Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İBB'nin Milyonluk İHALESİ Cübbelinin Damadına Gitti

İBB'nin Milyonluk İHALESİ Cübbelinin Damadına Gitti
  12 Nisan 2019

  Karacasu Orman İşletmesi'nin ihalesini alarak dikkatleri üzerine çeken, daha sonra Bolu'nun İzzet Baysal Caddesi'nde (LC Waikiki) ile yanındaki siyah camlı bina, (Mavi jean)'in olduğu bina ve 1 tane de Kent Meydanı'ndaki Roma Dondurması binası olmak üzere, milyonlarla ifade edilen toplam 4 binanın bir anda sahibi oluvren Muhittin ve Esat Palazoğlu kardeşler şimşekleri üzerlerine çekmişti. İngiltere'de de  büyük yatırımları olduğu söylenen ve İngiliz vatandaşlığı bulunan Palazoğlu biraderlerin şirketi İBB ihalesi yine gündeme geldi.

  İBB'nin Milyonluk İHALESİ Cübbelinin Damadına Gitti

      İstanbul'da Sayım devam ederken İBB'nin Milyonluk İHALESİ Cübbelinin Damadına Gitti

       İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihale, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadı Bolulu Esat Palazoğlu ve Kardeşi Muhittin Palazoğlu'nun şirketine verildi. Bilindiği gibi; Karacasu Orman İşletmesi'nin ihalesini alarak dikkatleri üzerine çeken, daha sonra Bolu'nun İzzet Baysal Caddesi'nde (LC Waikiki) ile yanındaki siyah camlı bina, (Mavi jean)'in olduğu bina ve 1 tane de Kent Meydanı'ndaki Roma Dondurması binası olmak üzere, milyonlarla ifade edilen toplam 4 binanın bir anda sahibi oluvren Muhittin ve Esat Palazoğlu kardeşler şimşekleri üzerlerine çekmişti. İngiltere'de de  büyük yatırımları olduğu söylenen ve İngiliz vatandaşlığı bulunan Palazoğlu biraderlerin şirketi İBB ihalesi yine gündeme geldi. 7 Nisan pazar günü gerçekleştirilen maraton için Ünlü’nün damadına ait şirket ile İBB’deki seçim tartışması sürerken 3 Nisan günü, 1.8 milyon liralık sözleşme imzalandı.
         İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletme Ticaret A.Ş (Spor İstanbul) tarafından “Gel beraber koşalım” sloganı ile 7 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da İstanbul Yarı Maratonu gerçekleştirildi. Maraton organizasyonu hizmet alımı için 29 Mart 2019 tarihinde Spor İstanbul tarafından ihale düzenlenmişti.

        Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre, ihalenin yaklaşık maliyeti 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlendi. İhale iki kısımdan oluştu. İhalenin 1 milyon 872 bin 300 liralık kısmını alan Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadı Bolulu Esat Palazoğlu ve Kardeşi Muhittin Palazoğlu'nun şirketi Adstation Reklam ile 3 Nisan 2019 günü, 753 bin 539 liralık kısmını alan Aziz Yavuz ile de 4 Nisan 2019’da sözleşme imzalandı.

        ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU’NA YAKIN İSİMLER
  İhalenin büyük kısmını kazanan Adstation Reklam Organizasyon İletişim Danışmanlık İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin ortakları Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü’nün damadı Esat Palazoğlu ve ağabeyi Muhittin Palazoğlu.

        DAVUTOĞLU KIZ İSTEMİŞTİ
  Cübbeli Ahmet Hoca’nın damadı Esat Palazoğlu ve ağabeyi Muhittin Palazoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na oldukça yakın isimler. Cübbeli Ahmet Hoca’nın kızı Yüsra Ünlü’yü ailesinden dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu istemişti. Çiftin 2016 yılında lüks bir otelde düzenlenen düğününe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tebrik mesajı göndermişti. Esat ve Muhittin Palazoğlu, Bolu’da Nakşibendi Şeyhi Sürmeli Hoca Muhittin Palazoğlu’nun torunları. Palazoğlu ailesinin daha önce vefat eden bireyleri için Tokad-i Hayreddin Türbesine defin için bakanlar kurulu kararı çıkartılmıştı.

  • vatandaş19 Nisan 2019 . 23:11

   e bu adamların tokadi hayrettinde nasıl yatıyor o zaat çarpmıyormu
  • tarçın17 Nisan 2019 . 00:58

   madem karacasudaki araziyi üstlerine almadılar Bolu çalkalanıyor çıkıp aile açıklama yapsın aldımı sattımı ne ise bir sürü dedikodu dolanıyor herkes algı oparesyonu yayıyor toplumda inanıyor ONDAN SONRA AKP YOLSUZLUK YAPIYOR PEŞKEŞ ÇEKTİLER DİYE MİLLETİN KAFASINI KARIŞDIRIYORLAR LÜTFEN AİLE BU KONUYU AÇIKLASIN BASINA
  • Alper Sengul16 Nisan 2019 . 12:36

   Tarcin ; Karacasudaki arsanin devri Orman’dan daha Muhittin Bey’lere gecmemistir. Dolayisiyla daha uzerilerine gecmeyen mali satmalari mumkun degildir ve satilmamistir.
  • tarçın16 Nisan 2019 . 00:11

   madem öyle palazoğlu karacasu daki araziyi kaça aldı devletten kime kaca sattı onuda açıklasın milletin diline dolandı bu olay
  • Alper Sengul14 Nisan 2019 . 03:12

   Ben uzun yillardir tanirim. Dedesi seyh diye torunlarina is guc yapmak ticaret yapmak yasak diye bir ayet mi var. Kiskancliktan millet abuk subuk yazmis. Adam yuzlerce insan calistiriyor basarili isler yapiyor. İhaleye girmiste fesat mi karistirmis. Oyle olsa tamamini alirmis... Lutfen birseyler yazarken mantikli olun. Muhittin Bey is adamidir TC yasalari kapsaminda da istedigi ihaleye de girer istedigi mali da alir bosa laf yapmayin.
  • murad14 Nisan 2019 . 00:35

   dedesi mübarek biri idi bir lokma fazlası olsa istemem falancaya ver derdi muhtemelen. Açgözlülük , para hırsı iyi birşey degil. 3 günlük dünyada gerek yok fazla fazla kenara depolayıp hak hukuk cignemeye (şayet böyle bir durum varsa, işin içine torpil , tanıdık sokuluyor ise)
  • kenan13 Nisan 2019 . 18:18

   Adrese teslim yazılar bunlar. Ismarlama haber ile algı oluşturuluyor
  • DOĞRUCU13 Nisan 2019 . 13:52

   Hiç şaşırdık mı bu ihalenin palazoğlu ailesine verildiğine daha bundan 2 yıl önce karacasuda ki ihalenin iptal edilip tekrar edilmesini unutmadık.Daha ne kadar daha taviz verilip insanların hakkını vericekler.Ceplerini doldurdukları yetmedi lüx yaşamları yetmedi ve insanların gözlerini boyadıkları yetmedi.Bakalım daha neleri vericekler..!! Din tüccarları
  • Mıstık13 Nisan 2019 . 13:22

   Din tüccarlarını ve dini kullanarak para kazananları kınıyorum.
  • Erdem13 Nisan 2019 . 12:06

   Vay be adamlar nereden nereye geldiler.
  • Tarikatlar12 Nisan 2019 . 22:08

   Sizler DİNcisiniz . Dindar değilsiniz. Atatürk yüz yıl önce tarikat ve din düşmanları konusunda uyarmış lakin kimin umurumda. Din tüccarları paraya para demiyor.
  • İhale12 Nisan 2019 . 16:25

   Sözcü gazetesi, ihalenin usülsüz yapılıp yapılmadığına dair bilgi yazmış mı?
  • Erhan Balcıoğlu12 Nisan 2019 . 13:50

   Din tüccarları , ona buna din satıp kazandiklarini lüks biçimde yiyenler...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak