Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Özcan'ın ayrımcı uygulamasına suç duyurusu ! 

Özcan'ın ayrımcı uygulamasına suç duyurusu ! 
  26 Temmuz 2021

  Özcan'ın ayrımcı uygulamasına suç duyurusu ! Bolu Belediye Başkanı ...

  Özcan'ın ayrımcı uygulamasına suç duyurusu ! 

       Özcan'ın ayrımcı uygulamasına suç duyurusu ! 

       Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan’ın, “Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız” sözlerine tepki gösteren Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD), Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

        Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan’ın, “Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız” sözlerine tepki gösteren Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD), Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

        ÖZCAN'IN BİTMEZ TÜKENMEZ AYRIMCI POLİTİKALARI
        Bolu Belediye Başkanı olduktan sonra mültecilere belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımı kesmesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran CHP’li Tanju Özcan, Bolu'da yaşayan mültecilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıklayarak mültecilere yönelik yeni bir ayrımcı uygulamaya imza attı.

        ÖZCAN, TREND OLMAYI BAŞARDI
        Özcan’ın ayrımcı açıklamaları kısa süre içinde Twitter’da #BuMisafirlikFazlaUzadı etiketi ile gündem oldu. Özcan’ın açıklamalarına destek verenlerin yanı sıra, binlerce kişi tepki gösterdi. Özcan’a tepki gösteren Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, sosyal medya hesabı üzerinden Özcan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

        SUÇ DUYURUSU
        UMHD paylaşımında, “Bolu ilimizde yaşayan muhacirleri, en temel yaşamsal ihtiyaç olan SU ile cezalandırmak isteyen şahıs hakkında "kin ve nefret" dolu yeni açıklamaları sebebiyle yeniden suç duyurusunda bulunuyoruz. Hukuki süreci bizzat takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  • Kalender28 Temmuz 2021 . 13:22

   Tanju Başkanımızın söylemlerinin tamamına katılmasam da Türkiye'nin en ciddi sorununun duyulmasını sağladığı için kendisine teşekkür ederim. Her zaman yanındayız değerli Başkanım. Yüreğinize sağlık. Bu mültecilerin tamamı ülkelerine geri gönderilmeli.
  • Çetin Karakan27 Temmuz 2021 . 17:37

   Aynı Yanık Hayri gibi. Ne dediğini dikkate almayın..saçmalamış ama birazda adama insaf edin. Vatanını savunamayanlara itibar etmeyelim.....
  • İŞGAL ALTINDAYIZ27 Temmuz 2021 . 13:20

   1000 kat zam yapılsın, gitmeleri için ne gerekiyorsa yapılsın, Atatürk'ün Türkiye halkı ile kurmuş olduğu CUMHURİYET işgal altında, İŞGAAAL..
  • Doğa27 Temmuz 2021 . 11:37

   Malın biri hemen müslümanliğa bağlamiş yorumunda
  • Vatansever27 Temmuz 2021 . 10:22

   15-20 sene sonra bizler azınlık olarak kalacağız. Her mülteci ailesinin 4-5 çocuğu var. Çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız bu karar desteklenmelidir. Ülkemiz ortadoğuya dönüşmeden bu insanlar geldikleri yere dönmelidir.
  • Nevzat Hoca27 Temmuz 2021 . 10:10

   Bu Hitler'in ruhunun Bolu'da hortlamasıdır! Ayıptır, günahtır! Burakın müslümanlığı bu insanı bir kafa bile değildir. Bir belediye başkanı ayrım yapmadan kentte yaşayan herkesin başkanıdır.Eskiden boşuna başkanlara" şehrülemin" denilmemiştir!.. Sonsöz; Garibanın bedduasından kaçının..! VİCDAN sahibiysen insansın!...
  • diger27 Temmuz 2021 . 08:43

   biraz mantıkla hareket et,düşün bu yaptigina sana oy verenler bile tepki gösteriyor,zaten zor geçinen bu insanlara byle yapma daha akıllıca tedbirler düşünün,tabi basiretiniz varsa
  • Adilce27 Temmuz 2021 . 00:06

   Tanju,alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak