bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu olay ilimizde yaşanan ilk olay değildir

  • Bu olay ilimizde yaşanan ilk olay değildir

       Kent Meydanı’nda eşi tarafından silahlı saldırıya uğrayan Sevinç Çevik ile alakalı Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan bir açıklama yapıldı.
      Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Fatma Kubilay, ilimizde Sevim Çevik isimli kadına boşanmak üzere olduğu eşi tarafından yapılan silahlı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

     Kadına yönelik şiddetin tüm çabalara rağmen engellenemediğini dile getiren Kubilay, Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak Sevim Çevik davasını yakından takip edeceklerini ve her türlü hukuki desteği vereceklerini söyledi.

       KABUL EDİLEBİLECEK BİR DURUM DEĞİLDİR

       Fatma Kubilay açıklamasında ayrıca, “Kadın önce insandır” sözünü ısrarla söyleyip anlaşılmasını isterken bugün Bolu’nun en işlek en kalabalık meydanı olan Kent Meydanın da bir kadın yine eşi tarafından silahla vurulmuştur. Aralarında boşanma davası bulunması sebebiyle 28 yaşında bir kadının yaşama hakkının elinden alınmak istenilmesi vicdanların kabul edebileceği bir durum değildir. Bu tür olayların artık şehrin en kalabalık meydanlarında gerçekleşmeye başlaması kadını korumaya yönelik önlemlerin yeterli olmadığının bir göstergesidir” dedi.

      CEZALAR ARTIRILMALIDIR

       İlimizde daha önce yaşanan Dilay Gül, Bigem Çubukçuoğlu, Berfin Yıldız cinayetlerini de hatırlatan Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Fatma Kubilay: “Bu olay ilimizde yaşanan ilk olay değildir. Daha önce de sonucu çok ağır olan Dilay Gün, Bigem Çubukcuoğlu, Berfin Yıldız cinayetlerini de yaşadık. Tek ümidimiz Sevim Çevik’in yaşıyor olmasıdır. Bu tür kadına yönelik şiddetlerin önüne geçebilmek için yasal olarak daha sert önlemlerin alınması her türlü şiddetin önlenmesi için gerekli yasal düzenlemelerin derhal yapılması ve faillere en ağır cezaların verilmesi için yetkililere bir kez daha sesleniyoruz. Artık kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri olmasın diyoruz” ifadelerine kullandı.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.