Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Taklit banknotları gerçek sanarak cinayet işlemişler !

Taklit banknotları gerçek sanarak cinayet işlemişler !
  28 Şubat 2019

  Murat Güler’i, cebindeki ‘geçersizdir’ yazılı 2 deste 200 TL'lik sahte paraları gerçek sanıp çalmak için başına taşla vurarak öldüren Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi'nin yargılanmasında devam edildi.

         Taklit banknotları gerçek sanarak cinayet işlemişler          

         2017 yılında 41 yaşındaki Murat Güler’i, cebindeki ‘geçersizdir’ yazılı 2 deste 200 TL'lik sahte paraları gerçek sanıp çalmak için başına taşla vurarak öldüren Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi'nin yargılanmasında devam edildi. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında 3 sanığın da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

        Bolu Merkez’e bağlı Yenicepınar Köyü, Çambaşı Mevkii’nde maden ocağı yolunda, 27 Kasım 2017 tarihinde meydana gelen olayda, Murat Güler başından aldığı darbelerle yarı çıplak halde öldürülmüş olarak bulundu. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucu Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi’yi cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldı. Şüpheliler ifadelerinde, kent merkezinde bir lokantada tanışıp eve bırakmak amacıyla otomobillerine aldıkları Murat Güler’i cebindeki 200 TL’lik 2 deste banknot yüzünden öldürdüklerini itiraf ederek, paraların üzerindeki ‘geçersizdir’ ibaresini görmediklerini, gerçek sandıkları paralar yüzünden cinayeti işlediklerini söyledi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

       “Öldürme kastım yoktu, çok pişmanım”

         Bolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme', 'Birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma' suçundan dava açıldı. Bolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi ile öldürülen Murat Güler'in yakınları katıldı. Mahkemede ifade veren sanıklardan Eray Erdi, "Öncelikle öldürdüğümüz şahsa Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Kesinlikle Murat Güler'e öldürme kastıyla vurmadım. Yaptığımdan çok pişmanım" dedi.

        "Hepimiz öldürme olayının içindeyiz"

        Sanık Volkan Mısırlı ise, "Çok pişmanım. Öldürücü darbeyi Eray Erdi vurmuştur." dedi. Uğur Özdamar ise, "Eray delillerin yok edilmesini talep eden kişidir. Aynı zamanda ben de Eray da öldürme olayının içerisindedir" diye konuştu.

        Savcı üçüne de ağırlaştırılmış müebbet istedi

        Cumhuriyet Savcısı mütalaasında suçu işlediği kanaatine vardığı sanıklardan 3’ünün de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti. Mahkeme heyeti mütalaayı değerlendirmek ve eksik hususların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

        28.11.2017 tarihli haberimiz;  

        Başından aldığı darbeyle ölmüş halde bulundu 

        Bolu Merkez'e bağlı Yenicepınar Köyü yolunda, başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirlenen yarı çıplak bir erkek cesedi bulundu. Yol kenarında bulunan cansız bedenin yine Bolu Merkez'e bağlı Çömlekçiler Köyü halkından 41 yaşındaki Murat Güler´e ait olduğu tespit edildi. 

         Yenicepınar Köyü Çambaşı Mevkii'nde, maden ocaklarına giden yolun kenarında, yarı çıplak erkek cesedi gören köylüler, jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekibinin yaptığı incelemede, cansız bedenin Murat Güler'e ait olduğu belirlendi. Başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü saptanan Güler'in cenazesi, cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemeden sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı´na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

         Cesedin Çömlekçiler Köyü halkından evli ve çocuk sahibi 41 yaşındaki Murat Güler'e ait olduğu belirlendi. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken, Murat Güler'in İzzet Baysal Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'nde zaman zaman tedavi gören bir hasta olduğu öğrenildi.   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak