bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

“Beni buraya Bolu halkı seçti” demişti, çabuk havlu attı !

 • “Beni buraya Bolu halkı seçti” demişti, çabuk havlu attı !

 “Beni buraya Bolu halkı seçti” demişti, çabuk havlu attı !       
     “Beni buraya Bolu halkı seçti” diyen Başkan Alaaddin Yılmaz; AK Parti Genel Merkezi'nin isteğine uymayacağını ima ederek adeta meydan okumuştu. Meydan okuması çok kısa sürdü. 1 gün sonra bu haberi bütün basın organlarından yayından kaldırttı. 
      AKP’li İstanbul ve Düzce belediye başkanlarının istifalarını değerlendiren Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz adeta AKP Genel Merkezine rest çekerek “Beni buraya Bolu halkı getirdi, istifa edersem bu benim kararımla olur” dedi.
        Bu açıklaması 2 Ekim Pazartesi günü Bolu’da BolununSesi Gazetesi dışında bütün basın organlarında manşetten haber oldu. Ancak ne hikmetse aynı haber 3 Ekim Salı günü bütün basın organlarından teker teker kaldırıldı.   
       AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “parti içinde metal yorgunluğu olanlar var istifa etsinler diyerek Şubat/2018 ayını son tarih olarak işaret etmesinden” sonra AKP içinde “metal yorgunluğu, metal fırtınaya” dönüşme eğilimi gösteriyor.
       İstifa etmesi istenenlerden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek Twitter hesabından bir dizi imalı tweetler paylaşıyor, Nevşehir Belediye Başkanı iddiaları yalanlıyor.
       AKP kulislerinde istifalar konusunda adı geçenlerden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, dün (2 Ekim Pazartesi günü) yandaş gazetecilere verdiği demeçte; AKP Genel Merkezi’nin kendisinin istifası hakkında karar veremeyeceğini ima eden açıklamada bulunuyor. Bu açıklaması sadece BolununSesi Gazetesi dışında Bolu’daki bütün basın organlarında manşetlerden veriliyor. Haberin yayınlanmasından hemen 1 gün sonra belli ki Alaaddin Yılmaz’ın isteği üzerine yayınlayan bütün basın organlarından teker teker kaldırılıyor. 
       Manşetlerden verilen bu haber teker teker yayından neden kaldırılıyor? 
       İşte Alaaddin Yılmaz’ın yandaş basında yayınlatıp, hemen akabinde yayından kendisinin kaldırttığı belli olan açıklamaları; 
      “KİMSEYE EYVALLAHIMIZ YOK”
       “Bölgenin en güçlü teknik yapısına, en güçlü tesislerine sahibiz. Kimseye de eyvallahı olmayan bir belediyeye sahibiz. Bunu Bolulular bilmiyor… Belediye başkanlığının dokunulmazlığı da yoktur. İsteyen istediği zaman tutar kolundan atabilir. Tek dayanağı vatandaştır. Belediyecilik böyle bir şeydir. Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra yanlış bir şey yapıyorsan hesabını da vermek durumundasın.
        “ÇOK ŞİKÂYET EDİLDİM”
       Türkiye’de en çok şikayet edilen, en çok soruşturma geçiren, en çok mahkemeye çıkan belediye başkanı kim diye sorarsanız o da Allaha şükür benim. Dolayısıyla geçmiş dönemde benim belediye başkanı olmamam için belirli bazı mihraklarca ne dosyalar ne bazı milletvekillerimiz, il başkanlarımız malum tetikçi basının olmasına rağmen benim aday olmamı engelleyemediler. Müthiş rahatsız oldular, o zaman seçtirmeyelim dediler. Ne hünerleri varsa gösterdiler. Ama onda da başarılı olamadılar.
       "İSTİFA KARARINI BEN VERİRİM"
       Şu anda da bütün güçlerini beni aldırmak kullanıyorlar ama beni buraya Bolu halkı seçti. İstifa benim kararımla olur. Ben Bolu’ya hizmet etmekten gurur duyarım. O kararı da ben veririm bunlara sormadan.”

YORUMLAR Toplam yorum: 31
 • seben14(5.10.2017 17:18:13)

  BAKIYORUM DA KÖYDEN KENTTE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ŞEHRİN İNSANLARI ACIMASIZ YORUMLAMIŞLAR..

