BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

BİZİM TANJU….

BİZİM TANJU….
  16 Ekim 2020

  BİZİM TANJU….

  Seksenli yıllardı…

  Samsun’lu bir delikanlı, yeşil sahalarda fırtına gibi esiyordu. Sanki adı ile doğmuştu… Kral kişiliklere verilen Tanju adı ile, Milli maçlarda gol üstüne gol atıyordu. Herkes hayrandı.. Attığı gollerle altın ayakkabının sahibi oldu.. Çok konuşuldu, çok beğenildi, çok eleştirildi, çok alkışlandı, çok takip edildi… Özel yaşamı ile gündem oldu vs derken 1994 yılında kaçak mercedes davalarına adı karıştı ve futbolu bıraktı. Sonra da unutuldu. O yıllarda doğan çocuklara, hayranları Tanju adını verdi. Galatasaray camiasından bir Tanju Çolak geldi geçti….

  Yıl 2011…

  Boynunda kırmızı beyaz fuları ile Bolu meydanlarına Bolu’lu bir delikanlı çıktı. Avukattı… güzel konuşuyordu…, temiz bir geçmişi ve geleceğe dair çok fazla heyecanı vardı. Orta yaşın üstünde herkes için kardeş, yaşlılar için evlat, gençler için ağabey, çocuklar için baba gibiydi. Sevecen, samimi ve içtendi. Bolu’lular bu delikanlı Tanju’larını otuzbeşyıl aradan sonra Chp den ilk kez meclise vekil olarak gönderdi. Televizyonda ki her konuşması ekranlardan alkışlandı. Türk milleti delikanlı gençleri severdi. Bolu O’nunla gurur duydu.

  Yıl 2019…

  CHP nin isteği üzerine bu delikanlı, memleketi Bolu’da Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Kazanırsa, görev süresi boyunca adı skandallarla anılan üç dönemin belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın koltuğunu teslim alacaktı. Bolu’lular parti gözetmeksizin kendi memleketlerinin çocuğu olan Tanju Özcan’a tam destek vererek Belediye Başkanlığı makamına getirdiler ve ‘ bizim Tanju’ dediler, başkanlarına… Çünkü o kadar bizden, o kadar içimizden birini özlemişlerdi. Bir yıl içinde, çok hızlı gündem değişti Bolu’da… Her gün yeni bir haber çıktı Belediyeden. Her kafadan bir ses, herkeste hızlı bir değişim bekleyişi…. Bu kadar hızlı değişim ve dönüşüm için bir sihirli değneği yoktu tabi ki Tanju Özcan’ın. O’nu da anlamak için zaman gerekliydi… Fakat ‘zaman ‘ çok ama çok kıymetli Tanju Başkan… Bir insan, olabileceğinin en iyisi olmaya niyet edip, elinden gelen gayreti göstermeye başladığı zaman iç ve dış hasımlar ne kadar güçlü olursa olsun sonunda ‘İYİ’ ve ‘DOĞRU’ olan kazanacaktır.

  Bolu çok güzel bir şehirdir… Bolu’lular karakterli ve iyi insanlardır. Hata yapmak insanlara mahsus bir özelliktir ve fakat Belediye Başkanlığı gibi kutsal görevdeki insanların tekrar tekrar hata yapma lüksleri yoktur. ‘Bizim Tanju’ yu memleketlileri , samimiyet ile bağrına basmıştır. Ve bu memleket insanları , kendi çocuğundan gereken samimiyeti ve hizmeti alma hakkına sahiptir. Koltuklar, makamlar gelir geçer… Özel hayatlar, masalarda yenilenler içilenler kimseyi ilgilendirmez. At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır… Gök kubbede hoş bir sada bırakmak için henüz hem zamanınız hem imkanınız hem hemşehrileriniz var sayın Tanju Başkan yeter ki siz isteyin….. Sevgiyle…

  Filiz Sarıkaya Yılmaz

  • Seyfettin Tekçe17 Ekim 2020 . 13:45

   Yine sıkılmadan okunacak güzel, bir yazı. Tanju başkana dopink olacak bir yazı.
  • Gürbüz kardeş16 Ekim 2020 . 15:06

   Gürbüz Kardeş Sevgili Filiz, yine çok güzel bir yazı döktürmüşsün seni kutluyorum .Bolu belediye başkanı Tanju beyi basımdan tanıyorum umarım yazdıklarımla sayın tanju beye doping getir yapacaktır selam ve sevgilerimle Gürbüz amcam
  • Bolulum16 Ekim 2020 . 12:03

   Bu yazı o kadar kibar bir şekilde eleştirmiş ki bizim Tanju ‘yu , inşallah okur da biraz silkelenir..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak