BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Büyüksu Deresi Göleti can aldı !

Büyüksu Deresi Göleti can aldı !
  25 Eylül 2020

  Büyüksu Deresi can aldı ! Alaaddin Yılmaz'ın yüzme ve ...

  Büyüksu Deresi Göleti can aldı !Büyüksu Deresi Göleti can aldı !Büyüksu Deresi Göleti can aldı !Büyüksu Deresi Göleti can aldı !Büyüksu Deresi Göleti can aldı !Büyüksu Deresi Göleti can aldı !

          Büyüksu Deresi Göleti can aldı !

          Alaaddin Yılmaz'ın yüzme ve balık tutma hayali ile doğasını bozduğu Büyüksu Deresi üzerinde yapılan gölet, bugün bir çocuğun canına maloldu. Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan Büyüksu Deresi derin bir gölete çevrildi. Göletin kenarında ayakları kayarak suya düşen 14 yaşındaki çocuğun cansız bedeni, dalgıçlar tarafından bulundu.

           Sağlık Mahallesi’nde yaşayan İlker Özkan ile bir arkadaşı bisikletleriyle Küçük Berk Mahallesi yakınlarından geçen Büyüksu Deresi’ne gitti. Özkan, derenin önüne gerilen bent ile gölete dönüştürülerek derinleştirilen bölümünde ayaklarını suya soktuğu sırada dengesini kaybederek gölet halindeki dereye düştü. Özkan’ın suya düştüğünü ve çıkamadığını fark eden arkadaşı, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

        Polis ve sağlık ekipleri ile Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve dalgıçları, Özkan’ın bulunması için bölgede çalışma başlattı.

        Deredeki bendi açan ekipler suyu bir miktar boşalttıktan sonra, balık adamlar derede arama yaptı. Özkan’ın cansız bedeni yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından bulunarak sudan çıkarıldı.

       Arama çalışması yapıldığı sırada olay yerine gelen Özkan’ın ailesi, çalışmaları gözyaşları içinde izledi.

        Özkan’ın cenazesi, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'na götürüldü.

      Cenaze ilanı: 

       Sağlık Mahallesi halkından Yılmaz ve Nezaket ÖZKAN’ın oğlu, Kerem ÖZKAN’ın kardeşi; İlker ÖZKAN Hak'kın rahmetine kavuşmuştur. 

       Cenazesi bugün saat 13:30′ da Şehitler Mezarlığı'nda kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecektir.

  • balıkçi27 Eylül 2020 . 19:57

   Bu kadar yolsuzluk ve usulsüzlük var alattin hiç mahkemeye geldi mi,hiç bir savcı ifadeye çağrıldı mı,alattinin kadrosu belediyeyi hala yönetiyor,bunları Allaha havale etmekten başka çare bulamıyoruz.
  • Ali26 Eylül 2020 . 11:06

   Getirisi götürüsü hesaplanmamış, çevresel risk faktörlerinden, ekolojiden, bilimden uzak popülist ben yaptım oldu projelerinin sonucu. Yazık. Çok üzücü.
  • Senda Aksungur26 Eylül 2020 . 01:04

   Insan düşünen varlık fakat bazılarında maalesef o yetenek olmuyor anlatamadık bir türlü bu durumu gerçekten üzüldüm defalarca yazdım yapma diye hatadır diye yel gibi geçti yanindan
  • Adil Özmen26 Eylül 2020 . 00:07

   Bu çocuğun katili o suyu anlamsız ve faydasız olarak orada biriktiren kurum kimse odur evladımıza ALLAH tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum
  • Şeref Özkurede25 Eylül 2020 . 23:59

   proje baştan yanlış üstelik teknik eksiklikler var en ufak kazada insana hayvana ulaşmak mümkün değil sanki havuzun kenarlarına Çin Seddi örülmüş proje revize edilmediği sürece bu tür kazalar kaçınılmaz önlemler alınmadan su tutulmaya devam edilirse can almayı sürdürürsünüz
  • Vatandaş25 Eylül 2020 . 23:18

   Onu yapmayam bunu yapmayam olmaz Kamuran bey! Alaaddin gider, Tanju gelir sonuçda Belediye devlet kurumu burada önlem alınmadığı gün gibi gerçek sorumlular cezalandırılmalı.
  • Bolu'luya25 Eylül 2020 . 22:26

   Olması gereken odur zaten...
  • bolulu25 Eylül 2020 . 21:04

   Sorumlular cezalandırılsın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak