanelerindeki yatak sayısı zaten 995 idi!

  -Şehir Hastaneleri, İhale Kanununa tabi değildir.
  2010 yılında “İhale Yöntemi” ile yapılan 1200 Yataklı Erzurum Devlet Hastanesi 193,5 Milyon TL bedelle tamamlanmıştır.
  Fakat Kayseri Şehir Hastanesi (1538 Yatak) sabit yatırım tutarı 427 Milyon TL’yi geçecektir. Devlet Kayseri Şehir Hastanesi için yüklenici firmaya 25 yılda 3 Milyar 443 Milyon TL kira bedeli ödeyecektir.
  -2-

 • Ahmet Cengizli(6.11.2017 13:37:45)

  (Rifat Serdaroğlu'ndan kısaltılarak)
  Basit bir anlatımla, Türk Milletinden saklanan Şehir Hastanelerinin gerçeği şöyle;
  -İhaleyi alan firmaya, hazine arazisi BEDAVA verilir.
  -Devlet firmaya 25-30 yıl sürekli kira ödemesi yapmayı, hazine garantisi vererek kabullenir.
  -Sözleşme süresi 49 yıla kadar çıkarılabilir.
  -Hastane çevresindeki tesisleri yüklenici firma işletir, gelir onundur.
  -Hastane ve çevresindeki yapılardaki işletmeler her türlü vergi-harçtan muaftır.
  -Hastanelere devlet tarafından %70 doluluk garantisi verilmektedir.
  -Şehir Hastanesinin çevresindeki Devlet Hastaneleri kapatılacak ve kadroları Şehir Hastanesine devredilecektir.
  -Kapatılan Devlet Hastanelerinin bina ve arazilerinin tasarrufu da yüklenici firmaya bırakılacaktır.-1-

 • bolu(6.11.2017 12:30:59)

  Bolunun şehir hastanesine ihtiyacı yok nedenmi Bolu da iki tane devlet hastanesi ve 1 tanede tıp fakültesi hastanesi var bunlar yeterli zaten Kalıcı konutlarda bulunan devlet hastanesi hep atıl bekletildi hala bekletiliyor durum böyle iken ne gerek var şehir hastanesine

 • TEMEL(6.11.2017 12:03:30)

  Bolu'da yeterince hastane var. Bence öncelik hastane değil buralara donanımlı personel ve uzman atanması. Ancak AKP'li müteahhitler inşaattan sağladığı rantlarla köşeyi döndüklerinden yandaşlara iş lazım. Uyan Türkiyem uyan....

 • Hakan(6.11.2017 11:58:00)

  Şehir Hastaneleri de aynı yeni yapılan köprülerdeki gibi olacak. Yani şimdi devlet nasıl ki köprüyü yaptırırken geçiş garantisi veriyorsa hastanelerde de aynı durum olacak. Örneğin köprü için ayda 100 bin geçiş garantisi veriliyorsa ve geçen araç sayısı 50 binde kalıyorsa aradaki farkı köprüyü yapanlara devlet, yani biz ödüyoruz. Şahir Hastaneleri de müşteri garantili olacak ve hastaya müşteri gözü ile bakılacak. Eyyy vekil... Hasta müşteri değildir. Sosyal devlet olamadınız ve kamu kaynaklarını heba ettiniz. Yandaşlarınız zenginleşti halk ise yerinde saydı, fakirleşti. Kimseyi kandırmayın. Artık sizlere inanmıyoruz.

 • Kamber (6.11.2017 11:52:22)

  Şehir Hastanesinden önce il sağlık müdürünü Belirleyin. Biriniz atıyor biriniz alıyo başkasını atıyor. hastane yaparsınız yönetici yokkk.Yazık valla

 • xy(6.11.2017 11:03:58)

  şehir hastaneleri yapılan yerlerde durum nedir. kaldıki bolu da ihtiyaç yoktuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur.

 • Vatandaş(6.11.2017 10:33:34)

  Yeni bir şehir hastanesi ve yeni bir d100 karayolu güneye geçmesi şehrin çehresini değiştirir.Bolu ya yeni bir hareket getirir.bu da her kese olumlu yansır.

 • umut(6.11.2017 09:14:39)

  sayın vekil bolu zaten hastane cenneti şehir hastanesi öncelikli ihtiyaç degil...siz niteliğini artırın insanlar ankaraya gitmeden her türlü tedavilerini olabilecek cihaz ve personel ihtiyacını karşılayın..bence önemli olan bu

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.