bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bayan öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası

  • Bayan öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası

   Bayan öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası

     FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında KHK ile ihraç edilen ve hakkında örgüt üyesi olmak suçundan dava açılan bir yıllık matematik öğretmeni Havva Ergül 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
      Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/ PYD terör örgütüne üye olmak suçundan tutuksuz yargılanan ve dün doğum yaptığı öğrenilen Havva Ergül davaya katılmadı. Ergül, terör örgütüne üye olmak suçundan önce 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu ceza 7 yıla çıkartılırken, mahkeme cezayı 6 yıl 3 aya indirerek öğretmen Havva Ergül’ü hapse mahkum etti. Ergül’ün eşi de FETÖ/ PDY soruşturmaları kapsamında İzmir’de tutuklu bulunuyor. Öğretmen Ergül polis tarafından gözaltına alınarak, Bolu F tipi Cezaevi’ne teslim edilecek. Ancak yeni doğan çocuğunun da annesiyle beraber hapse gidip gitmeyeceği merak konusu. Böylece Bolu Ağır Ceza Mahkemesi de FETÖ/PDY’ye yönelik yürüttüğü davalarda ilk defa kararını açıklamış oldu.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • Sadece rektör değil (21.9.2017 18:05:07)

    Sadece rektör değil o zamanki yardımcılarının üçüde açıkça fetöcü... biri dicle den gelmiş izini kaybettirmiş, biri yurt dışına kaçmış diğeri de zaten alenen fetöcü. bunların hepsi ve genel sekreter de dahil olmak üzere hepsi fetöyle canı gönülden hızmet etmiş ve yardım ve yataklık etmiştir.

  • Rektör (20.9.2017 15:16:11)

    Basit bir öğretmen 6 yıl ceza alsın, koca rektör  AİBÜ ye 200 fetocüyü dolduran rektör eller cebinde gezsin. hangi adaletine güvenelim

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.