bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Piknikte yedikleri Güzel Avrat Otu meyvelerinden zehirlendiler

  • Piknikte yedikleri Güzel Avrat Otu meyvelerinden zehirlendiler

     Piknik keyfi hastanede bitti. Yığılca’da meydana gelen zehirlenme vakası sonucunda hastanelik olan 6 kişiden 4’ünün tedavisi çeşitli hastanelerde devam ediyor. Zehirlenenlerin Bolu’da da oldukça bol miktarda yetişen ve böğürtlene benzeyen ‘güzel hatun(avrat) otu’ diye bilinen bitkiden zehirlendikleri tespit edildi.

       Olay dün Yığılca’ya Çukurören Köyü’nde meydana geldi. Köye piknik yapmaya giden Ayşe Keskin, Recep Keskin, İrem Keskin, Fahrettin Kalaycı, Hatice Kalaycı ve Abdullah Yaprak bölgede yetişen böğürtlenden ve halk tarafından “Güzel Hatun Otu” olarak anılan bitkiden yedi. Dönüş yoluna geçtiklerinde rahatsızlık hissetmeye başlayan 6 kişi zehirlendiklerini anlayarak hemen 112 Acil Servis’e durumu bildirdi.

      Daha fazla yola devam edemeyerek, pikniğe gittikleri aracın içerisinde ambulansın gelmesini bekleyen 6 kişi için bölgeye ambulanslar sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan Ayşe Keskin, Recep Keskin, üniversite öğrencisi İrem Keskin, Fahrettin Kalaycı, Hatice Kalaycı ve Abdullah Yaprak hemen Düzce’deki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Zehirlendikleri tespit edilen Fahrettin Kalaycı, Hatice Kalaycı ve Abdullah Yaprak Yalova’daki özel bir hastaneye sevk edilirken, Ayşe Keskin, Recep Keskin ve İrem Keskin tedavilerinin ardından taburcu edildi.

      Taburcu olduktan sonra İstanbul’a giden üniversite öğrencisi İrem Keskin burada fenalaşınca İstanbul Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tahlillerinde zehirlenme tespit edilen Keskin, hemen yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.