bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Güneşer’den duruşmada şok ifade !

  • Güneşer’den duruşmada şok ifade !
  • Güneşer’den duruşmada şok ifade !
  • Güneşer’den duruşmada şok ifade !

     Güneşer’den duruşmada şok ifade !
       Anayasayı İhlal Etmek suçundan 14 aydır tutuklu bulunan Bolu 2. Komando Tugayı eski Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, karar duruşması öncesi yaptığı savunmasında; “Devletin Valisi Devletin askerine kumpas kurmuştur” dedi.
 
       14 ay önce görev yaptığı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde polisler tarafından FETO/PDY kapsamında tutuklanan ve Gaziantep Cezaevine konulan, ardından yargılanmasının Bolu’da yapılacağından Bolu F Tipi Cezaevi’ne nakli gerçekleşen Bolu 2. Komando Tugayı eski Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Kurmay Albay Veli Ceylan, Yüzbaşı Nuri Kıyak  ile tutuksuz yargılanan 7 subay ve astsubay için karar duruşması yapıldı. Ancak Güneşer’in yaklaşık 4 saat süren son savunması iyiden iyiye uzayınca mahkeme başkanı karar duruşmasını 22 Eylül 2017 Cuma gününe bıraktı.
       Karar duruşmasında avukatların yaptıkları son savunmaların ardından mahkeme başkanı tutuklu ve tutuksuz sanık subayların savunmalarına geçti. Tutuklu sanık İsmail Güneşer’in avukatlığını yapan ağabeyi Hüseyin Güneşer, kardeşi lehine ve çok önemli delillerin bulunduğu 103 sayfalık savunmayı mahkeme  başkanına verdi. Ne var ki tutuklu sanık Tuğgeneral İsmail Güneşer’in savunmasına başladığında saatler 14.00 gösteriyordu. Saatler 18’i gösterdiğinde mahkeme başkanı duruşmayı Cuma gününe ertelemek zorunda kaldı. Cuma günü tutuklu sanıklar Ceylan ile Kıyak ile 7 tutuksuz sanık son savunmalarını yapacak.
      “Eğer mahkeme beni suçlu bulursa gerekeni kendim yaparım”
       Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde, müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan ve 14 aydır tutuklu bulunan Tuğgeneral İsmail Güneşer; “Eğer mahkeme beni suçlu bulursa gerekeni kendim yaparım” demesi açıklaması şok etkisi yarattı. Güneşer, savunmasına Bolu Valisi’ni de suçlayarak şöyle devam etti; “Kuzey Irak’ta birliğimle beraber 7-8 gün aç susuz, uykusuz, ekmeksiz ve ikmalsiz görev yaptım. Niçin yaptım biliyor musunuz? Vatanım için bayrağım için ve askerimizi korumak için yaptım. Evlatlarımı hiç satmadım. Ama devletin valisi devletin askerine kumpas kurdu. Bu işin içinde dönemin Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’da var. Kendisini çok severdim, değer verirdim. Ama kumpasa kurban gittim. Ben aslen hem helikopter, hem de uçak pilotuyum. Eğer FETÖ terör örgütüne üye olsaydım veya darbeye destekte bulunsaydım, en son görev yaptığım bölgede sıfır konumundaydım. Biner bir helikoptere sınır ötesine geçerdim. 2007 yılında teröristler bana tuzak kurdu ve o mayına askerim bastı şehit oldu. Ben bu askerim için vatan için, şehit olmak için hizmet verdim. Para için askerlik yapmadım. O dönem Bolu Emniyet Müdürü olan Mustafa Kızılkaya sahte tutanak tutturarak beni suçlamaya çalışmıştır. Ben sizin karşınıza ağlamak için veya yalvarmak için çıkmadım sayın Başkanım. Şayet tüm deliller benim suçsuz olduğumu göstermesine rağmen, beni suçlu gösterip mahkum ederseniz, gerekeni kendim yaparım” diye konuştu.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.