 • Bitik Esnaf(5.10.2017 13:50:45)

  Pekekeli Imhacisi,

  Öncelikle sizin bir asker olabileceğinize inanmıyorum.
  Birileri askere, terörist geçerse önünden görme-duyma dediler.
  "Çözülüm" sürecine zarar vermeyin dediler.
  Bunları diyenlere toz kondurmuyorsunuz. Bu yüzden asker olamazsınız.
  Olsa olsa asker üniforması altında parti sempatizanlığı yapan bir varlıksınızdır.

  Askere görme-duyma dedikleri zaman şehirlere yığınaklar yaptılar ve g.doğuda hendek operasyonunda kaç askerimiz şehit oldu...
  Bunları görmezden gelerek parti sempatizanlığınızı kimse yemez burada.

  Yiyen olur da onların kimler olduğu aşikar.

 • Ömer Faruk Dalsarar(5.10.2017 12:34:28)

  AÇILIN MİLLİ İRADE GELDİ.
  Ey Bolu halkı burayı  iyi oku ve anla.Belediye Başkanıyla ilgili suç iddiası varsa ve bu durum  genel merkez olarak seni rahatsız ediyorsa partinin yetkili kurullarını çalıştırıp adı geçen başkanın partiden istifa etmesini isteyebilirsin.Hakkında gerekli soruşturmaları başlatabilirsin. Belediye başkanının rüşvet veya Fetö terör bağlantısı olduğuna dair ciddi emareler varsa  görevinden alıp yerine belediye meclisinde yenisini seçtirebilirsin. Ancak "metal yorgunluğu" gibi bir kavram ile  yıprandığını düşündüğün belediye başkanlarını istifaya davet etmek  nereden baksan o başkanları seçerken ona oy veren seçmenin iradesine yapılmış bir saygısızlıktır. yapılması gereken iş bu şahısları 2019'da aday göstermemektir.

 • BOLULU(5.10.2017 12:16:53)

  Asansör ihalaesi neden ÖZEL FİRMAYA verildi? Açıklama istiyorum!! Boluda asansörler belli bir kaliteye ulaşmışken bu nasıl saçma bir karardır ya!!!

 • MERT(5.10.2017 12:07:22)

  semih alpay bey; aynen katılıyorum! Asansör ihalesini boluda TSE MMO gibi köklü kurumlar var iken neden özel firmaya veril! BAŞKAN KİM ZORLADI SENİ BUNA!!!!!!

 • yazık(5.10.2017 10:40:39)

  Bizim gibi ülkelerde siyaset yapmak zordur.Siyasetçinin dostuda,düşmanıda yakınındakilerdir.Sırtında taşıdıkların,işini gördüklerin,kayırıp kolladıkların,sana dost görünenler aslında senin en büyük düşmanlarındır.Bunlarki ellerinde sabun beklerler.Senin ayağının altına koyup kaydırmak için.Bu tiplerdirki her siyasi dönemin aktörleri,rant sağlayanlarıdır.Bunlar her devirde,her devrin bayrağını sallayan kuyruk sallayıcılarıdır.Devir değişir,camilerin,devir değişir meyhanelerin müdavimleri olurlar.Siyasetçide,dostunuda,düşmanınıda uzakta aramasın.Yakınında arasın.Siyasetçiye hiç bir iş,komşu,siyaset ilişkisi olmayan kişiden zarar gelirmi.Sayın Başkan.Düşünce göreceksin sana dost olanların yüzünü.Saygılarımla.....

 • Pekekeli Imhacisi(5.10.2017 09:28:01)

  Ad soyad ve niceleri BIRAKIN BU SECIMLE GELEN SECIMLE GIDER ayaklarını tayyip erdoğan ve kutsal davasını karalayacaniz diye hdpnin pkkli belediyelerini bile savunuyorsunuz! Sonra ataturkcuyum diye geziyorsunuz şu ülkede vatana hizmet eden onurludur siz değil. Biz daglarda uzman cavuslar olarak senin gibileri korudugumuz için isyan ediyoruz.

  Kim hak etmiyorsa kim hainlik yapiyorsa Haddi bildirilsin. Yok dikta rejimmis yok diktatorlukmus CAHIL varlıklar sizi. Eze eze her seçimde tekmeyi atıyor adam size. Ne için pkklilari çok sevdiğiniz için piknikciler siziiii

 • Hayri bey (5.10.2017 09:06:21)

  Bir sürü pak temiz aday varken gittin Hayri beyi destekledin. Açık açık onun atanması için çalıştın. Ballı yağlı oldunuz. O da senin hiç bir isteğini geri çevirmedi. Böylece üniversiteye 200 tane fetöcüyü doldurdunuz. Fetöcülerin buraya dolmasında senin de katkın var. Rektörü sana şikayet ettiğimizde düzelir düzelir deyip başından attın.  Aynı ekipten olduğunuz anlaşılıyor.

 • Adım Soyadım(5.10.2017 08:53:26)

  Her ne kadar bu devrin siyasetçilerini benimsemesem de her ne kadar görüşlerine ve yaptıkları yolsuzluklarına karşı çıksam da seçimle gelen seçimle gitmelidir diyorum.
  Dikta rejimini bilinç altımıza yerleştirme çabaları içerisinde olanlar içimize 'ya sıra bize de gelirse korkusunu' yerleştirmekteler.
  Diktatörlük eninde sonunda kendini yok edecektir. Önemli olan bu zamanlarda aklı selim kalabilmek..

 • Erkan(5.10.2017 04:18:42)

  Serkan sorunda bu ya!
  Başkanın kaba saba halleri ve kimseyi dinlememesi diyorsun. İyi hoş eyvallah Bolu'ya güzel şeyler kazandırdı. Ama yetmiyor! Seni oraya koyan GENEL BAŞKANINI DİNLEMEZSEN BİR HİÇ OLURSUN.
  Türkiye'nin halk tarafından seçilmiş 1. Devlet başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Belediye başkanlarına halk ile iç içe olun sorunlarını dinleyin yeri gelsin evlerine gidin çay için, evinize çağırın diyor Peki soruyorum Alaaddin Yılmaz bunların hangilerini yaptı? Bolu imkansız şeyler istemiyor. Yaşadığı yeri sahipleniyor ve biraz daha refah içinde yaşamak istiyor.

 • Serkan'a(4.10.2017 16:55:35)

  Serkan sende git,inan ne başkanın ne de senin gitmen zerre kayıp olmaz, bizde sizleri tanımıyoz,enazından oksijen israfı olmaz ilimizde

 • Serkan(4.10.2017 16:32:39)

  Başkanı hiç tanımam oyda vermedim ama yiğidi öldür hakkını teslim et.başkanın kaba saba halleri olmasa biraz laf dinlese cesur bir kişi.kimsenin cesaret edemeyeceği şeyler yaptı.ekibinde birde iş yok her şeyi başkanın bilme durumu yok.bence bolu için kayıp olur.

 • nejdet uçak(4.10.2017 13:25:35)

  SAYIN BAŞKAN 3 DÖNEM BAŞKANLIK YAPTINIZ.ESERLERİNİZİ SAYINIZ.BOLUYA NE VERDİNİZ.GÜZEL SEHREMİZİ MAHVETTİNİZ.EN GÜZEL BAHÇELİ EVLER MAHALLESİNİ BİTİRDİNİZ.SAYMAKLA BİTMEZ ESERLERİN.İNŞALLAH BOLUNUN YAKASINDAN DÜŞERSİNİZ.  

 • Kamil sönmez(4.10.2017 12:01:07)

  Eeeeee bu devran hep böyle dönmez. Söylemiştik. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Rüzgar eken fırtına biçmeye hazır olmalı.

 • feridun(4.10.2017 11:11:37)

  Gazetecilik ne hallere düştü. bazı site ve televvizyon kanalında bile silinebiliyorsa haber ne diyelim. aldığınız para helal olsun.

 • Bitik Esnaf(4.10.2017 11:01:54)

  Tek kişi tarafindan Belediye Başkanları istifaya zorlanıyor.
  Kenara çekil artık zarar veriyorsun deniliyor.
  Peki bu kişiler ne yaptılar da istifaya zorlanıyor ?
  Bu kişiler yargilanmayacak mi ?
  Yoksa istifa karşılığı üstü mü ortulecek.
  Herkes gerçeği biliyor. Suçlu varsa eğer cezasını çekmeli.
  Tek kişinin insiyatifine bırakılmamalı.
  Parsel parsel dediler aciklayacagim dediler.
  Sus emri geldi sustu.
  Bu gibi kişiler partisini düşünerek, ülkeyi satanlara ön açmıştır.
  Herkes bir gün hakettigini çekecek.
  Zirvede olanlar dibi görebilir.
  Ne olduk deme. Ne olacağız de...

 • Vatansever(4.10.2017 09:36:08)

  ** DEVLETİN DEĞİRMENİ AĞIR DÖNER LAKİN SAĞLAM ÖĞÜTÜR **
  Hesap günü yaklaşıyor Başkan!
  Şuana kadar yaptığın hiçbir işten MEMNUN DEĞİLİZ! Senden de MEMNUN DEĞİLİZ! Seni halk GETİRMEDİ Büyük Reis sayesinde geldin.Biz getirseydik inan şuana kadar duramazdın! Kalkışmada tugay önüne çöp konteynırı koyarak aklandığını sanıyosun ama REİS senin ne olduğunu biliyor bence!
  Adam YANLIZ ama siyasette YANLIZ.Halk arkasında,senin arkadakiler Halk değil Sn.Yılmaz!
  Bi adama milyonları verseler şu Boluyu mundar et deseler bu kadar güzel başarılamazdı.tek seni tebrik ettiğim konu bu.bitek bu konuda başarılısın.HESAP GÜNÜ GELİYO BAŞKAAAAAAAN,YANDAŞ MEDYAYI HAZIRLA BAKAM ARKANDA DURACAKLARMI.

 • Zahmanlalı(4.10.2017 09:24:48)

  Yerel bi kanalda başkanın kümeslerinin açıklamasını izledim.
  Aynen konuştuğu nu yazıyorum "Allah razı olsun necip Çarıkçı ve beypilicin sahibi kefil oldular öyle yaptım bu kümesleri"
  ÇOK AÇIK VE NET cümle bu
  Alaaddinin oğlu babasına bugün bana 100bin TL krediye kefil ol dese Alaaddin OLMAZ!
  ÇOK AÇIK VE NET SORUYORUM o kadar düzgünsen sayın başkan bu yorumu ve sorumu cevapla!
  Bu dönemde baba oğluna 50-100bin TL lere kefil olmazKEN bu adamlar sana MİLYON TL. lere neden kefil OLDU?
  Senin gelirin veya gayrimenkul durumun kümes çalışmasa krediyi ödeyecek kadar YOK.
  Buda demek oluyorki böyle büyük kredilere kefaletin karşılığının olmaması İMKANSIZ!
  Biz çok açık ve net biliyoruz bu işleri NASIL ÇEVİRDİĞİNİZİ.EMİN OLUN HERKES HERŞEYİ BİLİYOR

 • ee(4.10.2017 09:15:14)

  Seni TAYYİP bey Koymasaydı %1 bile alamazdın . Tayyip beye dua et. Sen ve diğer siyasiler seçildiyseniz RTE hatrına seçildiniz . yoksa Kim takar sizi. İstifa edin derse bizi BOlu halkı seçti demeyin Bağımsız girseydin kazansaydın haklıydın seni parti getirdi o sayede kazandınç başkan bey.

 • Gocca Bolulu(4.10.2017 09:13:01)

  Bolununsesi haricindeki basın mensubu olanların Alaaddine en ufak negatif bişi yazdıklarında başlarına geleceğinden (madden) korkularına yazamazlar.Çıkarsız menfaatsiz bir kişi olduğunuz için SADECE SİZ yazabilirsiniz. sizde biraz fazla dokundurduğunuzda diğer yol verdiği adamlara yumruklattırır.
  Alaaddin ın bilmediği tek şey Yandaş Yalakalarının hepsi arkasından kuyusunu kazdığı! yandaşların çıkarları bittiği an manşetlerde görürsünüz,Murat celesun denen biride çıkmış Allah razı olsun yazmış. Bu ve bunun gibi zihniyetlere daha çoook Alaaddinler lazım.hakediyosunuz böyle beceriksiz vasıfsız bir yöneticiyi.bu adamın yaptığı her iş te RANT var.
  Hepsi fellik fellik çıkacak başkan,bakalım yandaş yalayıcılar ozaman yazabilecekmi?

 • vatandaş(4.10.2017 09:06:14)

  Senin başkan adayı olmana müasade edenler istifa etmenede karar verir. irade, nerde karar nerde,boşuna gürültü yapma,otobüse binebilmek için milleti Bank Asyaya mahkum ettin

 • Ercam Demir(4.10.2017 08:23:05)

  Sayın Başkan !
  Terminalden Kürkçüler mahallesine giderken bundan 6 ay önce yol genişletme çalışması yaptınız. Bolununsesi gazetesinin haberi üzerine zor zahmet asfalt döktününüz. Orada yaya güvenliği yok. yolda yürüyen yayaların yürüyeceği bi kaldırımı da yok. Bolu ya hiç yakışmıyor. YA SİZE?

 • Mahir Soğancı(4.10.2017 00:45:35)

  Başkan demiş ki beni buraya Bolu halkı seçti. İstifa sadece benim kararımla olur. Geçeceksin bu boş lafları bak istifa etmezsen ülkede kapı gibi OHAL var, gitmen bir kararnameye bakar ne olduğunu nasıl olduğunu anlayamazsın bile.

 • gazeteci (4.10.2017 00:33:12)

  haberi manşetten verip sonra kaldıran Bunlar da kendilerine gazeteci diyebiliyorlar. Alaaddin abileri işemiceksiniz dese, işeyemezler bunlar. Bu kadar kendinizi, benliğinizi teslim edecek kadar ne yaptınız gazeteciliğin yüz karalarısınız.

 • Cakir(4.10.2017 00:32:07)

  Gereksiz yerlere kaldırım taşı döşemen, Bolu'yu parsel parsel dubalaman ve en önemliside sende ki Araba düşmanlığı senden Belediye'yi kurtaracak. Umarım yüz kızartan olaylara karışıp partinin adını kirletmemişsindir. YOLLAR NEDEN KÜÇÜLÜYORR BAŞGANNNNN!!!!!

 • Murat Celesun (4.10.2017 00:25:38)

  Sayın Başkan iyisi ile kötüsü ile Bolu ya hizmet ettin, yaptığın iyi işlerde çok oldu Allah ebeden razı olsun. Ama sadece sen değil Ak Parti de Bolu da kim siyaset yapıyor ise vekiline kadar o koltuklara kendi başarıları ile değil Sayın Cumhurbaşkanımızın hatırına verilen oylarla geldi yoksa Bolu da bir teşkilat başarısı olmadı. O yüzden genel merkez ne diyorsa direnme kendinide Ak Partimizide  zor durumda bırakma.

 • yol yakın(3.10.2017 23:10:09)

  Korku başkanın yüreğine inmiş anlaşılan yol yakın

 • Semih ALPAY(3.10.2017 22:35:27)

  Asansör kontrol ihalesi neden TSE den alınarak özel firmaya verildi???????

 • Özel baskan (3.10.2017 22:06:20)

  Gecmisinde hicbir ticari ve insani basarisi olmayan birisi RTE ruzgariyla secilip bugune kadar eski gercek dostlarini kaybetmis, baskanlik sonrasi icin kapkara bir gelecek hazirlamis yaninda menfaatci asalaklardan baska kimse kalmamis birinden tabiki dogru bir tespit beklenemezdi!!! Gel baskan Ankara'ya doldur su kagidi bas Bolu'ya denince aksi bir lafı olabilir mi???

 • Erdoğan(3.10.2017 21:27:24)

  Eyyyy Alaaddin Yılmaz !!!!
  Sen ve senin gibi Türkiye'nin bütün vilayetlerindeki AK partili belediye başkanları Tayyip Erdoğan sayesinde seçilmiştir. hiçççç öyle kendi kendinize böbürlenmeyin. Yatın kalkın Tayyip Erdoğan'a dua edin. Hadi yiyorsa önümüzdeki seçimlerde bağımsız aday olda gör bakalım iki elin parmakları kadar bile oy alamazsın bunu sende biliyorsun. Bolu halkı her dönem olduğu gibi bütün yurtta olduğu gibi parti genel başkanına oy verir. O partinin adayı kim olursa olsun seçilir. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz Allah aşkına.

 • Necip(3.10.2017 21:12:47)

  Bu haber düzcenin basın ve televizyonlarından da verilmişti. Onların da internet sitelerinden kaldırılmış. Şu anda sadece BolununSesi ve Medya14'te var. İyiki varsınız BolununSesi ve Medya14.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.