bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ünlü Aşçılar Karacağaç Ladin Ekmek Tesisleri’ni gezdi

       İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği üyeleri Karacağaç Ladin Ekmek Tesisleri’ni gezerek, Ayşe Kocagöz’ün kahvaltı ziyafetine konuk oldular. Karacaağaç Ladin Ekmek ürünlerini İstanbul’da ve Türkiye’nin her yerinde lezzetine ve kalitesine güvenerek mutfaklarında kullandıklarını belirten ünlü aşçılar, Ladin Ekmek’in sahibi Ayşe Kocagöz’e teşekkür ettiler. 
       

      İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği üyeleri büyük bir vefakarlık örneği göstererek, Mengen’in tarihinde iz bırakan duayen aşçılardan Aydın Yılmaz’ın ölüm yıldönümü nedeniyle Mengen’e adeta sel gibi aktılar. Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan vefakar aşçılar, Anma törenine katılmak için adeta Mengen’e giderken Karacaağaç Köyü’ndeki Ladin Ekmek Tesisleri’ne uğrayarak burada Ayşe Kocagöz’ün hazırladığı kahvaltı ziyafetine konuk oldular.
       Ayşe Kocagöz’ün kahvaltı ziyafetinden çok memnun olduklarını belirten, İSPAD Başkanı Uğur Alparslan; “Türk Aşçılığına adını Altın Harflerle yazdırmış, ilk aşçı derneğini kuran, şu anda ülkemizdeki tek aşçılık okulu olan Mengen Aşçılık Lisesi’nin kurulmasında büyük emeği geçen, Mengen Aşçılar Festivali’ni başlatan, meslektaşlarımıza otellerde ilk eğitim ve seminerleri veren Büyük Usta Aydın Yılmaz’ı vefatının 8. Yılında anmak için hepimiz Mengen’de toplandık. Kendisine ahde vefa borcumuzu yerine getirmek için yollara düştük. Bizler aşçılık mesleğinde en üst mertebelere ulaşmış aşçılar olarak, bu alanda Bolumuz’un adını en iyi şekilde duyurmaya çalışıyoruz. Ayşe kardeşimiz de uzun soluklu bir mücadele ile Karacaağaç Ladin Ekmeği’ni herkese sevdirmiştir. Bolu dışında tanıtmayı başarmış, Bolu’nun gurur duyacağı bir marka haline gelmiştir. Bolu’nun tanıtımında önemli rol oynayan herkese teşekkür etmeliyiz. Bu kahvaltıyı lüks bir restoranda yapsaydık, bu kadar zevk almazdık. Ayşe kardeşimizin kahvaltı ziyafetinden dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • vesile abanoz(17.1.2013 23:34:13)

  Canım, başarılarından dolayı seni çok kutluyorum... Gururla,sevgiyle öpüyorum...

 • sinem(17.1.2013 16:06:59)

  Ayse hanim ekmeklerinizin tadi hâlâ damagimizda size ve ekip arkadaslarinizin eline saglik.Basarilarinizin ve emeginizin devamini dilerim.Saygilarimla.

 • ezel(16.1.2013 19:51:46)

  Ayşe hanım şu ana kadar yapmış olduğunuz tüm faaliyetlerdeki başarılarınızdan dolayı tüm LADİN EKMEK camiasını tebrik ederim.Bolu halkının misafirperverliğini ve bolu yöresel lezzetlerini tanıttığınız için çok teşekkürler.

 • şener temiz(16.1.2013 19:40:40)

  Ayşe hanım yaptığınız bu tür davranışlar BOLU muz için hem gurur kaynağı oluyor hem de ilimizin tanıtımına katkı sağlıyor.EKMEĞİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞTIĞINIZ için size ve iş arkadaşlarınıza teşekkür ederim.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: Email: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak