bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İmdat Arslan'a 7 bin 80 TL ödeyecek !

 • İmdat Arslan'a 7 bin 80 TL ödeyecek !

       TBMM eski başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen Bolu’daki alışveriş merkezini ziyaret etmesini sosyal medyada eleştiren gazeteci İmdat Aslan’a, katıldığı televizyon programında hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırıldı.

      Bolu’da 2012’de genel yayın yönetmenliğini yaptığı yerel gazetede Fethullah Gülen ile ilgili birçok haber ve köşe yazısı yazan, bu yüzden Gülen’in hakkında 98 ayrı dava açtığı İmdat Aslan, yazılarında TEM otoyolunun Bolu Dağı mevkisinde bulunan alışveriş merkezinin de FETÖ’nün ticaret ayağı olduğunu ileri sürdü. Aslan, 2015 yılının Aralık ayında söz konusu alışveriş merkezini ziyaret eden dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı, tesis ile ilgili kamuoyunda olumlu algı oluşturmaya çalışmakla suçlayarak eleştirmişti. Aslan, bu eleştirisi nedeniyle katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü Arınç hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığın soruşturması sonunda Arınç hakkında dava açıldı.

      İlk iki duruşmaya katılmayan Arınç, geçen 13 Nisan’da Bolu Adliyesi’ne gelerek Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunma yaptı. Mahkemede görülen karar duruşmasına ise Arınç’ı avukatı Yakup Erikel temsil etti. Erikel, “Müvekkilimin gerek kendisinin, gerekse bizim daha evvelden bahsettiğimiz üzere müştekiye hakaret etme gibi bir kastı söz konusu değildir. Tamamen kendi kişisel görüşlerini eleştiri sınırları içerisinde kalmak sureti ile yapmıştır. Müvekkilin bu aşamada beraatine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

      İmdat Aslan ise Arınç hakkındaki şikayetinin devam ettiğini söyleyerek “Takdir mahkemenindir” dedi.

      Mahkeme, ‘Sesli ve görüntülü bir ileti aracılığıyla ve kişinin siyasi düşünce ve kanaatlerini açıklamasından dolayı hakaret’ suçunu işlediğine kanaat getirdiği Arınç’a, 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezası verdi.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Akif Gönül(22.5.2017 20:16:48)

  İmdat bey,in FETÖ konusunda yaptığı mücadeleyi canı gönülden kutlarım.Ak Partili bazı siyasetçilerin bütün engellemelerine rağmen.Yılmadı helal olsun.

 • Dursun YILMAZ(22.5.2017 17:35:47)

  İmdat Aslan'ı Medeni cesaretinden dolayı kutlamak gerekir.Bu Ülke'nin Medeni cesareti olan insanlara çok ihtiyacı var.

 • Salih ÖZDEMİR(22.5.2017 15:13:16)

  Emar; Bu aralar gülmeye hepimizin ihtiyacı var. Sende siyaset yapabilecek gönlünden geçen birisini söyle. Varmı kimseye eyvallahı olmayan birisi .Yukardaki habere bi yorum yapsana ama adınla yaz. Tırstığın birilerimi var. Bolu gerçeklerinde İmdat Aslan gibi insanlara ihtiyaç vardır.

 • FARUK TARCAN(22.5.2017 10:49:03)

  İmdat beye helal olsun, tek başına o kadar çok mücadele ettti uğraştıki.

 • emar (21.5.2017 11:55:41)

  Hiç  güleceğim  yoktu, komiksin  salih

 • Salih ÖZDEMİR(19.5.2017 14:53:58)

  İmdat Aslan siyasete girmelidir. Nereye aday olursa olsun arkasında halk desteğini göreceğine eminim. Günümüzde ağzından çıkanla yaptıkları aynı olan siyasetçi özlemi var. Ağzı başka aşağısı başka oynayanlardan bıktık.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.